Als ik thee wil drinken komt er uit de waterkoker allemaal troep! Schilfertjes lijkt wel. Van binnen is de bodem al helemaal afgebladderd. Kun je dit op een of andere manier nog schoon krijgen? Want hier wil ik geen thee uit drinken! Of is mijn geliefde waterkoker afgeschreven?
Is niet je waterkoker, is de kalkaanslag die je ziet. Flinke scheut schoonmaakazijn erin, aanvullen met water tot hij helemaal vol is, aan de kook laten komen, uitzetten, uurtje of twee laten staan, goed omspoelen en nog twee keer met gewoon water aan de kook laten komen. Schoon!
Oh thx!! Ik ga het meteen proberen Ik heb natuurlijk alleen nog maar natuur azijn in huis, het moet echt schoonmaak azijn zijn?
Dat gaat prima met natuurazijn. Kan geen kwaad. Ik doe het ook altijd met gewone azijn. Flinke scheut doe ik altijd wel (ongeveer de hoeveelheid van een kop Senseo) en dan aan de kook brengen. Af laten koelen en leeg gooien. Dan doe ik de binnenkant nog met een zachte doek, of de zachte kant van de spons en dan vul ik m weer met water en weer koken. Weer leeg gooien en dan nog een keer koken. Dan is die lucht er wel uit en heb je weer schone thee. Ik heb het ook een keer met een "antikal" achtig product geprobeerd, maar dat heeft me een waterkoker gekost
Natuurazijn kan prima, is wat minder geconcentreerd. Ik doe altijd de helft azijn en de rest water. Paar keer koken en dan een paar keer koken met alleen water.
gewoon een citroen leegknijpen met een extra laagje water erbij, aanzetten, daarna met schoon water nog een keer en klaar is kees.
Ik kook mijn waterkoker zeker 1x per 2 maanden uit met azijn. Hier zit veel kalk in het water en vind het vies als er brokjes in mijn thee drijven!
Hebben jullie niet zo'n filtertje tussen je waterkoker en je schenktuit? Voordat wij een ontkalker hadden maakte ik het ook schoon met azijn en de restjes bleven in het filtertje achter. Nu een ontkalker en onze waterkoker glimt als nooit tevoren.
Citroensap in je waterkoker persen. Wat water erbij en dan laten koken. Daarna ziet je waterkoker er weer als nieuw uit!
Ik doe het met citroenzout. Koop ik bij een Turkse supermarkt. Beetje van dat citroenzout, water erbij en paar uur laten staan. Dan leeggieten en waterkoker is brandschoon. Dan kook ik nog een keer met alleen water. Maar citroenzout is niet schadelijk en wel voordelig!
Hier doe ik het ook met citroenzout. Doe een theelepeltje in de waterkoker, aanzetten en omspoelen. Nog een keer met schoon water aanzetten nogmaals omspoelen en mijn waterkoker is weer als nieuw! Doe dit ongeveer 1x per maand.