Ik ben dol op mijn slowcooker maar merk de laatste tijd dat ik vaak in herhaling val. Kipcashew, babi pangang, pinda ballen, pindakip doen we regelmatig maar ik zoek nieuwe inspiratie. Dus wat is jouw favoriete SC recept(en)?
Deze, alhoewel ik hem meestal onder hoge druk maak. https://cookingmoms.nl/romige-tagliatelle-met-broccoli-uit-de-instant-pot-cpe/
Soep, goulash, bolognese saus, sucadelappen, beauf bourguignon, hachee, en gewoon van alles wat ik in huis heb. Ik mik van alles in dat ding: vlees, groenten, aardappelen, rijst, kruiden en dan komt er vanzelf wel iets lekkers uit. Gewoon je fantasie gebruiken
https://www.eefkooktzo.nl/spaghetti-met-balletjes-uit-de-slowcooker/ Deze, mega simpel maar zo lekker!
https://slowcookerzonderpakjesenzakjes.wordpress.com/2022/08/07/curry-met-ei-uit-de-crock-pot-express/ https://cookingmoms.nl/firecracker-chicken-uit-de-instant-pot-cpe/ Beide onder hoge druk. In slowcooker zou 't dan 4-6 uur op high moeten als ik me niet vergis. Die curry met ei smult het hele gezin van, zelfs de jongste eet dit al mee vanaf 8 maanden.
Vinden jullie het heel erg als ik hierin een vraag stel? Zou een slowcooker een oplossing zijn voor ons gezin? Ik ga nu koken als alle kinderen zijn opgehaald, pas rond 18/18:30. Deze week hebben we alle avonden pas rond 19:30/20:00 uur gegeten. Overdag kan ik best iets snijden/voorbereiden ofzo zeker op dagen dat alle kinderen 's middags slapen. Daarnaast sport zoon bijna elke dag op verschillende tijden na afloop heeft hij dan honger. Hij eet op andere tijden dan wij. Als we eten bewaren voor hem vindt hij dat vaak niet lekker meer. Zou het hiermee lekkerder blijven als je het bewaard? Kan je er überhaupt 1 portie in laten?
Ik kan je als collega zeggen dat het ideaal voor jou is. Ik gebruik hem juist op werkdagen. Zijn ook sportdagen van mijn kinderen. Ik zorg dat de tijd ingesteld is voor de vroegste die moet eten. Dan scheppen die eruit en laten we de slowcooker aan zodat hij op de warmhoudstand gaat. Dan blijft het heerlijk.
Ik lees mee, laatste tijd maar weinig inspiratie en slowcooker staat een beetje te verstoffen behalve voor pastasaus o.i.d. De broccolisaus met tagliatelle gaat in elk geval op het menu volgende week!
https://miljuschka.nl/klassieker-spaghetti-bolognese-saus/ Ik maak deze regelmatig. Ik laat alleen de wijn weg want dat past er niet meer bij in onze slowcooker en ik mis op dit moment niks aan de wijn. Ook maak ik geregeld een verspakket tomatensoep er in
https://lovemyfood.nl/lovemyfood.nl/crockpot-zoetzure-kip/ Deze is hier favoriet Hachee, pastasaus, pulled pork en pinda kip zijn ook favoriet hier
Oh jee, te veel om op te noemen. Ik denk bijna alle slowcookrecepten van eetspiratie.nl wel. Bv de zwarte peper kip of de piri piri pulled chicken, indo pulled pork, etc. En verder maak ik zelf slowcookrecepten, als het zo uitkomt. Of in ieder geval bouw ik bestaande recepten om tot slowcookgerecht. Vandaag een simpele wortelsoep. Waarbij de wortel eigenlijk geroosterd moet worden met komijn, koriander en kaneel. Maar ik moest werken. Dus gisteravond de wortel gesneden en omgeschept met de specerijen en een grof gesnipperde ui in de slowcooker. 2 uur op time delay en dan nog 7 uur op low. Bij thuiskomst nog een liter groentebouillon en een pakje kookzuivel erdoor en de staafmixer erin en klaar. Om op te pimpen nog wat gerookte kip en verse koriander erbij. Dus op dit moment word ik vooral heel blij dat soort gerechten op mijn werkdagen.
Trouwens, een doodgewone gehaktbal is ook veeeeel lekkerder uit de slowcooker/multicooker. Ik maak ze niet meer anders.
Eens! Heerlijk Misschien ook nog wel een leuk recept om te delen, deze maak ik altijd: https://www.eetspiratie.nl/gehaktbal-uit-de-jus/