Hoi meiden 22weken echo gehad, de gynaecoloog vermoedt 1 of 2 gaatjes te zien in het tussenschot van de ventrikels in het hartje. Ik word doorverwezen naar een kindercardioloog in het universitair ziekenhuis voor een uitgebreide echo. Kon ten vroegste over 2 weken dus nog lekker 2 weken stressen... Mr Google is nooit een goed idee maar natuurlijk heb ik gister niks anders gedaan dan googelen Gynaecoloog maakte zich op zich niet meteen zorgen, had zoiets van, ik wil het laten checken, en indien het een gaatje/gaatjes blijken te zijn, is dat op zich ook geen ramp, dan kunnen we dat later behandelen. Ik zit er natuurlijk heel erg mee ondanks haar pogingen om mij gerust te stellen. Iemand ervaringen?
Ik vind het heel gek dat je pas met 24wk kan guo maken.. Normaal gesproken (is dus in elke geval beleid hier) guo met 20wk, mocht een minimale afwijking gevonden worden dan gelijk dag of twee later guo in Specialistische ziekenhuis (lumc). En dan kan je nog wvp doen dat omdat je afbreken kan tot 24wk maar mocht het toch iets ergst zijn.. ik ben niet bekent met de afwijking wat je omschrijft maar bij mij was in eerste instantie nierafwijking (is nu helemaal weg) te zien (hydronefrose) wat in lumc bevestigd was en ondanks goede niptt toch 1% kans op afwijkingen en dus heb ik vwp gedaan. Met 28wk was de afwijking helemaal weg.
Mijn meisje is geboren met een klein Vsd, hebben ze iets gezegd over de grootte? Bij mijn dochter was de verwachting dat het vanzelf dicht zou groeien, ze hebben met 1 en 10 maanden een echo gemaakt en met 10 maanden was het bijna dicht. Als ze 3 is moet ze nog een keer om te kijken of het helemaal dicht is.
Bedankt voor de reacties. Ondertussen al een klein beetje rustiger en meer geinformeerd door ervaringen van Mensen rondom mij. Ze dacht een klein gaatje te zien, maar leek zich niet al teveel zorgen te maken. Vandaar dat mijn afspraak ook niet met spoed gemaakt werd, ook omdat de baby verder goed groeit en bijkomt. Ik denk wel dat, als het een erg groot gaatje was, ze dit zou aangeven.. ik was iets teveel van slag om nog veel vragen te stellen op dat moment Denk idd dat het moeilijk te vergelijken valt. Zoals ik hierboven al zei, op zich blijkbaar geen levensbedreigende situatie, vandaar dat de guo niet met spoed gepland werd. Ik hoor en lees nu veel dezelfde verhalen, gaatje kan vanzelf dichtgroeien tijdens zwangerschap of vroege kinderjaren. Soms moet er idd helaas ook operatief ingegrepen worden. Ik hou jullie op de hoogte van het onderzoek.
Ons zoontje had een hartafwijking. Een groot VSD (ongeveer 8 mm), een klein ASD en een open ductus. Volgens de cardioloog was dit een 'makkelijk operabele afwijking '. Hij is geopereerd toen hij precies 8 weken oud was. Wel heel ander verhaal verder hoor want we kwamen er pas achter na de geboorte en uiteindelijk bleek hij ook nog een chromosoomafwijking te hebben. Maar t.a.v. zijn hartje is het een hele heftige periode geweest maar is zijn hartje nu helemaal gezond. Hij is enorm energiek.
Hoe zijn jullie erachter gekomen? En was het tijdens de echo dan nog (allemaal) niet zichtbaar? Gelukkig is alles goedgekomen. Lijkt me ook gewoon zo heftig om je kindje te moeten laten opereren op zo’n jonge leeftijd.. daar maak ik me nu al zorgen over.
Middelste van mijn vriendin heeft dit (erfelijk) kwamen ze pas na zijn geboorte achter. Hij is pas met 8 jaar geopereerd want toen werd het gaatje te groot. Normaal gezonde knul, na dichtmaken had hij achteraf wel meer uithoudingsvermogen.
Hij groeide maar niet na de geboorte. Zat na 3 weken weer onder zijn geboortegewicht. Toen naar de huisarts gegaan. Die hoorde flinke ruis en konden meteen naar ziekenhuis en diezelfde dag al de diagnose. Daarna wilde hij nog steeds maar niet groeien. Ze wilden hem op 3.5 kilo hebben voor de operatie maar dat heeft hij nooit gered. Met amper 3 kilo is hij geoperereerd toen hij 8 weken was. Heel heftig en ik vergeet het nooit meer. Dat beeld van hem op de IC. Maar nu word hij in maart 3 en is zo'n kanjer. Maar ons mannetje had wel een heel groot gat hoor. Is daar bij jullie iets over gezegd?
Wat heftig.. Zo'n klein mannetje al onder het mes, brrr... gynaecoloog zei ook, het is een vloek en een zegen dat we nu al zoveel details kunnen zien op echo. Zo kunnen we voorbereid zijn op een eventuele behandeling/operatie. Maar tegelijkertijd levert het best wel wat stress op nu. Ze dacht 2 kleine gaatjes te hebben gezien tussen de 2 ventrikels. Ze toonde het op de echo en ik zag wel wat ze bedoelde. Volgende week pas voor de controle, dus 2 weken na de echo bij de gyn. Het kon niet eerder, maar ergens vond ze het wel positief omdat er op 2 weken tijd ook veel kan (dicht)groeien. Maar de bloedstroompjes waren wel duidelijk te zien (die er niet zouden mogen zijn, van ene ventrikel naar het andere, dacht ik toch). Volgende week update.. Bedankt om je ervaring te delen
Meiden even een update. Zonet uitgebreide echo gehad bij een kinderarts én kindercardioloog (tesamen). Ons kindje werd volledig goedgekeurd, inclusief het hartje. Het lijkt erop dat de gaatjes vanzelf dichtgegroeid zijn tijdens de afgelopen 2 weken. Een geluk bij een ongeluk dus dat we pas zo laat op controle konden gaan. Ze zeiden ook, stel dat er toch 2 kleine gaatjes zichtbaar zouden zijn, dan is dat niks om je zorgen over te maken, is geen levensbedreigende situatie, daar bestaat een oplossing voor.. Wat een opluchting, ons eindejaar kan niet meer stuk!! Wilde dit toch nog even laten weten voor het geval er nog meiden zijn die dit nieuws krijgen, het kan ook positief uitdraaien.. Je lees vaak enkel de horrorverhalen.