Voorbereiden op borstvoeding

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Pranvera, 7 sep 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Pranvera

    Pranvera Lid

    7 dec 2015
    45
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bij mijn eerste lukte de borstvoeding niet zo goed, achteraf bekeken vind ik het jammer dat ik het niet langer heb geprobeerd... Nu ik weer zwanger ben zou ik me er toch beter op willen voorbereiden.
    Hebben jullie eventueel tips voor boeken, websites,...?
     
  2. Zonnetje80

    Zonnetje80 Bekend lid

    28 apr 2014
    630
    1
    16
    Belgie
    Ik lees even mee, voor mij geldt precies hetzelfde. Ik denk dat ik een cursus ga volgen, een bijeenkomst, zodat ik er meer van weet.
     
  3. Nele87

    Nele87 Fanatiek lid

    24 feb 2012
    1.286
    9
    38
    Vrouw
    Op de website borstvoeding.com vind je erg veel praktische informatie, over aanleggen, over evt. Problemen en oplossingen.

    Het is ook verstandig om alvast gegevens van een lactatiekundige klaar te leggen, voor het geval het niet lukt de eerste dagen.
     
  4. Pranvera

    Pranvera Lid

    7 dec 2015
    45
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor de tips! Ik ga zeker een lactatiedeskundige contacteren!
     
  5. Nacho

    Nacho Fanatiek lid

    3 jun 2015
    2.369
    9
    38
    Vrouw
    Baby & Mama Coach
    Houten
    Ik lees even mee!

    Naast borstvoeding.com heb ik ook nog deze website gevonden voor professionals: Breastfeeding | Newborn Nursery | Stanford Medicine. Hier staan educatieve filmpjes over borstvoeding waar je als niet-professional natuurlijk ook heel veel van kan leren!

    Verder ben ik van plan al voor de bevalling een gesprek te hebben met een lactatiekundige over eventueel voorkolven, welke producten ik aan kan schaffen en alle tips en trucs die ze me kan vertellen. Ook wil ik een cursus volgen.

    Het gaat mij in elk geval niet nog eens overkomen dat ik netjes de opdrachten van de verpleegkundige in het ziekenhuis opvolg, terwijl ik daarmee mijn eigen ruiten ingooi. Denk aan voeden op de klok, je baby op je tepel drukken, direct kleding aan na voeden, etc. Geen goede ervaring. Dit keer beter!
     
  6. Iris86

    Iris86 Fanatiek lid

    21 apr 2014
    2.083
    295
    83
    Emmeloord
    Lees het boek van Stephan Kleintjes en Marie Groothuizen eens. Is ook van borstvoeding.com. Ga naar een info avond. Loop eens binnen bij borstvoedingscafe/ activiteiten van la leche league. En spreek een af met een lactatiekundige in je buurt. Waar is het vorige keer mis gegaan, stel je vragen, maak samen een plan.
     
  7. Nic1976

    Nic1976 Fanatiek lid

    27 okt 2009
    4.545
    732
    113
    Stel je ook in dat je 6 tot 8 weken heel veel er mee bezig bent. Vaak denkt men dat het een kwestie van vraag en aanbod op elkaar af stemmen en dat is in principe ook zo maar dat vergt nogal tijd.
     
  8. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Naast alle tips die zijn gegeven: denk om je netwerk. Als je partner, (schoon)ouders ea je niet steunen is het veel moeilijker. Positiviteit en ervaren mensen om je heen zijn heel belangrijk. Ik schreef ook op fora met andere vrouwen die veel ervaring hadden. Zo steun je elkaar :)
     

Deel Deze Pagina