Is niet moeilijk toch, Djelina? Goed, op papier zou ik het ook als Jelina uitspreken, maar als je het eenmaal gehoord hebt... Heel erg mooie naam trouwens!
youame's naam en de naam van dicewordt hier ook fout geszegt volgens mij kennen ze geen engelse namen hier youame wordt yoame en dice word diese
Er zit ook een groot verschil in leeftijd he tussen onze meiden....mijn dochter is van begin 2005 en jouw dochter van eind 2006 Gewoon leren dat ze hetzelf corrigeerd.....
Ik zou ook Jelina zeggen. Maar als ik hoor dat het anders is, dan zou ik dat inderdaad zeggen. @daya, ik dacht ook (zoals het er staat) dat je het zo uitsprak. Hoe spreek je de namen van je meiden dan uit? @marline.. youame kan me nog wel voorstellen, al weet ik waar je die naam vandaan hebt (heb je wel eens gezegd) en dan is het voor mij ook djoamie, maar dice? Dat is toch niet zo moeilijk lijkt me. Dijs toch? Maar dat blijf je houden. Mijn broertje is 25 en heet Jon. Gewoon zoals het er staat, niet sjon niet djon nee jon. Niet zo moeilijk lijkt me toch? En nog zeggen ze sjon, zelfs de moeder van mijn moeder. Zelfs Sasha dr naam spreken sommige nog verkeerd uit. De vk die na een week de laatste controle kwam doen zei sas ha ipv sasja.
Ik zou het dus goed uitspreken! Ach, mijn dochtertje (Sylke) wordt ook regelmatig Sielke genoemd i.p.v. Silke.
Als ik het lees: Jelina, maar als jij zegt Djelina zou ik haar uiteraard ook zo noemen. Heel vervelend hoor, mensen die steevast een naam verkeerd uitspreken! Of verkeerd schrijven... ik heet Anouk en dat staat ook in mijn emailadres, maar sommige mensen blijven terug mailen: Hoi Anoek.. grrr...
Haha geeft niks hoor! Dariënne = logisch lijkt me; daariejenne (zoals Daniëlle maar dan met een R en twee N'en) Gek genoeg presteert mijn eigen vader het nog steeds om haar steevast daariejeeeeeeene te noemen....... Yashyra - jaasjieraa, ook vrij logisch lijkt me? Mijn schoonmoeder maakt hier dus jassieraa van.. Naeyyssa is even tricky maar ook logisch als je het weet. Je zegt neejiesaa! De 'ae' = als in Caesar, dus een 'e'-klank, de eerste 'y' = een 'j'-klank, de tweede 'y' = een 'ie'-klank en 'ssa' lijkt me duidelijk.. Tegenwoordig zeg ik gewoon "Als je Elisa kan zeggen, kan je ook Naeyyssa zeggen!" Tenminste, als men even de moeite neemt!
Ik ken een Jelina, dus zo zou ik het in de eerste instantie uitspreken. Maar als een moeder/vader mij wijst op de uitspraak van een naam, zou ik me daar uiteraard altijd aan houden! En ik kan er ook boos om worden als mensen niet de moeite nemen een naam uit te spreken zoals het hoort, dat vind ik een gebrek aan aandacht voor anderen.
Hoi, wat 'grappig'dit topic. Ik zit namelijk te twijfelen om mijn dochtertje zo te noemen en wilde er net een topic over beginnen.. Mijn oudste dochter heet Marissa en ik wilde deze dus Yelina of Yeline noemen. Weet alleen nog niet zo goed met de a of e, vandaar dat ik er een topic over wilde maken. Hoe is er in het algemeen over haar naam gereageerd? Ik vind het nml een hele mooie naam. En van mijn dochter maken ze Larissa en Mariska van, dus ook verwarring..
Ik denk dat ik Djelina zou zeggen maar Jeeelina zou ook kunnen. @ DaYa.. wel lastig hoor die instructies. Ik zou het eerlijk gezegd bij jouw namen ook niet weten als ik het van een papiertje zou moeten lezen Liever een naam waar geen misverstand over kan bestaan. Het is niet alleen lastig voor jou maar hoe moet dat in de komende 85 jaar... pfff... lijkt me lastig. Ik vind het al vervelend om tegen mensen te moeten zeggen... PaulINE en niet PaulIEN
ik erger me ook mateloos aan mensen die Helin, Helin noemen en niet Helien zoals het hoort. Ik zeg het nog zo vaak en ze doen het nog fout. Iemand zei zelfs Mert de Hel-in. Nou jaaaaa? das toch nie meer normaal. Maar het is gewoon Helien (zo spreek je het uit) Kijk als mensen het niet weten vind ik dat niet erg, maar als ik het 60 keer moet herhalen word ik daar een beetje moe van. pfffff
sorrie... maar ik zou ook promt jelina zeggen. vind het trouwens ook veel mooier als met een d ervoor. maarja je dochtertje heeft die naam nual. wat vervelend voor jullie dat er zoveel spraakverwarring is. ik weet hoe het is we hebben het hier met de achternaam. hoevaak ik ook zeg het ........ met 2 "i's" ZONDER "e's." nee hoor altijd weet "ie". stomvervelend is het. ik snap je heel goed.
iemand zei hierboven liever een naam waar geen misverstand over kán ontstaan. dat is voor mij inderdaad het geval. mijn vriend wilde graag een ingewikkeldere naam maar ik niet. juist voor dit soort verdrietige dingen dat jezelf en later je kind eeeeeeindeloos moet gaan uitleggen en zeuren en gekwetst worden. we hebben al genoeg te stellen met onze achternaam. de voornaam houden we simpel.
Over het algemeen heb ik heel positieve reacties op haar naam gekregen, niet te ingewikkeld, maar toch apart.
Ik moet ook eerlijk zeggen, ik heb hier namen voorbij zien komen dat ik denk.. Hoe? De kinderen moeten de rest van hun leven hun naam spellen. Mooie namen maar zo onhandig. Mijn dochter heeft een hele makkelijke naam, maar nog presteren mensen om er Lisa of Liese of Lize van te maken terwijl het Lise is.
Maar dat vind ik dan toch ook wel weer heel moeilijk. Ik werk op een KDV en ik ben altijd erg goed in het uitspreken en onthouden dan moeilijke apartere namen maar deze vind ik zelf ook behoorlijk ingewikkeld. De naam Jelina daarentegen zou ik als ik het las waarschijnlijk gewoon als Jelina uitspreken maar als jij tegen mij zou zeggen: ze heet Djelina. Dan is dat toch niet zo moeilijk te onthouden lijkt me. De naam van onze zoon vinden veel mensen ook lastig. En dat terwijl je het toch precies zo schrijft als je zegt en andersom Dat ze de klemtoon verkeerd leggen vind ik niet zo erg.
Wat ik trouwens raar vind is, als mensen een naam met een Y schrijven in plaats van een J maar het dan wel uitspreken als Dj.....volgens mij klopt dat niet.... Yennifer = jennifer Jennifer = Djennifer Yelena kan je volgens mij alleen maar lezen als Jelena.... of vinden jullie van niet?