Hallo dames Ik vroeg me wat af, ben natuurlijk nog maar heel pril zwanger, en hebben 22 december ons eerste echo. Nou vroeg ik me af hoeveel echo's krijg je meestal ? Misschien rare vraag maar vroeg het me zo af?
In principe krijg je er volgens mij 3 (normale gang van zaken heb ik het dan over hè, geen gekke medische dingen ofzo) 1 termijn echo 2 20 weken echo 3 rond 30-32 weken een liggingsecho, dit laatste is vrij nieuw en wordt klaarblijkelijk nog niet overal gedaan. Wanneer je in aanmerking komt voor de combinatietest (ivm syndroom v Down) krijg je rond de 12 weken nog een extra echo om de nekplooi te meten. Dit kan worden vergoed, maar het kan ook zijn dat je hem zelf moet betalen. Is afhankelijk van een aantal factoren (leeftijd, risicogroep) Mocht het nu zo zijn dat je op medische gronden meer in de gaten moet worden gehouden, dan krijg je ook meer echo's. Maar dat is dus alleen maar op medische gronden (zwangerschapsdiabetes, afwijkende groei etc)
Ik kreeg er zelf een stuk of 6 en dat zonder medische indicatie. Onze vk praktijk maakt wel zelf echo's, dat scheelt wel. Met 6 weken, 8 weken, 11 weken, 20, 30 (groei) en 36 (ligging). Jij zal er in het begin ook wel twee krijgen denk ik. Volgens mij wordt er met 8 weken alleen gekeken of het hartje klopt, maar het is te vroeg voor een termijnecho dus die zal je tussen de 10 en 12 weken alsnog krijgen.
standaard 4 geloof ik. Ik heb er al 18 gehad,maar ik heb suiker type 2 dus grote kleine meid haar groei moest goed in de gaten gehouden worden.
Ja volgens mij inderdaad gaan ze de 22e alleen maar kijken of alles goed is! Wij willen namelijk graag weten wat het wordt dus vroeg me af wanneer ze dat dan doen ! Want las dat de 20 weken echo echt is om het kindje helemaal te controleren!
Ja dat klopt, 20 weken echo is officieel niet voor geslachtsbepaling, maar als het te zien is en je vraagt ernaar, dan willen ze je dat wel zeggen. Als je niet kunt wachten, kun je er ook voor kiezen om zelf een extra geslachtsbepalingsecho in te plannen, rond week 17/18. Je moet er dan alleen rekening mee houden dat die niet wordt vergoed door je verzekering.
Vaak wordt er van tevoren gevraagd of je het geslacht zou willen weten. Wij wisten het al na een geslachtsbepaling met 17 weken, maar je beter check je even of het geslacht echt klopt voordat je een kamer roze schildert (met 20 weken dus nog een keer gekeken).
hier is het de termijn echo de 20 weken echo en de liggens echo normaal maar mijn gyn maakt altijd een echo als je komt dus nu om de 4 weken dan om de2 en dan iedere week hij doet dat grag en wij vinden dat helemaal niet erg ben nu 7 weken en heb er la 2 gehad
Ik heb vandaag mijn eerste echo omdat ik me zorgen maak en met een gevoel loop dat het niet goed zit. die moet ik zelf betalen?
Weet ik niet, wanneer had je anders een echo gehad? Kan best zijn dat je die wel zelf moet betalen. Ben nog niet zo thuis in dat wereldje haha
ps sorry niet erg tactvol, wat vervelend dat je zo zorgen maakt, is er iets gebeurd waardoor dit zo is? hoop dat het allemaal goed is
Hier zijn 2 echo's normaal (termijn echo & 20-weken echo).. Sommige vk's doen wel aan de 30-weken echo en sommige niet (zoals de mijne )
Twee echo's zijn standaard, dat is dan een termijn-echo (rond de 12 weken vaak) en een medische echo bij 20 weken (dan wordt het kindje helemaal opgemeten en bekeken). Steeds vaker worden er extra echo's gemaakt, bijvoorbeeld een echo nog voor de 12-weken en een liggingsecho rond de 34 weken. Maar die zijn dus niet standaard.
Hier ook standaard 2, de termijnecho (12 weken) en 20weken echo. Bij ons was de echo voor de combinatietest in plaats van de termijnecho (maar ik had al wel een echo bij de gyn gehad om de termijn vast te stellen). Groei/liggingsecho wordt hier niet gedaan...