Ik ben nu 20 weken zwanger en heb sinds een week of 2 bekkenpijn.. Bij mijn eerste zwangerschap had ik het achteraf gezien ook maar dat was vanaf week 35 ofzo. Ik twijfelde of mijn klachten die ik nu heb bekkenklachten zijn dus vorige week naar de fysio geweest en zij heeft dat inderdaad vastgesteld. Ik vraag niet snel om hulp of dat ik toegeef dat ik pijn heb of iets niet gaat dus ga vaak te ver en over mijn grens met als gevolg dat ik bijna niet kan lopen. Nu krijg ik ook weinig begrip en voornamelijk van mijn familie. Het komt er op neer dat ik me niet moet aanstellen en zo vroeg ik de zwangerschap kan ik daar nog geen last van hebben. Mijn schoonzusje is zelf ook zwanger en iets verder dan mij en sport nog, wandelt enz. Telkens als we elkaar zien moet ze me een steek onder water geven en dat irriteert me enorm. Alsof ik het erom doe dat ik bekkenpijn heb.. Jullie kunnen hier niks mee hoor maar wilde het gewoon even van me af schrijven.
Wat irritant!! Ik heb al bekkenpijn vanaf week 8 en vanaf week 29 zit ik mede hierdoor thuis. Ontzettend vervelend voor iedereen maar vooral voor mezelf. Had graag lang doorgewerkt en geen pijn gehad, gesport etc. Je moet echt goed rust nemen en naar jezelf luisteren. Als ik teveel doe kan ik 3 dagen geen kant op, slaap ik beroerd en doe t continu zeer. Je schoonzusje is vooral heel flauw. Misch een x goed boos worden. Je bent een volwassen vrouw hoor, ze hoeven jou niet zo te behandelen
ik wil iedereen tevreden houden en niemand teleurstellen. En vooral niet als zeikerd over komen. Dus ga vooral maar door en moet inderdaad meer rust nemen. Ik probeer het wel maar is lastig.
Misschien moet je wat meer jezelf tevreden houden? Wat heb je er aan om nu heel hard door te gaan en jezelf voorbij te lopen? Je kunt nu wel vol gas geven en aan het einde van deze zwangerschap jezelf tegen komen, of na de bevalling. Welke situatie ook, jij en je kleintje hebben er niks aan. Ik vind je schoonzusje ook heel erg flauw, als je zelf voor de situatie kon kiezen had je ook wel wat anders gekozen. Iedereen wil toch als het even kan tot 9 maanden zwangerschap blijven turnen/yoga/wandelen/rennen enz enz? Hou ermee op met iedereen te "pleasen", heb ik ook heel lang gedaan en als dat ik toen niet had gedaan had ik misschien nu iets meer gekund (of in elk geval niet elke avond voor het slapen gaan liggen janken dat ik nog steeds niet bevallen ben, omdat ik zo'n pijn heb in m'n bekken). Ik heb vanaf de 12de week last van m'n bekken, ben vanaf de 17de week bij de fysio en heb me bij week 24 ziek gemeld op m'n werk. Dit had ik achteraf gezien veel eerder moeten doen want echt heel erg genoten heb ik niet van de zwangerschap vanwege de pijn, en als je kijkt naar m'n handtekening kun je je voorstellen dat me dat nog wel zwaarder valt als de pijn.
Precies dit inderdaad! Let goed op jezelf en doe rustig aan, je moet nog even! Mijn ervaring is dat juist door rust, oefeningen en je energie goed doseren ik veeel minder last had en wel dat rondje kon wandelen ipv de hele dag pijn hebben en niets meer kunnen. Niemand heeft er wat aan als jij je groot houdt en veel pijn hebt en je schoonzusje vind ik erg kinderachtig en gemeen. Alsof jij er wat aan kunt doen.
Ik had niet gedacht dat ik dat zou zeggen maar ik vind thuis zijn met mn kleine man en het huishouden zwaarder dan werken. Ik werk in de kinderopvang met kleuters dus hoef weinig tot niet te tillen. En mn collega’s helpen me ook waar nodig. Maar jullie hebben gelijk hoor, meer aan mezelf denken. Ga er op letten.
Hier 2 keer vanaf 20 weken thuis! Jammer dat je fam dit zegt en jou niet steunt. Wat rot van je schoonzus dat zou ik heel snel klaar mee zijn! Het is geen wedstrijd Sterkte
Wat lullig zeg. Ze zouden toch moeten weten dat iedere zwangerschap anders is. De een is wel misselijk, de ander niet. De een heeft wel bekkenklachten, de ander niet. Ik kreeg bij mn eerste rond 20 weken klachten en nu had ik er na een dagje met mijn dochter thuis (booschappen/in bad doen etc) al met week 8 last van. Bij de tweede begint het vaak eerder. Ik zou er wel wat aan doen. Ga naar de fysio. Zij geven je oefeningen en indien nodig doen ze dry needling of masseren ze de spierspanning er uit. Ze leggen ook goed uit hoe het komt etc, dan kun je dat je omgeving ook goed uitleggen. Het heeft namelijk bijvoorbeeld niet perse te maken met hoe sportief je bent.
Ik had bij mn zoontje vanaf week 8 ofzo pijn. Het kan echt wel zo vroeg en hoe harder jij loopt, hij sneller je pijn krijgt. Het grote gewicht gaat nog komen dus hoe meer je de boel nu belast, hoe rotter het gaat worden. En je schoonzus is kinderachtig. Punt.