Ik ben bijna 11 maanden geleden bevallen van mijn zoontje. Nu start mijn menstruatie niet goed op en heb ik van de dokter te horen gekregen dat ik na 1 jaar een verwijzing krijg voor de gyn. Maar wat is vanaf dan het traject? Ik word dan onderzocht neem ik aan? maar wat voor onderzoeken? en hoe gaat het dan verder? Aangezien ik overgewicht heb, wordt er dan eerst gezegd dat ik het komende half jaar moet afvallen voordat ze me verder helpen of hoe werkt dit? Zoals jullie merken, ben ik nieuw op dit gebied Maar zou graag horen hoe het bij jullie gegaan is, maak me nu al een beetje druk erom
niemand die mij daar iets over kan vertellen? vrijwel alle topics hier starten met vanaf iemand aan de medicatie gaat, maar ik ben beneiuwd naar hetgeen daar nog vooraf gaat. Iemand?
Gewoonlijk krijg je eerst een Oriënterend Fertiliteits Onderzoek (OFO). Dan onderzoeken ze jou en je man lichamelijk en jullie krijgen een heleboel vragen. Je man moet ook een potje sperma inleveren om de kwaliteit daarvan te bekijken. Het onderzoek duurt in mijn ziekenhuis ongeveer een half uur. Ongeveer een maand hierna is er een afspraak met de uitslag van alle onderzoeken. Er is dan ook meteen een behandelplan waar je mee kunt beginnen. Ze overleggen ook expliciet met je óf je wel (meteen) wilt beginnen met een behandeling, of dat je nog liever even wacht. Hoe het dan verder gaat, ligt aan welke behandeling voor jullie gekozen wordt.