Volgens mij ben je dan niet helemaal op de hoogte van de kosten van de kinderopvang. Ik zal gewoon mijn eigen situatie als voorbeeld geven: ik verdien 1200 netto en daarvoor werk ik 3 dagen in de week. Jesper gaat 3 dagen in de week naar de creche en hiervoor betalen we na aftrek van de kinderopvangtoeslag 150 euro! Dus houden we van mijn salaris nog 1050 over, vind ik wel de moeite waar om voor te werken hoor! Mijn vriend werk fulltime en heeft een goed salaris, dus het is ook niet zo dat we het meeste van het meeste terugkrijgen.
Voor mijn dochter werd geboren leek me dit ook handig, Delayla. Ik had gehoord dat er veel vrouwen zwanger waren, hier in de buurt, dus hoopte ik om die reden met hen in contact te komen. Inmiddels is ons dochtertje er en sluit ik me aan bij de reacties hierboven... Het klinkt zo logisch, maar als de baby er eenmaal is voelen dingen anders dan je vooraf kunt bedenken. In mijn geval dan in ieder geval. Overigens was ik altijd de kostwinnaar en verdien meer dan mijn man. .
als je zo ontzettend weinig verdient dat je dat kleine beetje eigen bijdrage aan het KDV niet kunt betalen krijg je ook veel meer terug van de belasting. Dan hoef je bijna niks meer te betalen! Ik zou het niet willen. Vrije dagen zijn voor mijn dochter en niet ook voor een ander kind.
Ik vraag me af of dit ook iets toevoegd voor je kinderen. Op het kdv hebben ze veel vriendjes om te spelen plus dat er een pedagogisch beleid is. Dat moet je je nog maar afvragen bij gastgezinnen. Ik zou ook zeker niet op mijn vrije dagen op een ander zijn kind willen passen, behalve als t een neefje of nichtje is een enkele dag. Heb toch ook nog een huishouden draaiende te houden? En over het feit dat je niks overhoud als je 20 uur werkt: Sorry hoor, maar door de teruggave van de belasting is het goed te doen en hou je best veel over. (zolang dit allemaal niet op de tocht staat) Dit soort opvang werkt misschien als de buurvrouw je kind na school een paar uur opvangt, maar anders? Tis erg ouderwets. Men hecht veel waarde aan zijn eigen vrije tijd denk ik.
tja dat zou me dan 20 euries kosten terwijl het kdv me nu 50 euries kost voor 1 dag in de week. maar wel een dag waarin hij supergoed verzorgd wordt, alle luiers en eten erbij inzit, en hij leert straks veel sociale vaardigheden zoals spelen met andere kindjes, leren delen, luisteren naar andere mensen. dus nee dan zou ik bij het kdv blijven. vind ook dat het goed te doen is met de teruggave, het is dan ook naar inkomen bepaald. maar ik kan me voorstellen dat als je bijna niets terugkrijgt je daar anders over denkt. joyce