IUI in 2011.....wie nog meer??

Discussion in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' started by anita85, Jan 16, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. PuraVida

    PuraVida Actief lid

    Feb 9, 2011
    157
    0
    0
    NULL
    NULL
    Tja, toen wij stopten met de pil, waren we ook nog zo naief dat we er helemaal niet van uit gingen dat het wel eens niet zou lukken. In de afgelopen twee jaar zijn er bij ons 10 baby's (vrienden, familie, collega) geboren en allemaal zonder problemen. We hebben een prima leeftijd, leven gezond zonder gekke uitspattingen, maar dat zegt blijkbaar allemaal niets. Ooit wilden we graag drie kinderen, nu mogen we blij zijn als we uberhaupt zwanger raken van een klein wondertje.

    @kloko: gewoon zelf ervaren. Dat geldt voor alles in het leven. Juist dat wat moeite kost, blijkt achteraf de moeite waard!

    @LoveAngel: bedankt voor je berichtje. Ik heb zelf geen keuze kunnen maken uit Clomid of Puregon. Beiden staan wel in onze informatiefolder omschreven. Zal wel zien waar het op uitdraait. Mijn cyclus is wel aardig, maar kan het nooit vergelijken met vroeger. Heb 15 jaar de pil geslikt en zit nu tussen de 28 - 30 dgn. Wel heb ik al een week voor mijn menstruatie last van mijn buik/darmen. PMS? En dan die pukkels tussen mijn eisprong en menstruatie, pff.

    @framboos: zag vorige week een aflevering van Private Practice en daarin kwam "concentreer je op het positieve, niet op het negatieve" voorbij. Wel een goede om te onthouden :)

    @muppettje: ik begrijp het hoor. Het is toch een magic number die 30! Ik ben ook altijd aan het rekenen als ik bijvoorbeeld een tijdschrift lees waarin staat moeder (35), zoon (6), dan tel ik altijd terug... Mijn conclusie is echter wel dat de meesten toch altijd zo rond die 30 zitten met het krijgen van kinderen.
     
  2. Katalaya

    Katalaya Fanatiek lid

    Jan 3, 2009
    4,937
    4
    38
    Pubertemmer
    In een vogelkooitje
    Ik was 33 toen mijn ene eileider verwijderd werd, en de gyn had het over 'eerst anderhalf jaar zelf proberen'.... (Let wel: de 2 jaar die we al bezig waren werden zonder pardon de prullenbak in geveegd, want wegens dichte eileiders telden die ineens niet meer mee...)

    ANDERHALF JAAR!!! Hallowhey! Dan zou ik rond mijn 35e eens voor het eerst wat hulp krijgen... Eerst nog een maand of 6 IUI, maar statistisch gezien heb ik om de maand een serieuze kans, met één eileider... Dus 12 maanden verder.
    Dan op mijn 36e nog eens op de wachtlijst voor IVF... Half jaartje verder, dus 37 jaar. Dan drie pogingen: jaartje verder. Ben ik 38.

    En wat nou als ik misschien droom van 2 kindjes?

    En dan zeker op mijn 40e geen eicellen meer...

    Potverdikkie, toen ik op school zat, was het van 'een slimme meid is op haar toekomst voorbereid'... We moesten en zouden eerst studeren voor een gezin te stichten.

    Dankzij die visie hobbelen we nu achter de feiten aan...

    Najah... in plaats van die anderhalf jaar 'zelf proberen' na die operatie heb ik na 8 maanden via het HSG de weg afgesneden naar IUI.

    En dan nu de twijfel tussen 4 of 6 keer. Ik weet het nog niet. Eerst maar 4 keer, en dan overleggen... Komt tijd, komt raad.
     
  3. Pearl29

    Pearl29 Fanatiek lid

    May 28, 2007
    1,031
    0
    0
    Woensdag weer fm gehad. Links is ineens gaan groeien. Iets van 14x15mm. Morgen weer terug omdat het zo snel ging. Dus misschien wel een korte cyclus. :) Ik moet morgen de pregnyl meenemen mocht het eitje toch ineens flink gegroeid zijn dat ik misschien meteen moet prikken en dan iui in het weekend. Ben benieuwd. Anders zal ik maandag weer treug moeten komen voor fm denk ik.
    Echt spannend is het. Dus duimen maar.

    Moest wel mij dienst ruilen want had een dagdienst en de fm verpleegkundige wilde me echt 's morgens zien. Dus dat werd best wel lastig. Alleen mijn teambegeleider weet het en misschien dat mijn collega met wie ik moest ruilen het weet (zelf niet gezegd). Ze vroeg of ik naar de dokter moest en daar zei ik in gedachten ja op. Best wel balen, maar liegen kan ik ook niet. Ik wacht het wel af. Ik hoop niet dat ze er morgen middag naar gaat vragen. Dan kleur ik misschien rood en daar heb ik een hekel aan.

    S6 allemaal weer.
     
  4. framboos

    framboos Actief lid

    Nov 19, 2010
    468
    0
    16
    België
    @pearl: veel succes morgen! wel leuk dat je in het weekend voor de iui zou mogen gaan.
    Mijn teamleader weet het ook, is ook wel nodig, met al die doktersbezoeken tijdens de werkuren. En sommige collega's weten het ook.. maar zoals je zegt, ik zou het ook niet zien zitten als ze daarna in koor vragen hoe het gegaan is. *huiver* :)
     
  5. anita85

    anita85 Fanatiek lid

    Sep 12, 2009
    1,385
    18
    38
    Female
    Flevoland
    iui werkt bij sommige mensen niet maar die hebben baat bij ivf. Probeer positief te blijven. Nu denk je lekker makkelijk praten jij was zwanger na 1 iui. Maar met positieviteit blijft het voor jezelf ook leuk en vol te houden. En tuurlijk lukt dat niet altijd. Maar probeer je te richten op andere dingen.
    Ik hoop dat het je lukt en anders mag je altijd pb!!!

    Komt goed schatje

    ** schuif een glas roosvice toe **
     
  6. anita85

    anita85 Fanatiek lid

    Sep 12, 2009
    1,385
    18
    38
    Female
    Flevoland

    :) dankje :)
     
  7. muppettje

    muppettje Fanatiek lid

    Feb 7, 2010
    1,514
    175
    63
    @ Kloko.. Er zn ook vrouwen die het mee vinden vallen. Het is ook maar net hoe hoog je pijngrens is.. Ik vond de ballon vreselijk maar sommige hadden daar totaal geen last van.

    @ Pearl.. Heel veel succes morgen mijn vingertjes draaien op volle toeren..:D

    @ Katalaya.. Nou lekker dan als ze je eerst zo willen afschepen. Heb je goed gedaan om zo assertief te zijn! Go girl..;)

    @ Savana.. Hoe gaat het bij jou.? Hoe is de fm gegaan.? Mag je de pregnyl spuit al bijna zetten.?

    @ Framboos.. Hoe gaat het met je.?
     
  8. framboos

    framboos Actief lid

    Nov 19, 2010
    468
    0
    16
    België
    @muppettje: niks speciaals te melden hier, geen symptomen op DPO 9. Ik heb niet veel hoop deze keer, met 12 uur te laat geinsemineerd... maar moest het toch gelukt zijn, zijn de wonderen de wereld nog niet uit en dan spring ik een gat in de lucht!
    We gaan morgen een weekendje weg. Een fikse wandeling maken zal me deugd doen.. en hopelijk mijn gedachten verzetten. Hopelijk dat het niet in de regen zal zijn. Anders zal de wandeling voor zondag zijn, en morgen shoppen! :)
     
  9. savana

    savana Lid

    Jan 22, 2011
    99
    0
    0
    ja het is inderdaad geen pretje maar echt wat heeel belangerijk is en het pijn verminderd in het puffen net als een wee weg puffen helpt echt!!
    maak je zelf niet bang achteraf denk je oh dat was het :D
     
  10. savana

    savana Lid

    Jan 22, 2011
    99
    0
    0


    hoi hoi
    ik ben vanmorgen geweest heb 2 eiblaasjes van 16 mm en 19 mm ik mag morgen pregnyl spuiten en maandag op valentijnsdag mag ik iui hahaha de dag van liefde :phahah hoop het zo wel een leuke dag om te onthouden :D

    en hoe is ie bij jou we lopen samen ongeveer toch?
     
  11. muppettje

    muppettje Fanatiek lid

    Feb 7, 2010
    1,514
    175
    63
    @ Framboos.. Heerlijk even een weekendje weg. Met zn 2tjes.? Shoppen is ook helemaal niet verkeerd! Je kan morgen ook gewoon shoppen en een wandeling maken..;)

    @ Savana.. Ik had gister 1tje van 15 mm en 1tje van 12 mm. Ik mag vandaag nog eens komen voor de fm gelukkig wonen we maar 10 min van het zh af.. Heb zelf het vermoeden dat ik of vanavond of morgen de pregnyl spuit mag laten zetten. Dus we lopen idd lekker gelijk op.. Enne net wat Framboos zei met aan de zijlijn staan. We gaan voor beide een dikke streep!

    @ Pearl.. Hoe is het gegaan. Mag je de pregnyl spuit zetten vanavond.?
     
  12. Pearl29

    Pearl29 Fanatiek lid

    May 28, 2007
    1,031
    0
    0
    Mijn eitje was niet helemaal duidelijk af te meten, maar ik mag ook morgenavond de pregnyl zetten en dan idd oook maandag de IUI. Op naar een valetijnskindje. Oja, als het lukt mogen we vanavond ook gaan klussen mochgt het eitje toch eerder springen.

    Hij zat op ong. 16x16/17x16. Dus vandaar een beetje lastig.

    Heb er zin in.

    Groetjes Pearl29
     
  13. Katalaya

    Katalaya Fanatiek lid

    Jan 3, 2009
    4,937
    4
    38
    Pubertemmer
    In een vogelkooitje
    Vanmorgen de eerste fm voor deze ronde gehad. Ik heb een folli van 13mm op links (jammer, verkeerde kant), en een heel kleintje op rechts. Maar van die op rechts is het nog lang niet zeker of die ook 'mee wil doen'.

    Maandag weten we meer.

    Zou ik dan de eerste worden die zwanger wordt met een folli op links, maar een eileider op rechts?
     
  14. savana

    savana Lid

    Jan 22, 2011
    99
    0
    0
    wie weet katalaya je weet wonderen zijn de wereld niet uit :D

    pear wat leuk samen met mij op valentijn ik hoop het zo!

    en muppetje ja we gaan niet meer aan de zijlijn staan we gaan inderdaad voor een vette streep :D
     
  15. muppettje

    muppettje Fanatiek lid

    Feb 7, 2010
    1,514
    175
    63
    @ Savana.. Spannend op valentijnsdag. Hoelaat moeten jullie in het zh zijn.? Wij hadden half 4 een afspraak staan maar ze liep 30 min uit. Anders niet zo slim maar moest half 5 bij de schoonheidsspecialist zn. En je raadt het natuurlijk al ik mag vanavond de pregnyl laten zetten dus alles moest nog geregeld worden voor de IUI.. Al met al was ik 5 minuutjes te laat.. Maar wij hebben zondag de IUI.. Dus manlief zat al te grappen van we krijgen een zondagskindje.. ipv in een wiegje te liggen mag ie in de kribbe liggen...:D Ik vind het zo spannend om vanavond weer die spuit te laten zetten... Na mn laatste ervaring daar.

    @ Pearl.. Leuk dat jullie voor een valentijnskindje gaan.. En dat je op dezelfde dag als Savana bent..

    @ Katalaya.. Ik ben 1.5 week terug bij een medisch maatschappelijk werker geweest voor mn prikangst. Ik heb een paar tips gekregen misschien heb jij er ook wat aan. En voor de andere meiden die een prikangst hebben.
    1: Zeggen dat je de angst hebt.
    2: Een ervaren prikker dus als er een leerling bij is haar niet laten prikken maar om de begeleider vragen.
    3: aan de kant dat je geprikt wordt met je hand gaan strelen zodat je daar de aandacht op legt. Je moet eerst even een tijdje aaien en door blijven aaien als je geprikt wordt.
    4: Tot 3 tellen en dan mag hij prikken. Jij moet het aangeven en de touwtjes in handen blijven houden. De pijn en de angst grens liggen naast elkaar in de hersenen. Ze heeft een papiertje uitgetekend.
     
  16. Katalaya

    Katalaya Fanatiek lid

    Jan 3, 2009
    4,937
    4
    38
    Pubertemmer
    In een vogelkooitje
    Oeh! Een leerling-prikker! Ik wil geen enge verhalen op gaan hangen, maar ik ben ooit eens geprikt... nee, geprobéérd te prikken door iemand die eerst zijn BEZEM weg moest zetten..!!

    Details op verzoek...
    ;)
     
  17. zwaaistaart

    zwaaistaart Fanatiek lid

    Jan 23, 2011
    2,452
    1,038
    113
    Female
    ik wil de details wel horen :) Wat voor prik was het etc?:D
     
  18. Katalaya

    Katalaya Fanatiek lid

    Jan 3, 2009
    4,937
    4
    38
    Pubertemmer
    In een vogelkooitje
    Bloed prikken. Nieuw systeem. Bron van mijn prikangst.

    Tot op dat moment kon ik me nog redelijk groot houden. Ik had al een jaar of 5 eerder een traumatische ervaring met prikkende huisarts-assistente achter de rug, en mijn prikangst had net weer redelijk beheersbare vormen aangenomen.

    Het speelde zich af bij de GGD. Wegens een fout in de planning kwam ik op een tijdstip dat er normaal gesproken geen prik-spreekuur was.

    Na 3 keer een kwartier wachten (met migraine-aanval, maar dat terzijde) zei de man met de bezem: 'O, is er nog niemand? Wacht, ik loop wel even met je mee...'

    Toen had ik moeten rennen voor mijn leven.

    De eerste poging: toen de bezem-meneer het bloed-buisje in de houder wilde klikken, floepte door de druk de naald aan de voorkant van de spuit af.

    Poging twee: zelfde verhaal, maar toen ging hij proberen het ding weer in elkaar te zetten, terwijl de naald nog in mijn arm zat!

    Ik keek - zoals altijd - de andere kant op, maar begon me toch af te vragen waarom dat zo'n stekende pijn gaf. Bezem-gast nerveuzig doen alsof hij alles onder controle had...

    Na flink wat pielen en wroeten toch maar de naald eruit en door voor poging 3.

    Op dat moment dachten mijn aderen: 'No fokking way!', en gingen vrolijk aan de rol, het ontwijk-spelletje spelen...

    Maar voor bezem-beest werd het zo langzamerhand een principekwestie.

    Na flink wat Ezeltje-prik (picture me, lijkbleek, kokhalzend me groot houdend) had hij toch weer een ader te pakken. Half...

    En weer - bij het erin klikken van het bloed-opvang-buisje, schoot de naald er aan de voorkant af. En weer wilde hij gaan pielen...

    Ergens kwam er een punt waarop ik ben gaan schelden, en hij het opgaf. Hij is toch maar een échte collega gaan halen, die zo verstandig was om een nieuwe afspraak te maken.

    Want inmiddels was ik - mede door de migraine en de drie kwartier wachten vooraf - totaal over de zeik geraakt.

    Na bovenstaande ervaring heb ik me heilig voorgenomen om nooit, maar dan ook NOOIT meer bloed af te laten nemen op een andere plaats dan het priklab van het ziekenhuis.

    Al moet ik er honderd kilometer voor omrijden. Geen assistenten en geen schoonmakers met ambitie meer aan mijn lijf!
     
  19. Pearl29

    Pearl29 Fanatiek lid

    May 28, 2007
    1,031
    0
    0
    Hey Meiden.

    Moest werken vandaar nu nog zo laat een berichtje. Ik vind het ook spannend een valentijnskindje. Ik hoop het ook echt. En idd erg leuk dat ik samen met Savana een "date" heb ;)
    Ik zal ook voor jullie duimen. Mijn man is toch aan de alcohol geslagen omdat hij visite kreeg van een goeie vriend. Erg jammer vind ik het maarja wat kan ik er aan doen....

    Ik ga in ieder geval nu lekker slapen en morgen weer nieuwe kansen en rondes
     
  20. muppettje

    muppettje Fanatiek lid

    Feb 7, 2010
    1,514
    175
    63
    @ Katalaya.. Jezus wat een vreselijk kut ervaring zeg. Heb je later ook nog een klacht ingediend.? Ik weet je hebt er weinig aan maar toch laat hem maar boeten. Ik heb gister de theorie toegepast die ik had meegekregen en begon dus van te voren met aaien. Na 2 min zei ik dat ze de spuit wel zetten mocht en van de prik heb ik niks gevoeld. Toen hield ik heel stom op met aaien zodat ik dus de vloeistof voelde en begon weer met aaien en je concentreerd je dus op het aaien en je houdt jezelf als het ware voor de gek want je kan geen 2 dingen voelen. Dus ik moet zeggen het aaien en het zelf aangeven is me wel goed bevallen. Ik had mn buik eerst ook nog gekoeld.

    @ Pearl.. Wat leuk dat we met zn 3en zo dicht bij elkaar zitten.:D
    Maar heeft de gyn je dan verteld dat hij geen alcohol mag drinken.? Mn man zit thuis aan het malt en gister hadden we een feestje en heeft die over de hele avond 5 flesjes gedronken.
     

Share This Page