IVF/ICSI-> Jan/Feb/Mrt 2020 Door tot roze deel 2

Discussie in 'MMM clubs' gestart door Kramertje, 15 jun 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Chitje

    Chitje Fanatiek lid

    25 jun 2018
    2.044
    1.146
    113
    Vrouw
    Ja, bij de gyn is ze maandag gemeten als hoofdje p7.8, buikje p35 en beentje p46. Maar hoe dat dan precies gemiddeld is is mij een raadsel. Arts die ik vanochtend aan de lijn kreeg had een heel verhaal over de meetafwijkingen tussen die beide echo's en dat dat heel normaal is. Dat snap ik. Mn vraag was meer over ee afwijkt tussen die p-waarden binnen dezelfde echo, maar daar heb ik niet echt een bevredigend antwoord op gehad, behalve dat ze van alles zien (dat zal) en ze nu geen reden zien om eerder dan over 4 weken te kijken of nog naar andere dingen te kijken, omdat het allemaal binnen de normaal verdeling valt. Maar ben er nog niet echt gerust op:(

    Superfijn van je 20-weken echo!
     
  2. Muisje2016

    Muisje2016 Fanatiek lid

    18 jan 2016
    3.025
    5.138
    113
    #3982 Muisje2016, 23 dec 2020
    Laatst bewerkt: 23 dec 2020
    Het is inderdaad niet gemiddeld maar wel acceptabel. Over het algemeen zijn waarden boven de P97,5 en onder de P2,5 pas zorgelijk. En ook wordt er gekeken naar de verhoudingen, jouw kindje is op alle fronten wat kleiner dan gemiddeld (gemiddelde is P50) en de waarden liggen niet heel ver uiteen, dus ze is mooi in proportie.

    Een wat klein hoofdje is vaak genetisch bepaald (niet alle hoofden zijn gelijk) en is ook vaak het minst betrouwbaar qua metingen omdat het meestal omlaag en in het bekken ligt. Ook is de vorm niet altijd goed te meten, het is namelijk niet altijd helemaal ovaal of rond (zoals het meetapparaat meet) maar wat afgeplat en dan krijg je al snel waarden die niet representatief zijn.

    Wat bijvoorbeeld zorgelijk zou zijn is een redelijk gemiddeld hoofdje met een erg klein buikje. Dan kan het zijn dat een kindje onvoldoende voeding krijgt via de placenta en daardoor "brainsparing" optreedt. Dat is een beschermingsmechanisme van de natuur waardoor de hersengroei dan prioriteit heeft boven de groei van het buikje. Jouw kindje heeft een redelijk gemiddeld buikje (P35 is netjes, mijn kinderen zaten P20-30) en daaraan kun je aflezen dat ze qua voeding niks tekort komt.

    Ik kan uiteraard niet in jouw dossier kijken en een oordeel geven. Maar de waarden die je noemt vind ik niet zorgelijk en jouw gyn ook niet, als ik het goed begrijp. Je krijgt een klein maar fijn poppetje en het is te hopen dat je placenta mooi verder omhoog groeit zodat ze zolang mogelijk lekker bij je zit om spekjes te kweken. Misschien helpt mijn uitleg om weer een beetje vertrouwen te krijgen, want ik snap heel goed dat je overladen wordt met de ene onzekerheid na de andere. En als het je niet lekker zit, gewoon weer de gyn bellen hoor! Of mailen en vragen of je een telefonische afspraak met ze kan plannen zodat iemand je even in alle rust uitleg kan geven. Succes!
     
    Nancydierengek vindt dit leuk.
  3. Nancydierengek

    Nancydierengek Fanatiek lid

    1 mrt 2017
    2.259
    1.507
    113
    Vrouw
    Oke pfff lekker irritant zeg.
    En dan ook nog 4 weken daar door in de stress zitten.
    Kunnen ze je niet gerust stellen door nog een extra echo.
    Stress is niet goed voor je.
    Of dat je een telefonisch gesprek krijgt dat ze je even goed vertellen hoe het nou zit.
    Snap dat je nu in je rats zit daardoor.
    :(

    Dank je ja die 20 weken echo zijn we super gelukkig mee!
     
  4. CaDi

    CaDi Fanatiek lid

    2 aug 2016
    1.514
    1.091
    113
    #3984 CaDi, 24 dec 2020
    Laatst bewerkt: 24 dec 2020
    @Chitje
    Ons zoontje is gemeten met een P96 qua hoofdje en de rest iets onder P50. Maar mijn man heeft ook een groot hoofd.

    Bij mijn oudste was het hoofdje ook groter, geloof P68 of P86 ofzo en de rest iets onder P50. Is gewoon de handtekening die mijn man meegeeft! En toen hij met 36+3 weken geboren werd paste hij niet eens de standaard mutsjes, die waren allemaal te groot.

    Niemand maakt zich nog zorgen nu hoor om die P96. Alleen ik of hij wel door mn uitgang past:roflmao:.
     
  5. Chitje

    Chitje Fanatiek lid

    25 jun 2018
    2.044
    1.146
    113
    Vrouw
    Dank je voor je uitgebreide uitleg. Dat van die brainsparing heb ik wel eerder gehoord. Heb natuurlijk wel 2 risicofactoren op minder werkende placenta. De ligging en omdat ik 40 ben. Dus voor m'n gemoedsrust is het wel goed als ze dat goed in de gaten houden. Zeker aangezien het een kleintje is toch wel. Was ik zelf niet namelijk.

    Wanneer liggen de waarden wel ver uiteen? Voor mij klinkt verschil tussen p50 en p5 namelijk wel als groot.
     
    Muisje2016 vindt dit leuk.
  6. Chitje

    Chitje Fanatiek lid

    25 jun 2018
    2.044
    1.146
    113
    Vrouw
    Ja, dat snap ik:eek:. Maar als de anderen pasten zal dat nu ook wel lukken toch?
     
  7. CaDi

    CaDi Fanatiek lid

    2 aug 2016
    1.514
    1.091
    113
    We gaan het zien, voor nu ligt hij nog in stuit. Terwijl mijn zoontje als ingedaald lag met dit termijn. Maar ook dat zegt niets heb ik mij laten vertellen. Eruit komt hij, maar hoe is nog even de vraag.
     
  8. Chitje

    Chitje Fanatiek lid

    25 jun 2018
    2.044
    1.146
    113
    Vrouw
    Nee dit is vroeg nog hoor. Kindje hoeft nog helemaal niet ingedaald te zijn en kan ook zeker nog draaien de komende weken. Dacht tot 34 weken zeker.
     
  9. Muisje2016

    Muisje2016 Fanatiek lid

    18 jan 2016
    3.025
    5.138
    113
    Inderdaad, een verschil van P50 en P5 is wel groot, maar de belangrijkste maten zijn hoofdje en buikje en daartussen (p7,8 en p35) is het verschil niet extreem. Beentjes zijn wat langer maar dat is minder belangrijk, is ook weer vaker genetisch.

    Die drie maten samen worden gebruikt om een berekening te maken om het totaalgewicht te schatten. Dat is nuttig om hele grote en hele kleine kindjes op te sporen, want die hebben een groter risico op complicaties. Maar die berekening is niet altijd even betrouwbaar, zeker omdat mensen genetisch verschillen en de een langere/kortere benen heeft en de ander een wat groter/kleiner hoofd.

    Alle maten apart kunnen belangrijk zijn als ze extreem afwijken, wat ik zei, boven p97,5 of onder p2,5. Denk aan: extreem korte beentjes kan duiden op een syndroom, extreem klein hoofdje ook een syndroom, extreem groot hoofd bijvoorbeeld een 'waterhoofd' (=probleem met afvoeren van hersenvocht, dit kan geopereerd worden). Dit soort dingen KAN door iets ergs komen, maar dat hoeft niet. Zoals @CaDi al zei, haar kinderen (en haar man) hebben genetisch een groter hoofd, zelfs als je dan boven die p97,5 uit zou komen is er niks aan de hand. Het is wel iets wat extra gecheckt wordt, zijn er geen afwijkingen zichtbaar en blijft de groei op dezelfde waarde of duikt deze steeds verder boven of onder de curve.

    En wat ik al zei de combinatie hoofdje/buikje is belangrijk. Dat is vooral waar je groeivertraging ziet. In principe is het zo dat als een waarde onder de p10 zit (zoals bij jou het hoofdje) dat wel een reden is om de groei met echo's in de gaten te houden. En met twee risicofactoren voor groeivertraging bij jou is het zeker verstandig dat je bij de gyn onder controle bent. Maar pas onder de p2,5 gaat de gyn zich zorgen maken.
     
  10. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.279
    5.873
    113
    Vrouw
    #3990 Kramertje, 24 dec 2020
    Laatst bewerkt: 24 dec 2020
    》》 Groepsleden《《

    Nena84: 36 jaar/ 1e kindje/ ICSI 3
    Parel30: 32 jaar/ 1e kindje/ ICSI 6
    Visje79: 41 jaar/ 2e kindje/ Spontaan - BEVALLEN
    Shar91: 29 jaar/ 1e kindje/ Spontaan - ZWANGER
    xxmoixx: 28 jaar/ 1e kindje/ IVF-PGD 2
    Palmpje: 34 jaar/ 2e kindje/ ICSI 3 - ZWANGER
    Chitje: 40 jaar/ 1e kindje/ Spontaan - ZWANGER
    SJD1988: 32 jaar/ 1e kindje/ ICSI 2 - BEVALLEN

    Kramertje: 41 jaar/ 1e kindje/ ICSI 6
    Mauzy82: 38 jaar/ 1e kindje/ IVF-ICSI 3
    Punto: 33 jaar/ 2e kindje/ ICSI 3 - ZWANGER
    Daschaaa: 35 jaar/ 1e kindje/ IVF 3
    Kaaat: 34 jaar/ 4e kindje/ Spontaan - ZWANGER
    Evi92: 28 jaar/ 1e kindje/ ICSI 1 - ZWANGER
    CaDi: 30 jaar/ 2e kindje/ IVF 2 - ZWANGER

    NorahdeVries: 34 jaar/ 1e kindje/ ICSI 5
    Lin18: 33 jaar/ 2e kindje/ ICSI 2 0 - BEVALLEN
    Jolien1991: 29 jaar/ 1e kindje/ IVF-ICSI 1 - ZWANGER
    Nancydierengek: 35 jaar/ 2e kindje/ ICSI 1 - ZWANGER
    Maan84: 35 jaar/ 3e kindje/ ICSI 1 - ZWANGER

    Sara190: 30 jaar/ 1e kindje/ ICSI 1
    Muisje2016: 34 jaar/ 3e kindje/ IVF 2
    Maayaa: 40 jaar/ 1e kindje/ IVF 1 - ZWANGER
    Baby1798: 33 jaar/ 1e kindje/ ICSI-AOA 3 - ZWANGER

    DaisyVA: 38 jaar/ 3e kindje/ IVF 1
    Liliane92: 28 jaar / 1e kindje / IVF 2
    Baby234: 30 jaar / 1e kindje / ICSI 1


    》》Afspraken & Echo's《

    December
    29-12: Kramertje: Bloedprikken TSH/FT4
    31-12: Kramertje: Uitslag TSH/FT4 waarde


    Januari
    01-01: Kramertje: Start ICSI-6
    01-01: Parel30: Start ICSI-6
    05-01: Evi92: 2e Echo gynaecoloog (10wkn)
    08-01: Baby1798: Controle VK + bloedprikken Rhesus C
    13-01: Nancydierengek: Controle VK
    21-01: Baby1798: Pretecho (29 weken})
    xx-01: Daschaaa: Start IVF3

    Februari
    xx-02:

    》》Resultaat Punctie《《

    Shar91: 13 eicellen, 11 bevruchtingen, 9 cryo’s - SPONTAAN ZWANGER
    Kaaat: 8 eicellen, 6 bevruchtingen, 5 cryo's - SPONTAAN ZWANGER
    Nancydierengek: 10 eicellen, 6 bevruchtingen, 4 cryo’s - ZWANGER
    Jolien1991: 14 eicellen, 5 bevruchtingen, 2 cryo’s - ZWANGER
    CaDi: 7 eicellen, 3 bevruchtingen, 0 cryo's - ZWANGER
    Maayaa: 10 eicellen, 7 bevruchtingen, 3 cryo's - ZWANGER
    Baby1798: 20 eicellen, 12 bevruchtingen, 8 cryo's - ZWANGER
    Maan84: 12 eicellen, 5 bevruchtingen, 4 cryo's - ZWANGER
    Palmpje: 8 eicellen, 8 bevruchtingen, 4 cryo's - ZWANGER
    Punto: 6 eicellen, 4 bevruchtingen, 2 cryo's - ZWANGER
    Evi92: 18 eicellen, 9 bevruchtingen, 6 cryo's - ZWANGER

    Sara190: 16 eicellen, 12 bevruchtingen, 7 cryo's
    DaisyVA: 13 eicellen, 8 bevruchtingen, 1 cryo
    Mauzy82: 11 eicellen, 9 bevruchtingen, 1 cryo
    Muisje2016: 6 eicellen, 6 bevruchtingen, 4 cryo's
    xxmoixx: 9 eicellen, 4 bevruchtingen, 3 cryo's, 1 gezond
    Nena84: 3 eicellen, 2 bevruchtingen, 1 cryo

    Baby234: 9 eicellen, 8 bevruchtingen,

    》》Test datum《《

    01-01: Kramertje (natuurlijke cyclus)

    02-01: Baby234
    04-01: Muisje2016
    05-01: xxmoixx

    Zwanger

    18 dec 2020: Shar91 - Meisje
    28 jan 2021: Jolien1991 - Jongen
    13 feb 2021: Kaaat - Meisje
    24 feb 2021: CaDi - Jongen
    01 mrt 2021: Chitje - Meisje
    04 mrt 2021: Maayaa - Meisje
    09 apr 2021: Baby1798 - Jongen
    17 mei 2021: Nancydierengek - Jongen
    18 mei 2021: Maan84 - Meisje
    25 juni 2021: Palmpje - Jongen
    09 juli 2021: Punto - Onbekend
    01 aug 2021: Evi92 - Onbekend

    》》Bevallen《《


    31 okt 2020: Lin18 - Jongen - 41+6
    06 nov 2020: SJD1988 - Meisje - 40+2
    20 nov 2020: Visje79 - Meisje - 37+6

    》》Sterretjes《《

    ⭐️ Feb'20: Sara190 - vmk 5+0
    ⭐️ Mrt'20: Shar91 - vmk 5+5
    ⭐️ Mrt'20: Kramertje - vmk 4+2
    ⭐️ Mrt'20: Chitje - ma 8+6
    ⭐️ Jul'20: Kramertje - vmk 4+6
    ⭐️ Aug'20: DaisyVA - ma 8+3
    ⭐️ Sep'20: Sara190 - ma 8+5
    ⭐️ Nov'20: Nena84 - ma 9+2

    WIL JE OP DE LIJST? Vul de lijst dan zelf even aan met je gegevens. Je kunt dit kopiëren door op 'reageer' te klikken onder aan de laatst geposte lijst, en de woorden [QUOTE ] en [/ QUOTE] aan het begin en einde van het bericht weg te halen (en dan natuurlijk niet vergeten om je eigen wijziging door te voeren).
     
  11. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.279
    5.873
    113
    Vrouw
    Lieve meiden, ik wil jullie allemaal hele fijne kerstdagen wensen. Hopelijk kan iedereen ondanks Corona toch genieten van deze tijd van het jaar! :)
     
    Daschaaa, Baby1798, Nancydierengek en 4 anderen vinden dit leuk.
  12. Visje79

    Visje79 VIP lid

    9 jan 2019
    5.029
    5.934
    113
    Vrouw
    Ja! Iedereen fijne dagen en een heel vruchtbaar 2021! X
     
  13. Kaaat

    Kaaat Fanatiek lid

    5 nov 2010
    4.054
    944
    113
    Vrouw
    Fijne feestdagen lieve dames!!! ❤️
     
    Baby1798, Muisje2016, Daschaaa en 3 anderen vinden dit leuk.
  14. Baby234

    Baby234 Actief lid

    24 aug 2020
    210
    255
    63
    Vrouw
    》》 Groepsleden《《

    Nena84: 36 jaar/ 1e kindje/ ICSI 3
    Parel30: 32 jaar/ 1e kindje/ ICSI 6
    Visje79: 41 jaar/ 2e kindje/ Spontaan - BEVALLEN
    Shar91: 29 jaar/ 1e kindje/ Spontaan - ZWANGER
    xxmoixx: 28 jaar/ 1e kindje/ IVF-PGD 2
    Palmpje: 34 jaar/ 2e kindje/ ICSI 3 - ZWANGER
    Chitje: 40 jaar/ 1e kindje/ Spontaan - ZWANGER
    SJD1988: 32 jaar/ 1e kindje/ ICSI 2 - BEVALLEN

    Kramertje: 41 jaar/ 1e kindje/ ICSI 6
    Mauzy82: 38 jaar/ 1e kindje/ IVF-ICSI 3
    Punto: 33 jaar/ 2e kindje/ ICSI 3 - ZWANGER
    Daschaaa: 35 jaar/ 1e kindje/ IVF 3
    Kaaat: 34 jaar/ 4e kindje/ Spontaan - ZWANGER
    Evi92: 28 jaar/ 1e kindje/ ICSI 1 - ZWANGER
    CaDi: 30 jaar/ 2e kindje/ IVF 2 - ZWANGER

    NorahdeVries: 34 jaar/ 1e kindje/ ICSI 5
    Lin18: 33 jaar/ 2e kindje/ ICSI 2 0 - BEVALLEN
    Jolien1991: 29 jaar/ 1e kindje/ IVF-ICSI 1 - ZWANGER
    Nancydierengek: 35 jaar/ 2e kindje/ ICSI 1 - ZWANGER
    Maan84: 35 jaar/ 3e kindje/ ICSI 1 - ZWANGER

    Sara190: 30 jaar/ 1e kindje/ ICSI 1
    Muisje2016: 34 jaar/ 3e kindje/ IVF 2
    Maayaa: 40 jaar/ 1e kindje/ IVF 1 - ZWANGER
    Baby1798: 33 jaar/ 1e kindje/ ICSI-AOA 3 - ZWANGER

    DaisyVA: 38 jaar/ 3e kindje/ IVF 1
    Liliane92: 28 jaar / 1e kindje / IVF 2
    Baby234: 30 jaar / 1e kindje / ICSI 1


    》》Afspraken & Echo's《

    December
    29-12: Kramertje: Bloedprikken TSH/FT4
    31-12: Kramertje: Uitslag TSH/FT4 waarde


    Januari
    01-01: Kramertje: Start ICSI-6
    01-01: Parel30: Start ICSI-6
    05-01: Evi92: 2e Echo gynaecoloog (10wkn)
    08-01: Baby1798: Controle VK + bloedprikken Rhesus C
    13-01: Nancydierengek: Controle VK
    21-01: Baby1798: Pretecho (29 weken})
    xx-01: Daschaaa: Start IVF3

    Februari
    xx-02:

    》》Resultaat Punctie《《

    Shar91: 13 eicellen, 11 bevruchtingen, 9 cryo’s - SPONTAAN ZWANGER
    Kaaat: 8 eicellen, 6 bevruchtingen, 5 cryo's - SPONTAAN ZWANGER
    Nancydierengek: 10 eicellen, 6 bevruchtingen, 4 cryo’s - ZWANGER
    Jolien1991: 14 eicellen, 5 bevruchtingen, 2 cryo’s - ZWANGER
    CaDi: 7 eicellen, 3 bevruchtingen, 0 cryo's - ZWANGER
    Maayaa: 10 eicellen, 7 bevruchtingen, 3 cryo's - ZWANGER
    Baby1798: 20 eicellen, 12 bevruchtingen, 8 cryo's - ZWANGER
    Maan84: 12 eicellen, 5 bevruchtingen, 4 cryo's - ZWANGER
    Palmpje: 8 eicellen, 8 bevruchtingen, 4 cryo's - ZWANGER
    Punto: 6 eicellen, 4 bevruchtingen, 2 cryo's - ZWANGER
    Evi92: 18 eicellen, 9 bevruchtingen, 6 cryo's - ZWANGER

    Sara190: 16 eicellen, 12 bevruchtingen, 7 cryo's
    DaisyVA: 13 eicellen, 8 bevruchtingen, 1 cryo
    Mauzy82: 11 eicellen, 9 bevruchtingen, 1 cryo
    Muisje2016: 6 eicellen, 6 bevruchtingen, 4 cryo's
    xxmoixx: 9 eicellen, 4 bevruchtingen, 3 cryo's, 1 gezond
    Nena84: 3 eicellen, 2 bevruchtingen, 1 cryo

    Baby234: 9 eicellen, 8 bevruchtingen, 6 cryo’s

    》》Test datum《《

    01-01: Kramertje (natuurlijke cyclus)

    02-01: Baby234
    04-01: Muisje2016
    05-01: xxmoixx

    Zwanger

    18 dec 2020: Shar91 - Meisje
    28 jan 2021: Jolien1991 - Jongen
    13 feb 2021: Kaaat - Meisje
    24 feb 2021: CaDi - Jongen
    01 mrt 2021: Chitje - Meisje
    04 mrt 2021: Maayaa - Meisje
    09 apr 2021: Baby1798 - Jongen
    17 mei 2021: Nancydierengek - Jongen
    18 mei 2021: Maan84 - Meisje
    25 juni 2021: Palmpje - Jongen
    09 juli 2021: Punto - Onbekend
    01 aug 2021: Evi92 - Onbekend

    》》Bevallen《《


    31 okt 2020: Lin18 - Jongen - 41+6
    06 nov 2020: SJD1988 - Meisje - 40+2
    20 nov 2020: Visje79 - Meisje - 37+6

    》》Sterretjes《《

    ⭐️ Feb'20: Sara190 - vmk 5+0
    ⭐️ Mrt'20: Shar91 - vmk 5+5
    ⭐️ Mrt'20: Kramertje - vmk 4+2
    ⭐️ Mrt'20: Chitje - ma 8+6
    ⭐️ Jul'20: Kramertje - vmk 4+6
    ⭐️ Aug'20: DaisyVA - ma 8+3
    ⭐️ Sep'20: Sara190 - ma 8+5
    ⭐️ Nov'20: Nena84 - ma 9+2

    WIL JE OP DE LIJST? Vul de lijst dan zelf even aan met je gegevens. Je kunt dit kopiëren door op 'reageer' te klikken onder aan de laatst geposte lijst, en de woorden [QUOTE ] en [/ QUOTE] aan het begin en einde van het bericht weg te halen (en dan natuurlijk niet vergeten om je eigen wijziging door te voeren).
     
  15. Baby234

    Baby234 Actief lid

    24 aug 2020
    210
    255
    63
    Vrouw
    Wauw, nu al de brief binnen betreft de ingevroren cryo’s, 6 stuks, blij mee!

    Fijne dagen dames!
     
    Kaaat, Daschaaa, Baby1798 en 5 anderen vinden dit leuk.
  16. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    4 apr 2019
    7.279
    5.873
    113
    Vrouw
    Mooi kerstcadeautje :thumup:
     
    Baby234 vindt dit leuk.
  17. xxmoixx

    xxmoixx VIP lid

    11 jun 2018
    5.314
    4.385
    113
    Vrouw
    Wauw mooie score!!
     
    Baby234 vindt dit leuk.
  18. xxmoixx

    xxmoixx VIP lid

    11 jun 2018
    5.314
    4.385
    113
    Vrouw
    Jullie ook fijne feestdagen ❤️
     
  19. Muisje2016

    Muisje2016 Fanatiek lid

    18 jan 2016
    3.025
    5.138
    113
    Wat fijn! Jullie kunnen even vooruit :)
     
    Baby234 vindt dit leuk.
  20. Muisje2016

    Muisje2016 Fanatiek lid

    18 jan 2016
    3.025
    5.138
    113
    Fijne kerstdagen allemaal!! Hopelijk iedereen volgend jaar kerst met een gezond kindje op de arm of in de buik!
     
    Baby1798, Nancydierengek en Baby234 vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina