Hallo meiden, Ook wij gaan hopelijk in september starten met ivf, ik word eerst in de komende weken geopereerd aan een cyste in mijn eierstok ivm endo. Bo1980, ik las dat jij in het VU loopt, ik was even benieuwd naar je ervaringen. Mijn ervaring tot nu toe is dat alles echt méga lang duurt, voordat je een keer een afspraak hebt, voordat je geopereerd wordt (wachttijd 3 mnd) etc, vervolg afspraak etc etc. (zo niets voor mij ) Na mijn operatie moet ik nog 2 maanden lucrin om mijn buik weer te laten herstellen. Daarna gaan we starten. Maar nu vroeg ik me af, zijn er onderzoeken oid die voorafgaand aan het starten met stimuleren moeten gebeuren? (bepaalde bloedtesten/hiv/etc) Dit wil ik nl graag plannen in die 2 'wacht'maanden zodat we dat niet nog eens moeten doen in september Wil het even een beetje efficient aanpakken Heb je tips??
@Willeke, ja idd, ik loop bij VU. Ik was in het begin ook bang dat alles heel langzaam gaat lopen, en zoals jij ben ik ook niet echt blij met wachten en probeer ik alles optimaal te inplannen. Daarom heb ik al na 3de mislukte IUI intake gesprek aangevraagd en toen ik met mijn 6de IUI begon alvast ook een afspraak gemaakt om met onderzoeken te beginnen. Door dat hoefde ik eigenlijk heel weinig wachten. Er zijn idd een paar onderzoeken nodig, bloed voor jouw en jouw partner, sperma onderzoek en voor jouw ook nog een paar (kan je wel in een keer laten doen). Als je een keer begint gaat het natuurlijk in zijn eigen tempo en dat is fijn want dan weet je dat je mij bezig ben. Ik heb net terugplaatsing gehad van de verse embrio en op woensdag heb ik een bloedtest. Dus ik weet ook niet hoe dat gaat met terugplaatsen van cryo's. Ik heb wel gehoord dat je soms maand extra moet wachten als het druk is. Voor de rest heb ik maar goede ervaringen. Ze zijn super efficiënt met afspraken. Voor follikels meting heb ik nooit meer dan 5 minuten moeten wachten. Dat is echt fijn als je daarna nog moet werken. Aan de andere kant kan je ook niet verwachten dat je op dit soort afspraken veel vragen kan stellen. En dat is soms minder. Ik wens je heel weel succes en laat mij weten als je nog andere vragen heeft.
@maliza3, welkom! Ik heb net de hele traject achter mijn rug (stimulatie, punctie en terugplaatsing). Wat kan ik zeggen, leuk is anders, maar het is te doen. Heb je al door IUIs gegaan? Dan is het niet veel anders. Twee spuiten per avond zijn na een tijdje vervelend, maar als je ziet dat de follikels gaan groeien, dan vind je dit ook niet zo erg, hoor. Heel veel vrouwen zijn bang voor de punctie. Niet doen! Het is echt niet nodig. Je krijgt genoeg verdoving en het duurt maar een paar minuten. Iedereen is heel lief voor je, ze helpen jouw met ademhalen. Daarna kan je de rest van de dag lekker slapen. De dagen daarna zijn ook niet zo slecht. Natuurlijk, er zijn ook andere verhalen, maar ja, stel je echt niet negatief aan. Succes!
@Bo1980 ik heb heel dat iui traject niet gehad wij zijn gelijk doorgestuurd voor icsi dus het is echt helemaal nieuw probeer voor mijn eerste kindje en gelijk icsi. En nuchter als ik ben dacht ik dat doe ik wel even haha. Maar hoe dichter het bij komt hoe spannender ik het vind worden. Gister eerste spuit gezet dan maar dat vind ik niet eng hoor. Gewoon alles wat komen gaat en mijn humeur want die is nu al niet erg aangenaam vaak. En nu ga ik op vakantie dan middenin de vakantie nog een keer terug voor controle echo dan. en de eerste dag na mijn vakantie zou waarschijnlijk die punctie. Dus heel erg rustgevend vind ik mijn vakantie nu al niet haha. nu kom ik dus donderdag terug waarschijnlijk vrijdags punctie en hoogstwaarschijnlijk moet ik die zaterdag weer werken. Hoop dus dat ik zo iemand ben die er vrijwel geen last van heeft. Kan op mijn werk niks vertellen namelijk. Hoe doen jullie dat met werk eigenlijk? oke nu wel even genoeg gepraat haha
Bo1980, bedankt voor de tips. Sperma onderzoek is in februari gedaan (was goed) en heb toen ook 2 keer bloed moeten prikken. Eigenlijk geen idee waarvoor dat was, heb er nooit meer wat van gehoord dat daar iets bijzonders uitkwam oid. Ik moet eerst nog wachten op de operatie, dus hoop dat ik snel opgeroepen wordt daarvoor. Hoe vaak heb jij tijdens het stimuleren e.d. een echo gehad? Hoe vaak moet je daar naar toe? T is voor mij 45 min rijden dus ook weer niet naast de deur zeg maar. Spannend bij jou ook! Hoop op een positief resultaat voor je!
@maliza3, wat fijn dat je niet door IUI hoefde te gaan. Ik was denk ik 9 manden voor kwijt, heel veel prikken en stress en alles voor niks. Maar ja, in het begin weet je dat ook niet, en ik moest door 6 IUI eerst gaan voordat ik aan IVF mocht beginnen. Ik was echt bang hoe ik psychisch op de medicijnen ga reageren, maar met Gonal-f ging het echt prima. Ik denk dat mijn man niet zo veel last van mijn had . Maar ik voelde mij ook goed, kon ik prima werken en ik heb vrij drukke baan. Als ik mag, wil ik je een tip geven over de punctie. Ik heb de dagen na de punctie t/m terugplaatsing vrij genomen or eigenlijk ziek gemeld. Je zult het echt nodig hebben. Zelfs als de punctie niet echt pijnlijk wordt, ben je de dag daarna wel moe. Ook kan je een beetje napijn hebben bij plassen of zitten. Laat je lichaam voldoende tot rust komen voor de terugplaatsing. Ook moetje je vanaf de punctie Utrogestan nemen. Ik had heel veel bijwerkingen: moe, wazig, problemen met concentratie, misselijk. Ik kon geen auto rijden en werken ging echt niet. Ik ben nog een week thuis gebleven, en geloof mij, ik ben geen aansteller. Gelukkig na een week went je lichaam en alles komt weer goed. Dus ja, dat je dag naar de punctie gewoon gaat werken lijkt mij niet verstandig. Ik was ook niet echt blij met de feit dat ik op mijn werk moest vertellen waar ik mee bezig ben, maar achteraf gezien ben ik daar blij mij. Het kon ook niet anders met alle bezoeken... Dus ja, denk daar ook aan. En ja, als je prikken niet erg vindt dan komt de rest ook goed . Succes
@Willeke, Ik moest 4 of 5 keer voor de meting komen, maar bij mij groeiden de follikels heel langzaam in het begin. 2 keer viel het ook in het weekend wat voor mij handig was. Ik woon ook niet in de beurt (Zandvoort), en met de ochtend files moest ik soms uur eerder vertrekken. Maar ja, de echo is altijd s'ochtends tussen 8:00 en 9:00 dus kon ik prima naar mijn werk doorrijden zonder laat te zijn. En echt, je hoeft ook nooit wachten en zelfs als je wat eerder ben, ga je ook eerder binnen. Als je met de auto komt, kan je beter niet in garage parkeren, maar tegenover de garage bij de flets. Het is sneller en voor die 10-15 minuten heb ik ook nooit voor parkeren betaald .
@Bo1980 Ik kan het niet vertellen op mijn werk ivm geen vast contract en doordat ik vrijwel alleen in het weekend werk heb ik verder met de meeste afspraken en dergelijke geen moeite. Dus is het meestal geen probleem maar zal het inderdaad dat weekend misschien ziek melden worden. ik kijk het nog gewoon aan kan die ochtend ook nog en aangezien ik me nog geen 1 keer ziek gemeld heb in de tijd dat ik er werk en ik altijd voor iedereen kom werken denk ik ook niet dat hij echt heel erg moeilijk ga doen als ik me een keer ziek meld. maar zoals ik zeg ik zie het even aan ik lees inderdaad mensen die de volgende dag wel gingen werken tot mensen die anderhalve week thuiszitten dus ik zal toch moeten kijken hoe ik mij voel. ik werk in de bediening trouwens in een restaurant dus naast de koeling van de drank bijvullen verder niks zwaars. maar natuurlijk mag je die tip geven ik zal waarschijnlijk ook wel mezelf ziek melden maar toch kijk ik even aan omdat ik mezelf nooit ziek meld mits ik echt mijn bed niet uit zou kunnen komen haha. inderdaad ook geen aansteller dus maar ja wie weet. jullie horen ervan als het zo ver is ik ben inderdaad ook blij dat ik iui niet heb moeten doen omdat ik vaker lees dat het niks uithaalt dan wel en dat je dan inderdaad weer een hele tijd verder bent. wel vind ik het eng gelijk icsi te moeten doen omdat dat eigenlijk een van de laatste behandelingen is die je kan doen. maar er is zeer goede hoop dat dit gewoon moet lukken dus dat geloven we dan maar he probeer niet te veel te hopen (natuurlijk doe je dat toch wel) dat het gelijk lukt omdat die kans natuurlijk niet erg groot is. hoop een beetje realistisch te blijven denken voor zo ver dat mogelijk is ben benieuwd naar alle verhalen hier hoe het iedereen vergaat en wanneer iedereen op dat vervelende wachtbankje zit. en hoe iedereen die doormaakt in ieder geval iedereen heel veel succes!!
Spannende tijden voor iedereen...... zo ook hier. Ook wij volgen de behandelingen bij de VU (ICSI en PESA) en zijn erg tevreden. Ze werken in principe altijd op tijd maar tijd voor vragen stellen tussendoor is er inderdaad nagenoeg niet. Daarom moet je ook verplicht naar de voorlichtingsbijeenkomst waarin een hoop duidelijk wordt maar uiteraard niet alles aangezien iedereen weer anders is. Stel aan het eind van de bijeenkomst je vragen, schaam je niet voor de overige aanwezigen. Inmiddels spuit ik dus sinds donderdag deca en de enige bijwerking die ik tot nu toe heb is dat ik een half uur na het spuiten ontzettend moet gapen. Dit duurt zo'n 2 uur en dan trekt het weg. Het spuiten zelf valt me alles mee. Ik moet nu nog 3 tabletten van de pil en dan wachten tot ik ongesteld zal worden waarna ik me weer mag melden in Amsterdam. Het is idd een crime om er te komen. Wij wonen in Zaanstad dus altijd door die (nieuwe) Coentunnel, zeker een uur voor afspraak al de auto in. Nu lees ik hier over niet parkeren in garage maar bij flats...dus ipv linksaf richting garage rechtsaf???? Zodra ik mag stimuleren moet ik beginnen met 175 Gonal F. Wat ik hier zo lees lijkt het mij redelijk hoge dossiers.....vraag me af hoe ze dat bepalen... Hier op mijn werk is een ieder op de hoogte, ik werk met allemaal vrouwen maar mijn direct leidinggevende is een man. Hij geeft me op dit moment nog alle ruimte voor de afspraken maar ik haal ook alles in. Wij zijn een bedrijf met meerdere vestigingen maar alleen in onze vestiging is bekend waar we mee bezig zijn. Hier kon ik niet onderuit aangezien de afspraken meestal gewoon onder kantoortijden zijn. Iedereen is begripvol alleen dat ik midden in de zomervakantie de eerste poging heb, tja niet even praktisch gezien de bezetting maar goed ik wil niet langer wachten. Als deze poging niet mocht slagen dan is het volgens mij inderdaad zo dat je verplicht een maand rust moet nemen voor de volgende poging maar ik weet niet hoe strikt ze daarin zijn. Lichaam moet toch ook weer herstellen en ik ben er bekend mee dat VU nogal van de protocollen is. Voor zover weer even van mij, hopelijk gaat het bij iedereen verder voorspoedig en niet teveel last van allerlei bijwerkingen. Liefs voor een ieder en toi toi toi
@kwekkie77 Ja, ik heb de bijeenkomst ook bezocht. Ik fond het super handig, mijn man ook. Het heeft je nodige rust als je alle stappen van tevoren kent. Ja, om te parkeren moet je bij de garage rechtsaf. Het is echt handig en je hoef niet door de hele garage doorlopen. Plus als je risico wil nemen, kan je voor korte tijd zonder betalen parkeren . het is mij elke keer gelukt. Qua Gonal-f ben ik eerst met 137,5 begonnen maar na 1 week hebben ze tot 150 verhoogd. Bij mij hebben ze gekeken op de resultaten van IUIs en ik heb begin van de cyclus al rond 20 kleine follikels aan elke kant, dus verhoogd risico voor overstimulatie. Ik weet niet hoe dit bij jouw is. Maar maak je geen zorgen, ze controleren het goed, ook met de bloedtest, dus hopelijk komt het wel goed, hoor. Ja, wij hebben op dit moment nog geen vakanties gepland. Als ik aanstaande woensdag wel goed nieuws heb, kunnen wij in augustus misschien even weg. Wij zullen zien. Ik ben al 10 dagen na TP. Nog niet ongesteld, maar dat kan ook door Utrogestan uitgesteld worden. Test gisteren was nog negatief, vandaag durfde ik niet meer te testen. Maar ik blijf hopen, voor sommige vrouwen kan de test heel lang negatief blijven... Dus ja, woensdag middag weet ik het. Maar ik ben helemaal stuk van wachten...
@ Bo, spannend zeg. Officieel is het toch pas vanaf dag 17 dat je kan testen? Ik zou ook super nieuwsgierig zijn en veel eerder testen. Voel je je ook anders dan normaal? Leuk dat er afgelopen dagen een aantal nieuwe meiden bij zijn gekomen. Alvast veel succes allemaal! Afgelopen vrijdag hadden we opeens goed nieuws, echt verrasend, omdat we er vanuit waren gegaan dat er weer geen groei was en ze de behandeling af zouden breken. Er was een lichte groei te zien. Afgelopen weekend lekker een weekendje weg geweest en vandaag weer terug naar het ziekenhuis. Ik heb nu 11 grotere follikels. Morgen weer terug en dan donderdag of vrijdag de punctie. Ik moet zeggen dat ik er ook echt aan toe ben. De eerste 2 weken had ik niet zoveel last van de medicatie, maar nu naar 25 dagen spuiten (wat vrij uitzonderlijk is volgens de verpleegkundige) ben ik echt erg moe...gelukkig heb ik nu wel de punctie om naar uit te kijken , ondanks dat het geen leuke ervaring zal zijn.
@Sandra, geweldig nieuws, zie je wel? Ik dacht gisteren nog aan je, hoe dat op vrijdag is gegaan. Ik ben heel blij voor je. En ja, ik kan mij voostellen dat je al klaar ben met prikken. Ik had ook de laatste dagen heel veel blauwe plekken op mijn buik, en echt tranen in mijn ogen bij prikken. Vooral Decapeptyl vond ik vervelend... Dus ja, op naar de punctie! Ja, ik heb vandaag deze artikel gevonden: http://www.umcutrecht.nl/subsite/IVF/ICSI/embryo-terugplaatsing/Na-de-terugplaatsing.htm Dus ja, grote kans dat ik nog te vroeg ben... Ik hoop echt dat het zo is. Ben eerlijk gezegd al een beetje moe met 6 IUIs achter de rug en direct door na IVF... Woensdag is het gelukkig zo ver. Kan echt niet meer wachten. Ik voel mij ok. In de weekend had ik wat krampen, zoals bij menstuatie, maar die zijn nu weer weg. Dan had ik pijn aan mijn borsten, maar nu ook wat minder. Ik heb echt afgeleerd om mijn lichaam te vertrouwen, omdat ik bij IUIs heel vaak valse hoop had.
Kwekkie, bedankt voor je tips vind het fijn om ervaringen van anderen in het VU te lezen, ik irriteer me nl rot aan die protocollen en zo kom je toch wat beter beslagen ten ijs Dus jullie, jij en Bo zijn beiden naar die info-bijeenkomst geweest? Ik wilde daar ook graag heen, maar mn vriend wilde dat niet (in juni was er een, er was nl kans dat we toch in juni al konden starten, maar die cyste bleek toch niet weg, dus vandaar nu operatie) Maar jullie raden dus wel aan om te gaan? 5 september is er nl weer een. Bo, spannend voor jou joh! Woensdag al!!! Ik duim voor je dat je een positieve uitslag krijgt! En inderdaad, nu een witte test zegt nog helemaal niets! Tis nog zo vroeg! En handig die parkeertips Bij mij nog geen idee of ik deca ga spuiten, cyclus ligt nl al plat door de lucrin. En heb wel eens gelezen hier op het forum dat je vanuit die basis ook door kunt. Dus dat ga ik zeker nog even aan mijn arts vragen. Hier nu wachten op de operatiedatum, hoop binnen nu en ca. 3 weken?? Spannend, heel gek, kijk er echt naar uit! Weer een hobbel genomen dan nl.. Hebben jullie trouwens altijd je eigen arts of steeds een ander? Ik vroeg me dat even af hoe dat werkt.
Wat leuk dat jullie allemaal in hetzelfde ziekenhuis onder behandelinh zijn! Wij zijn in het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven onder behandeling. Bij mijn IUI's moest ik 112,5 gonal-f spuiten dus ik ben benieuwd straks! @bo wat spannend zeg!! Zou jij dan de eerste zwangere zijn van ons clubje?? Hier is 8 juli de uitslag van mn schildklierwaarde en 9 juli krijg ik officieel te horen of ik mag starten deze maand, echt zo spannend!! Maar eerst nog lekker een weekje vakantie in en om huis, we zijn gisteren teruggekomen uit Oostenrijk en ik was zelfs op vakantie nog afgevallen, zit nu op -8,5 dus tegen de tijd dat we gaan beginnen hoop ik op -10 te zitten!
@ Willeke, kan niet snel genoeg gaan inderdaad. Maar ieder stapje is er weer een dichterbij ! @ Bo, echt spannend zeg, kan voor jullie niet snel genoeg woensdag zijn. Wordt nog heel even duimen draaien. Na al dat lange wachten en wat je er allemaal voor hebt moeten doen pfff...echt pittig en weer wachten ! Ben echt benieuwd duim voor jullie mee ! P.s nog bedankt voor je reactie vorige keer. Had er echt geen vertrouwen meer in en als je dan op internet kijkt wordt je ook niet veel vrolijker. Toen ik jouw reactie las kreeg ik toch weer een beetje hoop en gelukkig is het goed gekomen tot nu toe. Mijn buik is ook blauw, van Gonal f voel ik niks maar die andere injectie wordt ook bij mij steeds vervelender. Ga niet meer zeuren ben er hopenlijk bijna van af.. @ Kubbeltje, lekker dat je zoveel afgevallen bent. Was je zwaarder geworden voorheen door je schildkkieren? Voor jou ook nog even wachten. Voor je het weet is het 8 juli !
Ik was eerst wat zwaarder geworden door samenwonen maar van alle hormonen bij iui ben ik ruim 6,5 kilo aangekomen dus het werd tijd om die er weer af te krijgen. Nu ben ik nog 1 kilo verwijderd van mn gewicht voordat ik ging samenwonen dus dat is mooi!
@Bo1980 echt spannend ook ik duim hier mee Ik heb nog wat moeite om alles en iedereen bij te houden maar even de info van hier. Wij kunnen voor de echos etc gewoon in de buurt hulst of terneuzen en voor de punctie en terugplaatsing naar uz gent. Gister had ik met de decapeptyl ook tranen in mijn ogen dat ik er vandaag tegenop zag. Maar vandaag nergens last van. Ook ben ik vandaag met gonal f begonnen ik moet 150 spuiten. Ik heb nu trouwens wel bloedverlies maar dat is schijnbaar normaal. Ja k wist het niet dus maar een gebeld voor de zekerheid. Dat vind ik hier wel fijn voor alles mag ik bellen hoe gek ik het zelf ook zou vinden of als ik zou denken ooh gaat vanzelf wel over (zoals misselijkheid hoofdpijn of iets dergelijks) ik moet bellen haha dat zei de gyn zelf.. Iedereen verder weer heel veel succes en ik hoop in de loop van de tijd een beetje iedereens situatie hier te kennen. Het is ook voor het eerst dat ik hier echt meeschrijf op een forum Liefsss
@Willeke86, ja, toevallig had ik elke keer hetzelfde arts. Jonge dame, heel erg vriendelijk. Maar het is niet altijd zo, heb ik gehoord. @Sandrabk, leuk dat ik kon helpen, daar zijn wij hier voor. En inderdaad, door net de verkeerde posts op internet kan je ook makkelijk in paniek raken. Zo had ik ook met testen. Lees ik overal dat vrouwen al na 8-9 dagen na TP al positief testen. Ik test op dag 8 - niks, dag 9 - niks, dan nog buikpijn als bij ongesteld worden, dus paniek, huilen... En dan ga je verder zoeken, en toch andere reacties... Ben ik dus lekker opgegeven met testen, wacht ik rustig af. Ondertussen nog niet ongesteld en ik voel mij ook niet meer alsof ik ongesteld zou moeten worden. Lichte hoofdpijn. Dus wie weet, misschien is het ons toch uiteindelijk gelukt. @Kubbeltje, goed gedaan hoor! Had je speciaal diet? Ik heb ook voor zwangerschap 12kg afgevallen. Was niet echt nodig, ik was netjes in normale BMI grens, maar het kwam door kut opmerking van mijn vorige gynaecoloog. Ik heb mij ingeschreven bij WeightWatchers en direct naar de andere ziekenhuis gegaan. Afvallen hielp mij niet om zwanger te worden, maar ik ben super blij met de resultaat en heel trots op mijzelf . En als ik zwanger wordt, dan begin ik ook met 12kg minder. En dat is super fijn! @Maliza, dus je ben in Gent? Leuk dat je zo veel aandacht krijgt daar. VU is echt druk, alles is daardoor een beetje onpersoonlijk. Als je soms ziet hoeveel mensen er in wachtkamer zitten of op TP komen, dan lijkt het een beetje op baby-fabriek . Voor IUI was ik in Spaarne ZKH in Hoofddorp. Daar kreeg ik wel genoeg tijd en aandacht. Na een paar IUIs werd ik daar al een bekende .
Ik heb niet echt een dieet ik eet alleen veel minder koolhydraten dan eerst. Ik zit zo rond de 20 tot 50 gram koolhydraten per dag en het fijne is dat ik dit ook tijdens de behandeling en een eventuele zwangerschap mag blijven doen. Ben onder behandeling van een dietiste en zij weet ook van de situatie en houdt me goed in de gaten, ook straks tijdens en na de behandeling dus dat is wel heel fijn. Ik wil namelijk niet ineens weer kilo's aankomen door de hormonen en tijdens de zwangerschap wil ik ook een gezond gewicht blijven houden anders heb je weer kans op zwangerschapsdiabetes enzo...... Bij ons in het ziekenhuis worden wel veel mensen geholpen, maar daar is het nog ateeds kleinschalig en persoonlijk. De medewerkers kennen je na een tijdje wel en dat is heel erg fijn. Dan hoef je ook niet steeds hetzelfde verhaal te doen en het geeft ook wel een vertrouwd gevoel.
@Kubbeltje, wat goed dat je zoveel afgevallen bent! Echt knap!! Komt het door je schildklier dat jullie in met ivf/icsi gaan starten? @Bo1980, pff dat wachten lijkt me ook beste heftig zeg! Zeker als je dan hoort dat zwangeren vaak na 8/9 dagen al positief testen en jij nog geen 2e streepje ziet.. maar morgen weet je het zeker!! En hopelijk lekker een positieve uitslag! Heb jij ivf of icsi gehad? Wat is de reden van jullie mmm-traject? Bij mij heel duidelijk, endometriose.. hierdoor de eileiders verkleefd waardoor het 'transport' geblokkeerd wordt. @maliza, wanneer heb je weer een echo? @sandrabk, wanneer heb je de punctie? Hoeveel eitjes had je? Zit je ook in het VU?