Hoi meiden Ik ben altijd voor de kids al wel bezig met redelijk gezond eten! Weinig snoep, genoeg groente en fruit enz en ik heb ook altijd hun eten zelf gemaakt en geen potjes bv. Maar nu merk ik dat er wel steeds meer ongezond doorsluipt. Nu wil ik daar weer op gaan letten en dus gezondere opties gaan aanbieden! Nu heb ik het geluk dat ze al vrij veel lusten omdat ze alles moeten proeven. Nu wil ik dus eens beginnen met gezondere tussendoortjes en broodbeleg! Wie heeft er hier de tips voor! Ben al aan het kijken naar andere appelstroop,jam,pindakaas! Maar ook voor vervanging van de smeerkaas en leverpastei, vleeswaren! Ook andere optie voor de ranja die ze krijgen (weinig met veel water) ze krijgen ook gewoon thee en water. Wat is nu echt gezond brood? We eten nu bruin boeren. Alvast bedankt voor de tips!! Groetjes
Bij brood goed kijken naar de toevoegingen (oa broodverbetermiddel is niet goed voor je). Ik zag dat de jumbo goed brood verkoopt zonder 'troep' erin, helaas heb ik die niet in de buurt.... Of zelf bakken? Dan hou ik me trouwens aanbevolen voor een goed recept Mijn zoontje eet notenpasta en tahin(sesampasta) op brood. Te koop in reform/biowinkel. Helaas wel prijzig, vooral de notenpasta. Tussendoortjes vind ik ook lastig. En ons zoontje drinkt vnml sap maar dit aangelengd met water (40/60 verhouding ongeveer) melk en thee met moeite. Succes en ik lees even mee!
Mijn dochter drinkt vooral water. Soms wat vers vruchtensap of verdunde appelsap. Op brood eet ze zonnestroop of zonnefruit (beide zonnatura), tahin, en soms kaas of pindakaas. We geven tussendoortjes van goodies en hebben een biologisch groente/fruitpakket. Verder eten we grotendeels vegetarisch (of dat gezonder is of niet kun je over discussieren)
Er is aanmaak te koop o.a. bij c1000 en dat heet Slimpie geen suiker en geen zoetstoffen en hij is toch lekker!
Misschien heb je iets aan deze site. De schrijfster geeft vaak goede, kindvriendelijke alternatieven voor snoepgoed, snacks en andere ''troep''. Eet goed, Voel je goed: kinderen
Slimpie bevat wel zoetstoffen!!!ik snap ook niet dat zoveel kinderen t krijgen. Of zie ik een variant over t hoofd?
slimpie stikt van de zoetstoffen en vooral veel aspertaam.. Bewuste keuze | Slimpie dus dat is niet de betere keuze. Even goed rondkijken op internet en een ringbandmap maken met goede recepten . Gewoon uitprinten en erin doen als je iets vind helpt ook .
Ik ben vast een zeurpiet maar je kinderen eten toch prima?! Bruin brood met normaal beleg, veel fruit en gezond avondeten. Ik geef als drinken melk, karnemelk, water of soms multivit roosvicee.
Klopt maar ik wil wat gezondere dingen voor op brood dan dat ze nu krijgen. Als je leest hoeveel suiker etc er in bepaalde dingen zitten om ze op smaak te brengen dan schrik ik gewoon en dus wil ik daar andere opties voor! Ook bv smeerkaas en leverpastei schijnt niet zo heel goed te zijn, te zout etc. En daar wil ik mij in verdiepen en graag tips van mensen die al zo eten vandaar. Laatst stukje op tv gezien dat bv in een zo'n klein danoontje 6 klontjes suiker zitten, of in een klein potje fruit vanaf 4 maand ook een heleboel klontjes suiker... en waarvoor? Dus vandaar!!
Ik geef mijn zoon de stroop appel/peer van zonnatura en daar ook de jam van. Ik wissel van smaakjes.. Leverpastei krijgt hij maar 1x per week en dat vind ik prima.. Verder gaat er hier ook op brood : banaan, avocado en in de zomer ook aardbeien. Daarnaast kipfilet,kaas of de lachende koe smeerkaas. Pindakaas ben ik net mee begonnen. Tussendoortjes van Goodies, en de Diksap krijgt hij heel sterk verdund. Avond eten alles vers en heel soms een potje. Ik vind dit zo prima en gezond..
Mja ik snap ook niet zo hoe er zo veel suiker kan zitten in een babyhapje die alsnog nergens naar smaakt Wat wij vaak op brood doen is kaas met bijv een augurkje. Mevrouw heeft het nu helemaal voor elkaar... Ze wil bruin met enkel een augurk erop. Verder eten wij bij voorkeur niet de goedkoopste vleeswaren. Dat is geen garantie maar wil toch vaak wel schelen qua toevoegingen Wij mopperen weleens goedmoedig dat je voor minder geld altijd meer ingrediënten krijgt Zie bijv de hemataart.. Hema Sinterklaas Slagroomtaart En vers eten.... Of vriesvers. Maarja dat doe je meestal niet op brood.