Al veel berichten gelezen over IUI met hormonen, maar niet op basis van eigen cyclus en LH-piek. Bij ons ligt het probleem bij mijn man, dus mochten wij IUI doen in mijn eigen cyclus op basis van thuis testen met LH-tests. Vandaag 3e IUI poging gehad op basis van LH-piek gisteren. Helaas met minder dan 1 miljoen zaadjes, maar dat is een ander verhaal. Ik heb een vraag over het "klussen" voor en na LH-piek. Afgelopen zaterdag hebben we voor het laatst "geklust" en aangezien het ziekenhuis aangeeft dat de laatste zaadlozing 2 tot 3 dagen geleden moet zijn, hebben we ons er tot nu toe netjes aan gehouden. Echter had ik gisteren een positieve LH-test (Clear Blue). Ik had ook echt het gevoel dat mijn eisprong toen ook was. We zaten gisteren in dubio of we nu wel of niet voor de zekerheid zouden "klussen", maar misschien heeft dat weer invloed op de kwaliteit zaad (en dat is al niet al te best). Zouden jullie voor de zekerheid wel gaan "klussen" voor en na inseminatie of houden jullie je ook strikt aan de ziekenhuis regels? Oh ja, nu had ik vanmorgen voor inseminatie een negatieve LH-test. Klopt het wel dat dan gisteren mijn LH-piek is geweest, of zou je vandaag dan ook positief moeten testen? Ik hoop dat jullie mij wat meer duidelijkheid kunnen geven .
We zitten in dezelfde schuitje... dus ook de IUI in eigen cyclus op de basis van de LH testen... Ik moet zeggen dat we de afgelopen keren inderdaad rond de eisprong hebben geprobeerd te klussen (naast de IUI). Daardoor was de onthouding elke keer minder dan 3 dagen - soms 2, soms maar 1. Maar het heeft niks opgeleverd in de zin dat we altijd op de juiste timing klusden (nog voor dat we in de mmm zijn beland) en ik ben toch nooit zwanger geraakt. De zaadkwaliteit varieerde trouwens behoorlijk en leek in de eerste instantie helemaal niks met de duur van de onthouding te maken: 1ste IUI, 1 dag onthouding: 1.65 miljoen (na de opwerking), 2e IUI, 1 dag onthouding: 1.1 miljoen, 3e IUI, 2 dagen onthouding, 0.8 miljoen. De laatste keer hadden we echter zoiets van, dat klussen levert toch niks op, dus hebben ons op 3 dagen onthouding gehouden... en ineens was er 1.8 miljoen, dus het beste resultaat... Of dat echt door de onthouding kwam, geen idee... maar ik denk dat als er volgende IUI komt, zullen we weer deze onthouding proberen aan te houden...
Ik zou niet voor de IUI klussen, maar daarna (voor een beetje extra) kan geen kwaad. Zeker als het zaad al slecht is zou ik al wat mogelijk is bewaren voor de IUI. Daarmee heb je toch meer kans op bevruchting... Normaal springt je ei ongeveer 40 uur na het BEGIN van je LH-piek (die 40 uur wordt ook gebruikt om bv de punctie van IVF te timen, dus dat is vrij constant). Een urine test wordt pas positief als je piek al een tijdje aan de gang is. Je mag dan rekenen dat 24 uur na je positieve test je ei ook daadwerkelijk springt. Je ei springt pas als je LH-piek afgelopen is, dus aan het einde van je piek. Na 'de sprong' is je ei nog 12 uur vruchtbaar. O, enne... mijn man is ook een langzame 'aanmaker'. De beste resultaten hadden wij na 5 dagen onthouding!
Wij doen ook IUI in eigen cyclus, maar dan IUI-D. Dus aan onthouding hoeven wij niet te doen. Maar bij weinig zaadjes is het wel verstandig om een paar dagen onthouding te hebben. Je ovu test hoeft zeker geen 2 dagen positief te zijn. De test meet ook enkel je LH piek, niet je eisprong. Je ei springt gemiddeld 24-48 uur na de LH piek.
Bedankt dames voor jullie antwoorden. Dan houden we dus gewoon aan wat het ziekenhuis aangeeft, 2 of 3 dagen laatste zaadlozing, gezien onderstaande resultaten . 1e poging was met 3 dagen: 1,3 miljoen 2e poging was met 5 dagen: 400.000 3e poging was met 2 dagen: 800.000
onder de miljoen na wassing is zo slecht..dan kom je al voor ivf in aamerking. Ik zou daar eens over gaan praten, waarom ze iui doen met zo weinig zaadjes.
Dat is inderdaad erg weinig. Ik verwacht ook dat jullie snel doormogen voor IVF/ICSI! Sterkte en succes!
Wij hebben ditzelfde gedoe ook iedere keer. Ik heb ook net de 3e IUI in mijn eigen cyclus gehad... Ook bij ons ligt het probleem bij mijn man. Deze keer 1,1 miljoen, aanzienlijk meer dan de tweede keer. Wij doen ook ons best om iedere 3e dag te sexen vanaf dat de menstruatie klaar is. Maar hoewel ik best aardig weet wanneer ik mijn eisprong kan verwachten, wil ie er toch wel eens een dagje naast zitten. En dan hebben we natuurlijk net nog gesext, of net een een paar dagen niet vanwege allerlei redenen. Ik heb de kliniek gevraagd wat ik moest doen, terwijl ik de afspraak voor de volgende morgen inplande. Zij adviseerden wel om het nog te doen, al is het maar om die zaadjes maar vast binnen te hebben. Toch geloof ik er niet zo in. Een halve dag is wel erg kort. Die keer hadden we ook maar 500.000. De eerste keer 2 miljoen! We gaan het dus nog wel iets beter proberen te timen... Toch liever maar die 2/3 dagen proberen.... Oh trouwens, mijn man gebruikte de eerste keer foliumzuur... en toen waren zijn waardes veel hoger dan bij de eerdere tests die hij gehad had. Misschien helpt da tbij jullie ook?
Wij hebben wel geklust voor de iui behandeling, elke keer 1-2 dgn onthouding. Gewoonweg omdat ik niet weet wanneer m'n lh piek ongeveer zal zijn en ik dus niet weet wanneer de iui is. 1e keer was de opbrengst 5 miljoen, 2e keer 6 miljoen en 3e keer 2 miljoen. Dus ik weet niet of het wat zegt... ik vind het lastig plannen zo in ieder geval. De bijsluiter van mijn lh testen zegt dat de eisprong plaatsvindt na 24-48 uur na het BEGIN van de LH piek. Ik heb bij mezelf altijd het gevoel dat ik kort na een positieve test m'n eisprong heb. Pruts, gaan jullie dan gewoon door met iui??
Hier ook IUI in eigen cyclus met ovulatietesten. Afgelopen 2 cycli geen problemen mee gehad, maar deze cyclus was het lastiger te zien wanneer ovulatietest positief was. Ik dacht vrijdag een positieve test te hebben, vrijdagmiddag IUI gehad. Maar zondag knalde mn test nog, dus ben bang dat de IUI toch te vroeg geweest is. Op zondag wordt er ook geen IUI gedaan in ons ziekenhuis, dus best stressvol als de eisprong in t weekend valt. Qua onthouding maakt het hier niet heel veel uit geloof ik. Bij de proefopwerking hadden we toevallig een iets betere score dan bij de semenanalyses, toen kwam er na krap 2 dagen onthouding een score uit van 2 miljoen. Bij 1e IUI ook 2 dagen onthouding aangehouden, maar toen bleken er maar 0,5 miljoen zaadcellen te zijn. Bij de 2e IUI waren er na 2 dagen 1.3 miljoen zaadcellen en bij de 3e IUI na 2 dagen onthouding krap 1 miljoen. Ook geen geweldige scores dus helaas... Hebben jullie nog wel de hoop dat het met IUI zal gaan lukken? Hier begint de twijfel steeds meer toe te slaan. Het zaad is gewoon slecht en ook nog eens 99% afwijkend qua morfologie (ik weet dat ze tegenwoordig niet meer zo op de morfologie letten, maar 99% afwijkend is wel erg veel).
Tja bij onze ziekenhuis hanteren ze zelfs de grens van2 miljoen na de opwerking... Daar voldeden we ook nooit aan... Het beste resultaat was deze keer, 1.8 miljoen na 3 dagen onthouding... Vandaag op 10 dpo een omowitte test... Bij mijn vorige zwangerschap, die in MA eindigde, had ik op 10 dpo een hele lichte streep... Zucht... Betekent dit dat het deze keer niet gelukt is????..... Pffff ik haat deze laatste dagen van de wachtweken!!!! Zo lastig om nog positief te blijven!!
Wij hebben bewust gekozen voor alleen IUI. Wij hebben een gezonde zoon en ik wij willen het gezin niet zwaarder belasten dan dat het nou al doet. Het heeft toch behoorlijk veel impact mentaal en fysiek. Ook al ligt het probleem bij de man dan heeft het fysiek meer impact bij de vrouw gezien medicatie, echo's, onderzoeken etc. Mocht de IUI niet lukken dan proberen we het tot 35 jaar zelf (nog 3 jaar te gaan) en anders blijft onze zoon enig kind.