@moosey: oww haha en ik dacht nog wel dat mijn berichtje eigenlijk nutteloos was ik heb een hekel aan schemas en inderdaad hier wisselen de eet en slaap tijden ook erg! er is geen touw aan vast te knopen maar dat vind ik prima. zo heeft mevrouw hier net bijna 3 uur geslapen terwijl ze normaal maar een half uurtje slaapt! is de verhoging toch nog ergens goed voor hihi.
@ leeuw: jeetje wat een heftige tijd hebben jullie gehad. Hoop dat jullie nu een beetje kunnen genieten. @ maartje: wat ontzettend sneu voor roosmarijn dat ze nu toch weer verdere chemo's moet En ook enorm erg voor jullie. Lijkt me vreselijk om je meisje zo te moeten zien. Heel veel sterkte en erg goed dat jullie maatschappelijk werk hebben ingeschakeld. Is niet niks wat jullie nu te verduren krijgen. Take care! @ sweet: van harte met je baan!!! Heerlijk, weer iets echt voor jezelf gaan doen. Veel succes! @ moosey: vertrouw op jezelf en op Diede. Als dat mannetje wat terkort zou komen, zou hij het wel aangeven. Voor de ene moeder/kind werkt voeden op schema het beste, voor de ander op verzoek. Doe waar jij je goed bij voelt! Hier ook absoluut geen schema, dat werkte voor onze zoon niet en voor ons ook niet (terwijl wijzelf best wel van de regelmaat zijn, hahaha). We bekijken per dag hoe het gaat en sturen soms iets bij hoe het ons uitkomt. Zoon is een tevreden mannetje dus ik ga er vanuit dat hij het ook wel prima vindt zo Wat betreft bijvoeding: tot 6 maanden is melk de belangrijkste voedingsbron en is groente/fruit echt bijvoeding. Je mag dus nog steeds de flessen geven die je al gaf. Rond 6 maanden ga je over op opvolgmelk en dan worden de hoeveelheden van je flessen vaak anders (omdat deze melk meer verzadigt en je hier minder van mag geven) en kan je vaak ook makkelijker over op 4 flessen. Óók omdat tegen die tijd kindjes vaak al meer eten aan bijvoeding en dit al een flesvoeding kan en mag gaan vervangen. Als zowel groente als fruit goed gaan, zou je ook beide al kunnen geven. Net wat voor jullie zelf ook handig is in jullie 'schema'. Als Diede daardoor flessen laat staan, kan je de hoeveelheid bijvoeding nog een beetje terugschroeven tot je over gaat op opvolgmelk (even er vanuit gaande dat je uitgaat van tot 6 maanden melk als belangrijkste voedingsbron).
@Naomi: Nee hoor, ik hecht altijd veel waarde aan je reacties ! @Juudje: Heb zeker ook wat aan jouw reactie! Bedankt!! Ik had al gelezen dat je nu nog geen fles mag vervangen door een hapje maar aangezien hij vaak niet meer zijn hele fles leegdrinkt, dacht ik dat een extra hapje misschien net dat beetje extra geeft om een hele fles te laten vallen. Maar als dat niet zo is dan is het niet zo! Las inderdaad ook dat je van opvolgmelk minder mag geven. Ik moet mij niet zo druk maken en niet denken dat ik hem meteen iets ergs aan doe als ik hem een keertje iets teveel of te weinig geef. Zo kom je er uiteindelijk toch achter. Ik denk dat ik mij bij ons eventuele tweede kindje doodlach over hoe onzeker ik bij de eerste was !
hihihi nou niets aan de hand dus meiden wanneer geven jullie pcm? isabel heeft nu weer 38C, het komt door de tandjes dat weet ik zeker. ze is verder wat hangerig en jengelig. wanneer haar temp richting de 38C gaat doe ik er een pcm in, dit is toch niet erg?
Hier een ventje wat echt een strikt schema nodig heeft anders slaapt hij overdag niet. S gaat ook rond 19.00 uur naar bed, hij ligt zelfs nu al in bed omdat hij overdag slecht heeft geslapen ( ging niet allemaal volgens het schema ) Strakjes krijgt hij tegen 19:30 a 20:00 uur zijn laatste fles. Het maakt hem niet uit hoelaat ik zijn fles geef 's avonds ( al eens later geprobeerd) hij word altijd rond half 6 wakker. Of hij hem nu om 23 uur krijgt of om 20.00 uur. Dus tja dan kan ik hem ook om 20: 00 geven en dan goed laten slapen maar dit is ook pas zo sinds 1 week. Hij zit ineens ook op 4 flessen. Ons schema: 5.30/6.00 wakker eerste fles, ik geef 210+7 maar vaak drinkt hij maar de 200 ml op. 7:00/7:30 weer slapen. 9:00 wakker, fruithapje 10:00 slapen ( 1 uurtje zoiets) 11:00 fles 180+6 12:00 in bad, 12:30 klaar en weer een dutje. 14:00 wakker. 15:00 fles 180+6 17 a 18:00 groentehapje ( half potje net en nog wat fruithapje als dessert ) En toen viel hij alweer om. Ik had zelf het idee ooooh hij kan wat langer wakker zijn overdag en dat kan hij ook wel alleen raakt hij dan weer oververmoeid. Dus nu ligt hij gemiddeld toch 4 keer voor een dutje in bed. Al is het soms maar 3 kwartier en eerst waren het soms dutjes van 2 a 3 uur. Maar zoals vandaag liep het niet als normaal dus weer slechter geslapen.
Oh ja hij kreeg eerst ook rond 22:00 uur nog een fles maar daar dronk hij nog maar 20 a 30 cc van dus daarom krijgt hij die niet meer
@OW: ja kindjes geven het zelf aan als ze wel ritme/structuur nodig hebben! hier gelukkig niet want daar ben ik zelf te chaotisch voor oke fijn dat het geen kwaad kan. ze heeft er net eentje gehad want haar temp. was nu opeens 38,5!! haar temp. zit normaal op 36,5 dus ik schrok er wel even van. ze moet vanavond even naar s.ouders toe vind het niet heel fijn maar ja het moet en gelukkig is het maar max. een uur!
Jeetje, Naomi, 38.5c?! Mjah, wanneer geef je een paracetamol? Ik ben err niet zo happig op. Al gaf ik het in het verleden wel heel makkelijk hoor. Maar denk dat ik, net als jij, ook met 38.5 een paracetamol zou geven. Jayden had laatst een keer 38.3 maar toen heb ik hem niks gegeven. Zakte vanzelf toen. Schema: Op verzoek. Thuis laat hij 4-5 uur tussen zijn voeding. Op KDV 2.5-3.5 (wat ik overigens best appart vind hoor). Om gelijk maar over te gaan op dit topic, KDV. Ik weet het niet hoor met het KDV. Hoe kan het, dat hij thuis 4-5 uur tussen zijn voeding laat (180+6), maar op KDV telkens ergens tussen de 2.5 en 3.5 uur na laatste voeding krijgt, "omdat hij honger heeft". Ik snap dat gewoon echt niet. Thuis doet hij het geweldig op 180+6, maar nooit op het KDV. Ik vat het niet, doen wij of KDV iets fout? Hij zat om half 5 vandaag al op zijn laatste voeding! (Krijgt 4 voedingen, i.v.m dat hij fruit en groente goed eet). Groente heeft hij vandaag niet gegeten, omdat hij om half 5 zijn laatste voeding heeft gehad. Ik baal als een stekker, vooral omdat het nu geen zin meer heeft om groente te gaan geven. Ik zie onszelf namelijk om 10 uur geen groente geven. Hoe komen wij in hemelsnaam over op 4 voedingen, als het KDV denkt (althans, dat is mijn gedachte) ow, Jayden huilt, dus hij heeft honger. Of Ow, mooi, Jayden huilt, eten geven, hebben we daar geen zorgen meer over. Ik voel me zo'n zeur. Ik ga maar in het schriftje schrijven (heel kinderachtig) voedingstijden niet meer op verzoek, ga het maar rekken naar 4 uur tussen de voedingen met de speen. Want ik weet dat hij het kan. Bah, ik baal ervan. Denk dat het incident nog best hoog zit en dat ik nog altijd weinig vertrouwen heb in ze. Ik snap het gewoon niet, waarom kan hij het thuis wel hartstikke goed doen op 180+6 en op KDV doet hij het echt heel slecht. Ik kan er met mijn pet niet goed bij. Hebben jullie een idee hoe het kan?
@sweet: nee ik ben ook niet happig op pcm maar wil niet dat mn meisje koorst/pijn heeft als ik er iets tegen kan doen ik denk dat het precies is zoals jij zegt: ow hij huilt, eten geven dan hebben we daarna onze handen weer vrij. ik zou het inderdaad maar volgens schema laten geven dan op het KDV......
Naomi, ben je al thuis? Hoe is het met je meisje? Ja, ik zit er al aan te denken, heel kinderachtig vind ik het klinken om het op te gaan schrijven. Weet niet zo goed hoe ik het moet gaan verwoorden in het schriftje. Wil ook niet gezien worden als zeurouder. Kan ik schrijven iets in de zin van: Hallo leidsters, vanaf nu is onze wens dat Jayden om de 4 uur eten krijgt en niet meer op verzoek. Dit omdat hij 's avonds bijvoeding (potje groente) krijgt, maar wij op deze manier niet gaan uitkomen met het potje groente. Vandaag (15-06) heeft hij om deze reden (helaas) geen groente gehad. Dit terwijl wij heel goed weten dat hij het wel kan, 4-5 uur zonder eten. Wat wel helpt, is een speen. Is het zo niet bot?
@Elif: Ja, ik ben nu eenmaal best onzeker . Irritant! @Naomi: Diede had op vakantie 39,5. Toen heb ik hem (voor het eerst in zijn leven haha) een zetpil gegeven omdat we de volgende dag terug zouden rijden naar NL. Maar ik heb wel gemerkt dat er binnen een uur zomaar 2 graden verschil in temperatuur kan zitten. Thuis zou ik het wel wat langer aankijken maar dat is ieder voor zich. Zolang ze maar goed drinken. Daar ben ik dan weer niet zo onzeker in . @Sweet: Ik denk ook dat ze het doen omdat het lekker makkelijk is. Bij ons kdv proberen ze juist de tijden wat te rekken en daar ben ik het niet mee eens. Want Diede huilt alleen als hij honger heeft. Daar heb ik wel iets van gezegd (althans, ik heb het tegen mijn vriend gezegd en hij tegen de leidsters ). Ik vind dat je het zo best kan opschrijven! Uiteindelijk ben jij "de klant". Jij betaalt hun!
@sweet: ja hoor het kan prima zo, komt helemaal niet bot over, eerder te lief hahaha. ik zou het zo opschrijven hoor lekker duidelijk! met isabel gaat het beter nu, haar temp. was 37,2 dus lekker gezakt @moosey: oei dat is ook hoog!! isabel heeft er ook altijd gelijk erg last van, jengelen ed en dat vind ik zo niet leuk voor haar en ik kan dan ook niets vandaar dat ik dan maar een pcm geef. hier is onze babyfoon stuk vanmiddag deed hij het nog maar nu krijgt hij geen verbinding meer! vind het echt klote, op vakantie hebben we hem gelukkig niet nodig maar ik hoor haar zo heeeeel slecht beneden als ze ligt te slapen.
Maartje, wat naar om te lezen dat r last heeft van de chemo! Hoe gaat t nu? Dikke knuffel! Pcm: als mijn kindjes pijn of koorts hebben geef ik pcm. Neem er zelf ook een als ik pijn heb en heb geen moeite met pcm geven. Vind het vervelender als mn kindjes last hebben. Moosey, gewoon naar diede kijken wat je denkt dat hij nodig heeft! Mijn dochter ging ook heel lang pas om 23u naar bed, maar jort valt rond 19u echt om. Met bijvoeding vind ik ook zoeken hoe snel je dat opbouwt, zeker omdat er allergien in de fam zitten. Ga ik volgende week ff vragen op het cb. Over een week gaan we ook beginnen. Ben benieuwd! 26 weken sprong: hier paar heftige dagen achter de rug. Denk combi van sprong en te druk voor jort. Merken jullie (al) iets van de sprong? Ben supertrots op mijn kleine meid: die is in ca een week overdag helemaal zindelijk (ook uitstapjes zonder luier en ik hoef niet meer te vragen of ze moet) en kan ook zelf naar de wc! Knap he?
Moosey, ik denk dat het per kind verschillend is. Diede heeft honger als hij huilt, Jayden kan ik met de speen prima nog een uurtje rekken. Of in de schommelstoel. Goed dat je, via je vriend, er toch wat van hebt gezegd! Naomi, gelukkig. Nacht goed doorstaan? Lauwie: WOW, super joh van je meid! Dat is snel gedaan. En 's nachts? Ook al zindelijk? Loopt ze overdag al zonder luier? Netjes joh! Hier: Eerste werkdag, tot vanavond! Heb in Jayden's schriftje geschreven: Zo, hij moet wel heeeeeel erg "wennen". Zie dat Jayden's hele zelf bedachte schema die hij bij ons zelf had beacht bij jullie niks meer van over is. Balen, hoop dat zijn oude schema snel terug komt, zodat ik 's avonds weer groente kan geven. Waardoor ik vervolgens echt een fles kan gaan afbouwen. Ook erbij gezet dat ik weet dat hij het kan, minimaal 4 uur tussen zijn voedingen laten. Daarbij ook zijn schema die hij ongeveer heeft opgeschreven en erbij gezet dat we hopen weer op dit schema te komen. Hopen dat de hint, met het schema, duidelijkheid bied. En anders, maar gesprekje aanvragen. Zo, klaar maken voor het KDV, Jayden naar KDV brengen. Dan ik naar het werk.
Zit ik mij helemaal druk te maken, valt het allemaal wel mee. Heb het dus gezegd, over de tijden. Was een andere leidster. En zij zei ook al, jeetje, wat geven hun die flessen en fruit vroeg zeg! Ze begreep mij totaal. Ze zei, een kind van 5 maanden kan echt wel zich aan een schema houden hoor! Dus nu gewoon het schema doorgegeven die hijzelf heeft bedacht in de vakantie. Die wordt nu dus doorgevoert bij het KDV. Vanavond haal ik hem zelf op (groente potje mee gegeven) en dan hoor ik wel of het goed is gegaan. I hope so. En nu, op naar het werk. Eindelijk, werken!
@moosey hier ben ik ook vaak aan het twijfelen hoor. Vooral omdat F de ene keer niet genoeg aan de flessen heeft, dan bijna alles weer laat staan, en nu weer aan de max van flessen zit. Zelfde als met slapen de ene keer slaapt hij constant lijkt het wel maar de andere keer vertikt hij het om te slapen. Dit is ons schema: wakker 6.30 fles tussen 7 en half 8 8 half 9 naar bed 11.00 wakker en om half 12 fles 12 uur/half 1 naar bed 14.00 wakker 3 uur de fles Half 4/4uur naar bed en om 17.30 weer wakker Dan om 19/19.30 badje en om 19.30/20.00 de fles en dan maken we hem om 12 uur wakker voor de laatste fles. Weet niet of ik het goed doe, maar F vind het prettig zo