Hallo mama's! Ik plaats hier even een vraagje omdat ik aanneem dat jullie er wel op kunnen antwoorden Als je baby net geboren is en ook als ie wat ouder is, wat doe je dan als je bijvoorbeeld even moet douchen/ tandenpoetsen/ whatever waarbij je beide handen ff nodig hebt?? Ik ben namelijk zwanger en woon alleen, papa is wel in beeld maar samenwonen zie ik voorlopig niet zitten... Is het dan zo dat je bijv. een voeding geeft en dan even je dingetjes kan doen als je baby slaapt? Kan me namelijk niet voorstellen dat je de hele dag ongedoucht in je pyama rondloopt omdat je je handen nooit vrij hebt... liefs...
Hoi Jongemama, om antwoord te geven op jou vragen, zal ik ,maar neerzetten hoe ik t altijd heb gedaan en nog doe Hier is er dan wel een papa aanwezig in huis, maar die werkt dus ik ben vaker met de kleine thuis. In t begin toen ie pas geboren was sliep ie best veel na elke voeding en dan kan je wel even snel een douche nemen ze mogen best even huilen hoor als ze wakker zijn of nog niet helemaal in slaap, al liet ik de mijne max 5 min huilen!) Dus opties wat je kunt doen als je alleen bent: -als je kleine na de voeding op bed ligt - als je kleine ligt te slapen -als je een babyfoon hebt mee naar de babdkamer en zodra je wat hoort kan je er uit -als ze wat ouder zijn kan je de kleine in een wipstoel zetten en bij je neerzetten in de douche zodat je toch nog even snel kan douchen. Ik ging in de ochtend meestal even snel 5 min douche als ik hem na een voeding tevreden in bed had gelegd en in de avonden als papa er weer was. Voor jou lijkt t mij dan het handigst als de kleine pas geboren is om t te doen als je je kleine in bed legt om te gaan slapen Succes meid, in de praktijk gaat t je makkelijk vanaf dan dat je je inbeeld in je gedachten
Hier is dan ook wel een papa aanwezig, maar ik wil toch antwoord geven. Als je kindje net geboren is slaapt hij nog heel veel, dus dan heb je alle tijd om te douchen. Als je kindje wat ouder is zal je merken dat hij regelmatig 'smorgens op hetzelfde tijdstip wakker word, dus kan je ervoor douchen. Of als hij weer in bed ligt natuurlijk (dat deed ik vaak). Tegenwoordig zet ik mijn dochter in bed met leuk speelgoed, dan kan ik heerlijk douchen en tutten, en is zij lekker aan het spelen.
In het begin heb je alle tijd voor jezelf! de baby slaapt dan veel dus je hebt alle tijd om te douchen e.d. Maar nu mijn zoon ouder wordt is het moeilijker. Douchen doe ik als mijn zoon zijn middagslaapje doet. Huis schoonmaken doen we samen. En als mijn zoon wakker wordt, dan kleedt ik eerst mijzelf aan en was mezelf, dan ga ik naar beneden om koffie te zetten en het ontbijt te maken voor mezelf en voor mijn zoon. Draai de kachel omhoog in de tussentijd anders is het zo koud voor mijn zoon... dan ga ik mijn zoon halen die speelt altijd mooi in zijn bedje als hij wakker wordt is nooit ongeduldig ofzo (gelukkig) dan kleedt ik mijn zoon aan en geef hem zijn brood en thee... Als je alleen bent dan vind je het ritme wel. En ik douche ook wel eens terwijl mijn zoon op zijn kamer speelt (zijn kamer zit naast de douche hoor hem wel als er wat is) geef hem dan een paar auto's e.d. en dan speelt hij mooi terwijl ik mij douche e.d.
Meis , daar vind je vanzelf je weg in hoor , maak je maar geen zorgen daarover .. je vind altijd wel tijd om iets te doen en vooral in het begin , ze slapen nog ontzettend veel en als ze slapen kun jij flink vooraan .. Moeilijker word het als ze wat ouder zijn maar nog net niet oud genoeg om alleen te blijven in de kamer , maar dan zet je ze bijv. in de box , wipstoel of desnoods in de wandelwagen bij de douche
ik ben alleenstaand voorheen in het begin nam ik hem mee samen douchen of inderdaad als hij lag te slapen. eenmaal iets groter deed ik hem vaak 's avonds in zijn eigen badje en als hij dan op bed lag te slapen 's avonds ging ik ook. of als dat 's avonds door krampjes niet direct lukte dan koos ik een ander moment. eenmaal weer aan het werk ging ik gewoon samen met mijn zoon 's avonds douchen. als ik dan mijn haren wilde wassen had ik badje op de grond staan en legde ik hem daar ingewikkeld in handdoek eventjes in zodat ik mijn haar kon soppen enz. kan best eventjes hoor nu hij 1 jaar is ga ik 's avonds met hem samen in grote bad. soms alleen even sproeien, soms lekker badderen samen. hij zit nu zelf dus kan ik rustig gewoon mijn eigen dingen in bad doen zolang ik hem maar in de gaten heb. scheelt tijd, water en dus geld Als ik klaar ben droog ik me terwijl hij nog in water zit af.... natuurlijk sta ik naast hem dus heb m in de gaten. dan laat ik ook al badwater leeg lopen en als ik eenmaal droog ben schiet ik even badjas aan, maak hem helemaal bedklaar en leg hem op bed en dan doe ik zelf mijn pyjama of kloffie aan.... heerlijk. en ik vind het prettig 's avonds want in de ochtend is het al racen tegen de klok als ik hem weg moet brengen naar opvang en ik naar werk moet. na bad gaat hij naar bed en ruim ik huis globaal op en heb dan daarna voor mezelf. en ja je gaat er vanzelf wel een weg in vinden. zolang ze klein zijn slapen ze veel of bied een box, wippertje of de wandelwagen uitkomst. zijn kinderen niet lekker of veel krampjes kan een draagzak of draagdoek ook uitkomst bieden ik heb met mijn zoontje zware periodes van krampjes gehad. die dingen zijn niet leuk als je dan alleen bent en ook moet koken enz terwijl hij urenlang op je arm wil liggen. ik wiegde hem dan vaak in de wagen in slaap of liep met een draagdoek. hij lag dan in de wagen en die reed ik met voet heen en weer zelf etend. huishouden deed ik dan met hem in draagdoek bijvoorbeeld. die momenten zijn er ook.... maar GAAN OOK OVER !! aan die dingen moet je ook denken maar je realiseren dat die kindjes dan gewoon je nodig hebben en dat niet express doen. succes met alles
Hier ook een alleenstaande! In het begin gewoon wanneer ze weer een tukkie deed. Ze slapen in het begin zoveel. Later in het wipstoeltje of maxi-cose in de badkamer. Nu douche ik soms pas wanneer ze weer slaapt. Ik heb wel echt een slaapkoppie. Maar meestal gaat ze mee in de douche. Dan zit ze in haar badje en ik douche ernaast. Niet bedoeld voor uitgebreiden scheersessie ed. want ik moet natuurlijk wel continu mijn oog op die kleine houden! hahaha ! Ach en je vind zo wel je weg erin! Toen ze net geboren was kwam het idd wel voor dat ik s'middags nog in pyama liep! Ach, het was niet anders, maar je wordt zo handig om het alleen te rooien!
Dat zijn allemaal positieve berichten Leuk om te lezen hoe jullie het doen! Ik zag mezelf al helemaal stressen maar het valt dus best wel mee... en natuurlijk moet je inderdaad je eigen ritme enzo gaan vinden. Bedankt voor de reacties xxx
Robyn gaat heel soms met mij mee douchen (niet te vaak, ze heeft een zeer droge huid), dan leg ik een hydrofiele doek in de douchebak waar zij op kan zitten (dan glijd ze niet uit). Ze gaat dan altijd heel lief spelen met de shampoofles, badeendjes en een washandje en ik kan lekker douchen (en zelfs scheren en haren wassen), ideaal. Maargoed ze blijft dan ook altijd gewoon rustig zitten.
tsja de baby bepaald jouw dag. douchen doe ik samen met hem. zet zn badje iets van me vandaan en een halve meter verderop ga ik zelf douchen terwijl hij in bad zit. anders gaat dat gewoon niet. hier een kindje die dus overdag 1x 20 min slaapt dan heb je het gehad. loop dus de hele dag met hem rond. heb wel paar momenten. kan keertje of 3 per dag wel een minuutje of 15 volhouden in de box en heb een jumperoo waar hij zich in vermaakt. toen hij jonger was had ik een elektrische schommel heeeeerlijk ding. maar toen sliep hij ook nog veel meer dan nu. sochtends als hij wakker is is hij volop vrolijk en geef ik hem even een speeltje in zn handen dat ik even snel kan tandenpoetsen. opmaken lukt niet. ik kleed hem aan op mijn bed en terwijl ik tegen hem praat kan ik snel even schone kleding aantrekken. het is ongelofelijk lastig als je een kind hebt die niet veel slaap nodig heeft en continu aandacht vraagt. ik probeer zoveel mogelijk savonds te doen als hij slaapt maar soms is hij wel aan het spoken tot 23 uur daarna heb je ook niet veel zin om wat meer te gaan doen en ben je gewoon gesloopt. het ligt echt aan je kindje hoeveel tijd je hebt voor dingen als het huishouden en wat dan ook. Mijn kind hoef je niet zomaar in een wippertje te zetten dan is het krijsen, maar kan best dat jij een kindje krijgt die helemaal niet zoveel aandacht opeist. het is niet voor niks dat familie en vrienden zo belangrijk zijn als je het alleen wilt gaan doen.
Mijn zoontje is bijna 2 en ik douche nu vaak 's avonds als hij slaapt. Maar soms ook gewoon 's ochtends, ik woon op een appartement en ik laat de badkamerdeur dan open en dan kan ik hem gewoon in de gaten houden en dan speelt hij gewoon en komt hij af en toe even kijken wat mama aan het doen is.