oe spannend belle! volgens mij kan het wel hoor als je verder dan 6 weken bent. ik mag ook donderdag (als ik 6 weken ben) bellen voor afspraak volgende week... dus ik denk dat je dan gewoon een mooi hartje kan zien kloppen, anders hadden ze niet gezegd dat je eerder kon komen denk ik... wel spannend, maar ook heel erg leuk natuurlijk!!
Volgens mij begint het hartje te kloppen vanaf 6 weken dus zou het te zien moeten zijn. Of je dan nog een echo krijgt weet ik niet, is volgens mij per vk verschillend. Bij Julian had ik een echo met 11.5weken en met 15 weken en dan natuurlijk nog de echo met 21 weken en later nog 1 met 34 of 36 weken omdat ze dachten dat julian een grote baby was (uiteindelijk gewoon 51cm en 3500gram) Die met 11,5weken was de termijn echo en die van 15 weken omdat ze het hartje niet konden vinden, hij was namelijk heeel bewegelijk en is dat nu nog
Hallo meiden, Alle nieuwe meiden, van harte gefeliciteerd! Ik had een vraagje, ik moet donderdag al naar de gyn. als ik nou vraag of ik echo wil, zouden ze die dan toch maken of niet? Deze afspraak staat al 2 maanden, want we zouden juist gaan bespreken wat en hoe om zwanger te worden. Dus dit zou een hele rare afspraak zijn zeg maar, snappen jullie. De huisarts had gezegd dat ik deze afspraak moet laten staan en dat de gyn. mij dan onderzoekt op de zwangerschap en dat hij daarna moet zeggen of ik bij hem blijf of toch een verloskundige. Denken jullie dat ik dan toch een inwendige echo zal krijgen en moet je daar ook een volle blaas voor hebben? Nou ja er zit niets anders op dan wachten maar goed. Donderdagmorgen voordat we gaan doe ik nog even een testje, voor mezelf dat ik zeker weet dat het wel goed zit. Zal ook wat ochtend urine meenemen, want weet dus echt niet wat me te wachten staat, omdat het nu eigenlijk anders loopt dan hoe het zou gaan denk ik. Groetjes
@wops, Ik denk zeker dat je een inwendige echo krijgt, een gyn wilt toch zien waar je over praat! Tenminste..de mijne wel hoor! Je hoeft geeeen volle blaas te hebben, dat is voor jezelf alleen maar irritant, ze adviseren dan ook om na het aanmelden, nog even te plassen, voor je naar binnen gaat.
Wops, je zou ook even naar de gyn kunnen bellen met de mededeling dat je zwanger bent en of hij/zij dan nog wil dat je langskomt of dat je dan gewoon de vk mag bellen. Heb je natuurlijk wel kans dat als je naar de vk moet dat je dan weer wat langer moet wachten en nu heb je natuurlijk wel al een afspraak staan. Voor een echo moet je wel een volle blaas hebben maar geloof me, die heb je zo vol
@wops, welk ziekenhuis en gyn heb je?? Misschien dat ik hem/haar wel ken, heb er inmiddels zoveel gezien!
Hoi, Nou een volle blaas heb je inderdaad zo, een collega had het over 1 liter vocht drinken, nou dan klap ik al echt uit elkaar. Had deze week dus zo`n moment ik zat in de vergadering en ik moest me toch nodig en ik kreeg gewoon pijnsteken in de buik. Eenmaal op de wc leeg geplast en toen ging denk ik de baarmoeder ineens heel erg pijn doen, net of hij weer terug op z`n plekje ging ofzo pppfff. Ik zit bij gyn. Smeenk in Elisabeth ziekenhuis in Tilburg. De huisarts had juist gezegd dat ik deze afspraak gewoon door moest laten gaan zodat hij kon beslissen wat hij wilde doen (zelf onder de hoeden of verloskundige) dus ik bel niet hoor, ik hoop op een inwendige echo, erg he? Al zie ik maar iets, ik geloof het gewoon niet.
Voor een uitwendige echo (kan vanaf 8 weken) moet je een volle blaas hebben omdat dit de baarmoeder omhoog drukt en je zo een betere echo krijgt. Voor een inwendige echo moet je een lege blaas hebben omdat anders je blaas in de weg kan liggen. Verder iedereen erg bedankt voor de tips. Mijn man is nu verse gember aan het halen dus ga dat maar het eerst proberen, want als ik op het internet lees is dat het enige wat met zekerheid geen schade kan voor de ongeboren vrucht. Want zelfs met homeopatische middelen zijn ze niet zeker of het schadelijk is. Ik ben heel allergisch voor de stof metoclapramide die in heel veel medicatie zit tegen misselijkheid dus heb helaas niet veel opties. Als het echt uit de hand gaat lopen dan word ik opgenomen en krijg ik een infuus maar zover is het nog niet hoor! x
@Wops, inwendige echo moet je echt zorgen dat je blaas leeg is hoor...is niet fijn als je heeel erg moet plassen! Ik heb er heel wat gehad, en mijn blaas was 1x vol, werd mij meteen duidelijk gezegt dat ik beter eerst kon gaan plassen! Volgens mij bij een normale echo moet je wel een volle blaas hebben, maar die krijg je zeker niet, daar ist nog te vroeg voor. Dokter Smeenk heb ik 1x gehad, hij is de enige man die ik gezien heb. Zit ook int Elizabeth, goed ziekenhuis!
@noname, he jakkes zeg, dat jij je zo ziek voelt! Bah...word maar snel beter, want nu al int ziekenhuis doorbrengen das ook niets! Sterkte meis!
Nou ik ben reuze benieuwd, dan zorg ik wel dat ik leeg ben. En voor de zekerheid neem ik een plasje mee, weet niet of dat moet, maar goed het is anders ook zo weer weggegooid....toch? Van een inwendige echo, krijg je daar ook een foto van dat jij weet? Vind het reuze spannend allemaal. @noname, Nou das allemaal niet zo leuk zeg, nou snel beter worden hoor, want we willen niet dat je het ziekenhuis op die manier bezoekt.
@wops, plasje heb je niet nodig hoor! Heb ik nog nooit ingeleverd, haha! Hij zal eerder je bloed laten afnemen, en als hij wil weten of je echt zwanger bent, dan doet hij die inwendige echo, dat is echt zo gebeurd! Kijk in mijn foto album, staat een foto in van 5 weken en 3 dagen, echo die ze gemaakt hebben.
O geweldig zo`n echo foto van zo pril. Wil ik ook. Nou spannend zeg, nu heb ik er nog meer zin in. Je ziet er nog niet veel op, maar je ziet gewoon dat er een kleintje in je zit. WOW.
zooo net even gegeten, vriendje komt pas laat vanaaf, dus had snel even kantenklare macaroni gekocht, echt smerig, heb er nog snel geraspte kaas en ketchup over gedaan. maar ik vond het te ranzig, heb het maar weggegooid (doe ik normaal nooit, vind ik altijd zonde)... en ik had gister nog nieuwe testjes besteld, net binnen gekomen, dus als ik straks moet plassen ga ik maar voor de zekerheid nog even over een stikkie plassen...
Ik moest wel bij elk bezoek een plasje meenemen, vergat het alleen heel vaak Maar dat was gewoon bij de vk toen al bekend was dat ik zwanger was, dit is dan ivm eiwitten en suiker in je bloed die ze na willen kijken.
Geeft niets, we leren allemaal van elkaar. Ik zit trouwens nu mango te eten en ik vind dat altijd heerlijk echt heerlijk. Maar ik vind hem maar vies, zou dat kunnen van de hormonen? Vind het wel jammer zeg bbrrrr. Heb trouwens met eten dat ik de smaak zeg maar op blijf boeren hebben jullie dat ook. Ook heb ik gisteren een soort van bedorven maag gehad (rotte eieren smaak) heeft iemand dat van jullie ook gehad of heeft dat?
@ Lisette, balen meid dat je geen echo hebt gehad. Weet je al wanneer je nu je eerste echo hebt? Spannend Ladyjoey heeft nu haar eerste echo, ben benieuwd. @ de meiden, die mij een PB hebben gestuurd. Ga er zo mee aan de slag, eerst even eten, na een lange dag werken.
Had wel dat het eten anders smaakte bij Julian en nu heb ik dat ook wel weer een beetje, geen idee waardoor dat komt. Kan best door de hormonen komen. Het opboeren heb ik, gelukkig, niet gehad en tot nu toe deze keer ook nog niet.
@ Plasje meenemen, oke, aan mij hebben ze dat nog niet gevraagd, er is dan ook nog geen bloed afgenomen. Ik verwacht dat ze dat de 26e wel gaan doen, neem aan dat ze toch het 1 en ander willen weten! Daarnaast doe ik ook mee aan een studie voor PCO, en willen ze mij de hele zwangerschap volgen, moet alleen even nog vragen of ik dan ook in het ziekenhuis moet bevallen! Beval liever thuis, gezellig in me mijn eige bed! @Surf, ik heb ooit 1x zo'n kant en klare lasagna gekocht...die lag er toen zo'n 6uur later weer uit! Sinds dien heb ik gezworen dat NOOIT meer te eten....ik hoop voor je dat het blijft zitten