Mijn man doet zn best. Eens in de paar maanden steekt hij eens een kaarsje aan. Ik hoef geen dingen die (veel) geld kosten. Hele bossen bloemen en zo.. Attent zijn vind ik veel belangrijker. Al moet ik toegeven dat ik de frequentie van attente acties ook wel een beetje laag is. Ik doe het wel. Lieve kaartjes/ briefjes verstoppen. Koffie klaarzetten voor als ik niet thuis ben, iets lekkers meenemen..
Jeetje wat een verschillen tussen die kerels zeg!! Op zich allemaal prima, als je er maar gelukkig mee bent. En anders gewoon heropvoeden De mijne is niet super romantisch ofzo. Maar wel gewoon attent. Hij denkt aan onze trouwdag (had dit jaar zelf een restaurant gereserveerd - dat was zelfs voor zijn doen heel bijzonder) en komt tussendoor ook wel eens spontaan met een bloemetje ofzo. Niet vaak, een paar keer per jaar. Romantisch vins ik toch meer de samen bij kaarslicht momenten. Die kwamen in t begin nog wel eens vanuit hem, maar nu eigenlijk niet vaak meer. En t boeit me weinig eigenlijk
Nee verrr van zelfs Als die een keer met een bloemetje thuis komt vraag ik gelijk wat ie nou weer gedaan heeft Mijn verjaardag onthoud ie en daar houd het ook wel mee op.
Bedankt voor jullie reacties! Na jullie berichten denknik dat ik ook het woord “attent”. Bedoel inplaats van perse romantisch. Het gaat me ook niet om dure sieraden, of vakanties of id. Misschien voor velen ga ik nu Mn klaagmodus aanzetten... Sinds we kinderen hebben hebben we er samen voor gekozen dat hij werkt en ik voor de kids en huishouden zorgt. Af en toe werk ik er bij, en af en toe zorgt hij voor de kids. Niets mis mee.. Wat ik echt begin te missen is/zijn: - Spontaan eens een bak koffie of ontbijtje op bed. - Me echt eens verassen met iets kleins! ( en als hij het doet of probeert, zegt hij bij voorbaat al dat hij me wilt/gaat verassen... :/. Dag verassing) - als de kinderen bijv. iets op school hebben gemaakt voor een “speciale” dag dat hij t zou verstoppen tot de dag, i.p.v. dat het mijn pakkie aan blijft. - niet alleen met een bosje bloemen oid aan komt kakken na een ruzie, maar ook gewoon eens spontaan. Al is het maar 1 bloempje... - me verassen met een lief klein briefje, met iets meer woorden dan alleen de “simpele” woorden ik hou van je. - graag had ik gezien dat we wat vaker ook uit eten konden ganan of avondje weg, maar financieel niet haalbaar, wat onze keuze ook geweest is! En zo kan ik nog wel eveb doorgaan en ben ik vast nog een aantal vergeten. Nu ik bovenstaande lees, voel ik mij een verwend nest... Zo bedoel ik het niet natuurlijk, en ik weet dat hij stapelgek op me is en zielsveel van me houdt!!! Ben nog nooit eerder zo behoeftig geweest naar deze romantiek/attenties, is echt van de laatste maaaanden/jaar. Ondertussen zijn we bijna 10 jaar samen en loopt het gewoonweg helemaal niet echt lekker allemaal, inclusief tussen de lakens. We verwachten onze derde kindje en ben gewoon ontzettend verdrietig dat het allemaal zo moeizaam gaat.....
Wat ik mij dan afvraag, doe jij dat soort dingen wel voor hem? Ik herken wel wat je zegt hoor, maar uiteindelijk besef ik dan vaak dat ik zelf geen haar beter ben en voor ons werkt gewoon samen tijd doorbrengen beter dan allerlei romantische gebaren. En dat hoeft niet perse in een restaurant oid te zijn
Wat verdrietig om te lezen dat je je zo voelt. En ik vind helemaal niet dat je zeurt. Knap dat je het weet te benoemen.. Was hij vroeger wel meer attent? Of is het vooral dat je daar nu naar begint te verlangen omdat andere dingen niet meer zo soepel gaan als vroeger? Ik denk dat alle relaties veranderen als je kinderen hebt (om nog maar niet te spreken over tíjdens de zwangerschap). Het hele leven is opeens anders dan voorheen. Maar ik snap je verlangen. Kijk ik naar onze relatie, is het intieme ook echt veranderd. Wie heeft daar nou tijd voor (zo vaak als vroeger)? En uit eten is nu zelden met z’n twee. Bioscoop? Misschien wel een jaar geleden - terwijl we dat eerst zo vaak deden. Maar onze relatie is sterker dan ooit. Omdat we het samen allemaal maar doen; maar inderdaad ook omdat we nu op andere manier laten zien hoeveel we om elkaar geven. Wat je zegt, bijvoorbeeld een spontaan bloemetje. Mijn man kwam laatst terug met een (enkele) bloem geplukt uit het bos toen hij met onze dochter wandelde. Dát betekent zoveel, een klein gebaar met grote waarde (maar is tegelijkertijd natuurlijk helemaal niks in financiële waarde). Kun je hier met hem over praten? Of kun je zelf iets doen om de toon naar beter te zetten? Een romantisch etentje hoeft niet duur en buiten de deur - maar je kunt zelf koken en een fijne avond maken. Extra je best doen voor jullie saampjes (al dan niet met kids gewoon thuis). Misschien op zo’n moment benoemen dat je dat soort dingen nu meer verlangt - nu er misschien minder ruimte is voor andere dingen samen. Sterkte!
Ja! Tot even geleden verrastre ik hem geregeld met bijv kaartjes, bloemetjes, gezellige knusse avondjes met kaarsje en lekker hapje drankje, kon op een doordeweeks spontaan gourmetstel etc klaar hebben staan etc etc. Dus ja, ik kan wel volmondig ja zeggen hierop... alleen het voelt alsof ik alleen maar geef... en stok genoeg ben ik er nu wel beetje klaar mee.. ook niet goed
Romantisch als in kaarslicht, rozen, elkaar lang in de ogen staren en wandelingen maken in het maanlicht totaal niet. Hijnis ubernuchter (en ik op zich ook) . Maar attent is hij wel. Verjaardagen, moederdag of trouwdagen zal hij nooit vergeten. Dat betekent niet dat er standaard een duur cadeau staat te wachten of zo, dat hoeft ook helemaal niet, maar bijvoorbeeld wel dat hij samen met de kinderen een lekker ontbijtje heeft gemaakt, een lief kaartje heeft geschreven of een leuk verpakt kleinigheidje heeft gekocht. Hij draagt zonder het te vragen altijd zware spullen voor me, laat mij ongevraagd bij het raampje zitten in het vliegtuig, of aan het gangpad in het theater. Als we ergens gaan eten laat hij mij kiezen aan welke kant van het tafeltje ik wil zitten, dat soort dingetjes. Vind ik zelf altijd iets heel attents hebben. En als ik dan zeg dat hij niet perse altijd op het slechtste plekje hoeft te zitten weigert hij te ruilen. En daarnaast gewoon attente thuis: pakt wat te drinken voor me, geeft spontane knuffels enzv. Geen klagen wat dat betreft. Maar voor TS: uiteindelijk moet iets wel bij je man passen en kun je naar allerlei gebaren kijken, maar waar het om gaat is dat hij je het gevoel heeft dat hij je waardeert, vind ik. Dat kan ook op andere manieren zijn dan in dit topic genoemd. Als je naar jullie relatie kijkt, zijn er dan geen andere punten waarmee hij dat laat merken? Soms is het makkelijker om te zien wat je zelf mist vergeleken bij een ander, dan zien wat jij weer wel hebt. Ik kan ook zo 5 hele lompe dingen aan mijn man opnoemen bijvoorbeeld, maar de attente dingen wegen daar weer tegenop.
Dat is het m nu juist, we hebben het er de laatste tijd wel vaker over gehad en heb ook echt aangegeven dat ik het echt mis!! En “nodig” heb momenteel... Maar hij snapt t gewoon niet, of ziet het niet... zeg het maar. Ik denk altijd, als je echt gek op iemand ben dan moet t toch veel makkelijker gaan en minder moeite kosten..
Pff lastig hoor. Vooral als je het gevoel hebt dat jij ‘t allemaal al geprobeerd hebt. Ik weer ook niet goed wat ik zou doen. Blijven vragen? Juist niet? Waarom komt het niet bij hem binnen? En heb je aangegeven dat je graag die aandacht wilt - of ook benoemd hoe je je voelt nu zonder? Komt het dan ook niet binnen? Ikzelf ben helemaal niet een relatietherapie-persoon. En een partner zover krijgen is ook niet altijd makkelijk lijkt me zo. Maar een derde erbij die redelijk vrij van emotie deze vragen kan stellen, is misschien nog niet zo gek. Al is t maar een goede vriend ofzo die je in vertrouwen neemt. Misschien dat alleen een dergelijk voorstel hem al een beetje wakker schudden kan?
Ik persoonlijk denk dat je het daar dus mis hebt, een relatie is hard werken dat is compromis sluiten en vaak meer geven dan terug krijgen. Nu zeg ik niet dat je niets mag zeggen/voelen in deze situatie maar is het ook niet zo dat je doordat je nu zwanger bent je hormonale gevoelens versterkt zijn?
Op het gebied van bloemen kopen of de cliché rozenblaadjes-met-kaarsjes-waar-je-je-nek-over-breekt: nee. Maar ik krijg elke ochtend koffie op bed. In het weekend laat hij mij vaak slapen, ondanks dat hij 5 dagen vroeg op is en ik thuis ben met de kinderen. Hij denkt aan een heleboel dingen die ik vergeet. Verrast me door iets mee te nemen of te doen waar ik pas later aan denk. Is heel attent, verwent graag met uiteten of lekkers voor s avonds. Maakt tijd voor me, ongeacht hoe druk hij het heeft. Neemt na 20x bellen of 20x hetzelfde verhaal nog steeds de moeite te luisteren en me serieus te nemen. En zo kan ik nog wel even doorgaan Daar kan geen bossie rozen tegenop hoor, die wereldvent van mij
Nee, die van mij is niet romantisch maar wel heel lief. Hij doet zijn best, zeg maar. Zelf iets knutselen met de kleine voor moederdag zit er niet in, en bloemen meenemen of iets dergelijks is iets waar hij eens in de drie jaar spontaan aan denkt, en dan is hij twee maanden trots. Onze trouwdag vergeet hij nooit, maar iets voorbereiden doet hij ook nooit. Volgens mij heeft hij geen idee hoe dat moet. Tegelijkertijd verstopt hij wel het knutseltje dat onze zoon bij de gastouder heeft gemaakt (op de achterbank van de auto die ik twee dagen later mee heb, dat dan weer wel). Hij denkt eraan om koffie en thee te zetten (deels uit eigenbelang, maar zeker niet alleen voor zichzelf) en als ik vraag om een ochtendje uitslapen of iets anders dan kan ik het krijgen. Hij ruimt de keuken op terwijl ik met onze zoon mag spelen, doet regelmatig de boodschappen, en als ik moe ben neemt hij mijn taken zo goed mogelijk van mij over. En dat betekent niet dat hij zelf geen taken heeft, want hij maakt zich heel druk met dingen die hij net wat beter overziet zoals renovaties. Ach, hij is gewoon lief. Niet perfect, maar dat ben ik ook niet.
Nee echt totaal niet. Neemt bijv ook nooit bloemen mee, zelfs niet als ik zeg dat ik dat wel fris vind staan in huis. ‘Zonde, heb ik niks mee’, zegt hij dan. (Nee schat, daar gaat het niet om). Ontbijt maken of spontaan verrassen? Ho maar. Uit zichzelf lekker koffie maken oid? Nein. Alleen qua verjaardag oid wil hij nog wel eens wat lekkers maken maar volgens mij alleen maar omdat hij daar zelf ook van kan genieten In het weekend kan ik dan wel vaak wat langer slapen omdat hij met zoontje op is en als we bijv zeggen dat we lekker voor elkaar gaan koken dan pakt hij wel echt uit. Maar uit zichzelf? Jammer genoeg niet. Gelukkig doet hij wel héél veel voor / met onze zoon dus dat vind ik wel erg fijn!
Heel soms.. Zo kreeg ik vorig jaar op moederdag een ballonvaart cadeau, iets wat ik al heel lang een keer wilde doen! Helaas kon het op de geplande dag door weersomstandigheden niet doorgaan en heb ik dit jaar (1 jaar later!) gehint dat ik graag een nieuwe datum voor de ballonvaart wil krijgen..