Jullie recept voor de meest calorieën in 1 cupcake.

Discussie in 'De lounge' gestart door paula1984, 21 aug 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.419
    21.812
    113
    In amandelmeel zit de dubbele hoeveelheid calorieën tov bloem. En idd meer eiwitten. Maar je zit er dus ook weer langer vol van.
     
    Iertje81 vindt dit leuk.
  2. Korenbloem86

    Korenbloem86 Fanatiek lid

    1 mrt 2013
    1.835
    1.344
    113
    Onze dochter (bijna 6,5 jaar) heeft ook CP, mondmotoriek is slecht waardoor zelf eten bijna niet mogelijk is (eigenlijk alleen gepureerd).

    Omdat ze te weinig binnen kreeg en afviel, krijgt ze nu medische drinkvoeding: Nutrinidrink multifibre (extra vezels en eiwitten), op melkbasis. Ze zijn er ook op sapbasis. Van de melkbasis is er ook een neutrale smaak, als ik sausjes maak (lasagnesaus/pastasaus), poffertjes of pannenkoeken gebruik ik die neutrale smaak. Kun je ook prima in cupcakes gebruiken.
    Volgens mij mogen kinderen vanaf 6 jaar ook Nutridrink, maar dat zijn meer volwassen smaken; koffiesmaak etc.

    Onze dochter groeide zelfs met Nutrinidrink niet voldoende, heeft een jaar lang exact 12,1 kg gewogen, ook in lengte kwam er niets bij. Daarom krijgt ze nu ook Paediasure Compact (van Nutrinidrink is er ook een compactversie). Kleinere hoeveelheid (hoeven ze minder te drinken), maar wel dezelfde hoeveelheid calorieën, valt wel enorm zwaar. Ik meng de Nutrinidrink met de Paediasure omdat ze anders moet overgeven.
    Er zijn ook toetjes; we hebben best lang Nutrini Creamy Fruit toetjes gehad, maar die zijn er maar in 2 smaken. We hebben nu Resource Dessert Gourmand, was de diëtiste erg enthousiast over (en wij ook), zijn voor volwassenen maar bevatten niet zoveel toegevoegde vitamines zodat kinderen geen 'overdosis' vitamines binnen krijgen.
    De smoothies die tuc noemde, hebben we ook gehad, maar viel hier niet in de smaak.

    Kijk voorafgaand aan de afspraak bij kinderarts/diëtist eens op de website van sorgente, daar staat heel veel (alles) op voor medische voeding, zodat je zelf al een idee hebt wat je wilt. Ik dacht dat de ingrediënten er ook op staan, zodat je op suikers kunt 'filteren'.
    Wij hebben nu een diëtiste die mee denkt, en met nieuwe drankjes en/of toetjes komt, de vorige twee diëtisten die we hadden deden dat veel minder (eigenlijk niet), en daar moest ik zelf van alles voorstellen.

    Wij hebben het op recept (machtiging) en krijgen het via de zorgverzekering vergoed. Het is ook te koop (apotheek, of bestellen via bijv. sorgente), maar het is best duur.

    Binnenkort verschijnt er een boek over CP en eten, ben er wel benieuwd naar, hoop dat er ook veel tips in staan.
    https://cpnederland.nl/nieuw-boek-alles-wat-je-moet-weten-over-eten-als-je-kind-cerebrale-parese-heeft/

    Tips voor calorierijke cupcakes heb ik niet, dus ik lees verder even mee.
     
  3. Paardenbloem

    Paardenbloem Niet meer actief

    Oké, dankjewel voor de uitleg!
     
    paula1984 vindt dit leuk.
  4. tuc

    tuc Niet meer actief

    Die paediasure vond ze niet te zuipen hier en die compacte versie van nutrinidrink ook niet. Echt een drama hoor. Ze vindt eigenlijk niks goed, maar ja, ze moet 2 van die voedingen op een dag:cry:.
    Dus nu heeft ze de smoothie voor tussen de middag, duurt laaaaaaang. En voor het naar bed gaan wisselt ze af tussen de chocodrink van frebini en het gele toetje. De rode vindt ze naar stof smaken:roflmao:
     
  5. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.344
    10.307
    113
    Sorry was onduidelijk ik bedoelde de eiwitten in poeder vorm die heb je in verschillende smaken.
    En proteine als in vlees zoals kip.

    Lopen jullie bij een diëtiste/voedingsdeskundige want die zou denk ik ook wat extra tips kunnen geven.
     
  6. Vaasje

    Vaasje Niet meer actief


    Dat kan ik beamen! Jakkie wat is die vies haha
     
    tuc vindt dit leuk.
  7. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    Zijn we al geweest. Hebben ook op dieetvoeding gezeten en sonde ( jaren geleden)
    Hij groeit wel in de lengte nu dus op zich geen enorme zorgen.
    Vandaar dat het ook meer een vraag is voor extra energie en verzadigd gevoel voor hem, dat komt opvallend zijn gedrag ten goede.
    Het hebben van cp en hypotoon zijn vergt zo extreem veel meer energie dat er soms niet tegenaan te eten is zeg maar.
    Die poeders die jij bedoelt zijn die geschikt voor kinderen?
     
  8. suus02

    suus02 Fanatiek lid

    30 jan 2009
    3.387
    863
    113
    home sweet home
    Of topic maar er is speciaal calorierijk drinken te krijgen via arts. Dacht noem het even
     
    paula1984 vindt dit leuk.
  9. LMSB

    LMSB Fanatiek lid

    24 feb 2017
    3.995
    3.321
    113
    Ik weet niet of het al genoemd is want ik heb niet het hele topic gelezen. Maar bananenbrood kun je maken en invriezen. Bovendien kun je daar natuurlijk van alles doorheen gooien.
     
    citroenrasp en paula1984 vinden dit leuk.
  10. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.548
    3.057
    113
    Wij gaven het ook aan onze dochter*
    Bij ons werkte het wel een beetje :)
    Het is een koolhydraat poeder.
     
    paula1984 vindt dit leuk.
  11. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.043
    16.551
    113
    Citroen werkt hier met avocado’s altijd heel goed tegen het verkleuren.
     
    Iertje81 vindt dit leuk.
  12. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    Weet ik maar dat is voor zijn gewicht niet nodig. Meer voor energie behoefte, betwijfel of het daar ook gegeven word. Over 2 weken overleg met de kinderarts dus vraag het wel even wat ze denkt.
    Bedankt voor het meedenken :)
     
    suus02 vindt dit leuk.
  13. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    Ik kreeg de tip inderdaad. Ga er morgen 1 maken :) dank je!
     
    LMSB vindt dit leuk.
  14. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.344
    10.307
    113
    Dat durf ik niet te zeggen, ik zou toch in overleg gaan
     
    paula1984 vindt dit leuk.
  15. Emsy

    Emsy Fanatiek lid

    29 jan 2015
    1.872
    1.681
    113
    Vrouw
  16. Maev

    Maev VIP lid

    4 dec 2014
    6.071
    5.553
    113
    @paula1984 is peadiasure complete dan geen optie? Dit kan zowel met water als drankje gegeven worden als in andere voeding gebruikt worden. En die is geschikt vanaf 1 jaar.
    Wij hebben zelf provideextra drink, maar die is voornamelijk om te zorgen dat ze gaat groeien in gewicht. Maar krijgen er nu waarschijnlijk nog een ander bij omdat het niet bepaald zoden aan de dijk zet. In ieder geval niet zoals mag worden verwacht.
     
    paula1984 vindt dit leuk.
  17. Vaasje

    Vaasje Niet meer actief


    Misschien ga ik nu ook een 'n domme vraag stellen :oops:

    Mijn zoontje heeft ook CP en die eet echt als een bootwerker (ook echt wel meer dan andere kinderen zeg maar :oops:) maar qua gewicht is hij best licht, niet te maar als je ziet wat hij eet eigenlijk wel, je zou juist verwachten dat hij te zwaar zou zijn zeg maar :confused:

    Kan dat door de CP komen?
     
  18. Solipsist

    Solipsist Lid

    12 jan 2015
    51
    69
    18
    NULL
    NULL
    Misschien een hele gekke gedachte, maar de dieten zoals atkins zijn gebaseerd op koolhydraatarm en suikervrij, maar daardoor zijn hun recepten vetter/calorierijker. Kan je daar geen inspiratie uithalen? En hun light producten gewoon vervangen voor volle producten.

    Ik keek net bijv even op de site van atkins en bij thema snacks staan brood, taart, cake, ijstaart, muffins

    Maar ik heb hier geen ervaring of iets mee, dus ik kan er gerust 1000% naast zitten
     
    citroenrasp vindt dit leuk.
  19. tuc

    tuc Niet meer actief

    Of zijn bouw gewoon. Hier een zoontje die lichamelijk gewoon gezond is en eet niet maar vreet, sommige volwassenen houden hem niet bij en blijft ook een mager ventje.
     
  20. Vaasje

    Vaasje Niet meer actief


    Ja dat kan hoor, maar hij groeit in de lengte ook nauwelijks :oops: artsen maken zich er (nog) geen zorgen om. Maar lees vaker dat kindjes met CP meer eten dan "normaal" dus was benieuwd of het herkend werd.
     

Deel Deze Pagina