ik kwam vorige week helaas tot de ontdekking dat ik luizen heb. Ik had al een week ongeveer jeuk maar dacht dat ik mijn haar te vaak met cremespoeling gewassen had. Na een week ongeveer kwam ik er dus achter. Ik vond 2 luizen en verder niks. Een vriendin die kapster is kwam die dag toevallig langs en had nog ff in mijn haar gekeken. Ze vond 1 lege neet en verder niks. Ze zei dat het dus reuze mee viel. Ik heb die dag meteen mijn haren behandeld met prioderm. Daarna heb ik ze iedere dag gekamd. Wel zelf dus dat is minder goed dan als iemand anders het doet. Tijdens het kammen vond ik niks. Gisteren (dag 8 na behandelen) vond ik weer 1 luis. Ik heb toen mijn haar behandeld met licener. Dat spul zou alles doden. Mijn man had het in mijn haren gedaan (precies zoals op de verpakking). Ik heb vanochtend weer jeuk op mijn hoofd. Nu kan het natuurlijk ook psychisch zijn want ik vind het echt verschrikkelijk dat ik die beestjes in mijn haar heb. Ik wil nu vandaag toch nog een keer die prioderm erin doen (moest op dag 9 of 10). In principe zou dat andere spul voldoende moeten zijn maar heb toch een gevoel dat het niet werkt. Als ik mezelf kam vind ik overigens weer niks. Ik kan ook mijn man mij laten kammen maar het concept plukje voor plukje zit er miet zo in bij hem. Hebben jullie nog tips?
Ik heb ook luizen gehad en daardoor mijn man ook, ik had er wel stuk meer (leuk in kinderopvang werken).. maar blijkt dat je ook dekbed, kussens, bank, eigenlijk alles met stof goed moet wassen/stomen.. en knuffels van kinderen etc.. Ik weet ook niet of je dat spul dagelijks mag gebruiken? Of misschien kan je hoofdhuid er niet goed tegen? Misschien toch iemand anders even vragen of misschien die vriendin die kapster is, want plukje voor plukje is wel nodig volgensmij.. en je moet echt heel dichtbij de haarwortel zitten want daar zitten de eitjes vastgeplakt.. dus bij jezelf is wel lastig.. Hopelijk ben je er snel vanaf!
Kammen, kammen en nog eens kammen. Iedere dag en twee weken lang. Als je er gewoon niet goed doorkomt dan kun je er cremespoeling in doen. Succes!! Ik weet uit ervaring hoe vervelend het is!
Dat is dus niet waar en achterhaald. Net zoals de luizenzakken op school niet helpen. Maar ik snap voor je eigen gevoel wel dat je het wílt doen.
Haha, luizen gaan heel snel dood als ze niet meer op hoofdhuid zitten, dus dat scheelt veel wassen! TS, Sterkte met het uitroeien van die kriebelbeestjes, lijkt me erg vervelend!
Is inderdaad achterhaald. Een luis die van het hoofd valt gaat heel snel dood omdat die zichzelf niet kan voeden, een luis gaat niet vrijwillig over een dekbed marcheren Toen mijn oudste dochter luizen had had ik ook er ook last van en ik heb mezelf iedere dag met Dimeticon behandeld Ik had geen last en heb het iedere dag erin gemikt al was het maar voor het psychische effect hihi
Ja dat wil ik dus ook doen maar kreeg je daar geen last van? Dat je haren uit vielen of dat je een rood hoofd kreeg? Mijn kids en man lijken niks te hebben maar ik pleur vanavond bij iedereen dat spul erin .
Ik had ze heel fijn meegenomen uit Indonesie/Singapore, toen had ik ook nog eens haren dat over de helft van mijn rug kwam. Elke dag plukje voor plukje kammen, per dag werd het minder. Die shampoo gebruikte ik zoals op de verpakking. Heel vervelend maar echt plukje voor plukje
Maar stel je zou niet kammen dan zou met die shampoo in principe toch alles dood moeten gaan. De eerste keer zouden alle luzien dood moeten gaan en de tweede keer zouden de neten die uitgekomen zijn dood moeten gaan. Ik kam evengoed wel maar theoretisch gezien zou toch na behandelen alles dood moeten zijn. Of zie ik iets over het hoofd?
Nou, het is natuurlijk wel waar dat de luizen en neten gedood worden tijdens het wassen op 60graden of bevriezen of zoveel dagen zonder voedingsbodem. Daar is niks 'achterhaald' aan. Ggd geeft alleen aan dat het 'niet hoeft' omdat de kammethode effectief genoeg moet zijn. Wij hebben hier 1x een luizenepidemie gehad in huis en ik heb alles gewassen, beddengoed dagelijks 2 weken lang. Op de witte kussensloop van mijn dochter lagen gewoon neten na 1 nacht slapen. Ik vond het een ranzig idee om haar daar weer op te laten slapen na het half uur kammen iedere avond.
Spul gebruiken volgens gebruiksaanwijzing, niet vaker. Verder elke dag 2x kammen. Bij voorkeur haar nat maken, cremespoeling in je haar doen, dan goed kammen (met een goede ijzeren luizenkam), van je ene oor naar je andere oor, plukje voor plukje. Heb ze ook gehad (kids ook) en waren er binnen 2 weken af. Toen ik er achter kwam wel direct de bedden verschoond en daarna alleen elke dag een schoon kussensloop, dat was nog te overzien qua was
Nee hoor, is puur siliconen, geen gif ofzo. Hier had dochter het alleen, maar heb het zelf voor de zekerheid ook gebruikt. Bij ons beiden om de dag, nergens last van
Assy kam halen, die kamt echt alles eruit. Wij hadden door kdv hier iedereen luizen zelfs bij onze zoon van toen 3 weken. Je kan jezelf gewoon kammen maar dan echt plukje per plukje ik was per persoon zin 30min kwijt.
Ik heb het, als juf dus, een aantal jaar geleden gehad om deze tijd. Toen moest alles nog wel worden gewassen, wat een ellende! Door mij, het kammen en de kerstdagen kreeg mijn hele familie het... het was vreselijk! Alles wassen hoeft nu niet meer. In principe is kammen genoeg maar ik zou mezelf ook behandelen met spul.
Assey kam heb ik in huis. Ik denk dat ik mijn man vandaag mijn haar laat uitkammen en met kerst laat ik het een van mijn zussen doen haha. En ondertussen nog spul erin. Je zou zeggen dat het dan goed moet komen...
Wij hebben het hier ook in ons gezin gehad. We zijn allemaal tegelijk behandeld en ik ging fanatiek kammen. Manlief was alleen een luie frekkel en was nogal ‘makkelijk’ bij mij te kammen. Ik heb toen nadat ik nog een keer het hele gezin in de luizenshampoo had gezet bij mijzelf nog een keer luizen geconstateerd. Ik heb mij toen nog een keer behandeld, dus in totaal 3 keer bij mijzelf gebruik. Sindsdien zijn we luisvrij! Wel had ik daarna nog vaak momenten dat ik dacht nog luizen te hebben. Maar elke keer als ik mij liet controleren was er niets te vinden. Psychologische jeuk noem ik dat