Jullie 'schoonmaakrooster'..

Discussie in 'De lounge' gestart door Trotsemama1986, 13 apr 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Trotsemama1986

    Trotsemama1986 Fanatiek lid

    10 feb 2009
    1.962
    0
    0
    Dames,

    Wat is jullie schoonmaakrooster?
    Doen jullie alles op 1 of meerdere vaste dagen?
    Gewoon wat moet gebeuren voor die dag wat je toevallig tegenkomt (zo van 'goh laat ik de badkamer eens doen' enz..) of echt gepland?

    Ben erg nieuwsgierig!

    Ben zelf nogal lui en moet mezelf er teveel aan zetten, moet maar eens afgelopen zijn!
    Iemand ideeen?
     
  2. Marijntje

    Marijntje Bekend lid

    9 nov 2006
    674
    0
    0
    Secretaresse
    Amersfoort
    Ik verdeel het huishouden over een paar dagen. Maandag vind ik altijd een baaldag en dan is het altijd een rommel van het weekend. Vooral de laminaatvloer beneden ziet er dan niet uit met strepen en druppels van diksap etc. Dus maandagochtend doe ik altijd beneden en dan eigenlijk een beetje stoffen, kussens bank etc. zuigen en dweilen en de wc. Ik werk heel snel dus ben er niet te lang mee bezig. Soms doe ik het in fases hoor en stof lang niet alles in de kast enzo. Heb ik geen zin in. Verder zuig en dweil ik beneden zo;n beetje om de dag. Vind het anders vies.

    Verder doe ik boven de slaapkamers altijd tegen het einde van de week, zuigen en dweilen, 1 x per twee weken afstoffen en de kast met glassex. Afstoffen in Fleur's kamer ook niet al te vaak. Wordt steeds luier moet ik zeggen. De bovenste verdieping (washok en slaapkamer) doe ik 1 x per maand of zo en 1 x per 3 maanden goed met vochtig stofafnemen. Ramen lappen als het nodig is.

    Deed toen Fleur meer sliep meer dingen op 1 dag maar nu verdeel ik het en ook naar hoe ik me voel en anders is het ook zo ongezellig voor mijn meisje als je de HELE dag aan het poetsen bent. Maar alles moet wel 1 x per week en de wc's 2 x. Douche doe ik ook vaak als ik er zelf in sta. Wel ongezond met de ajax onder de douche maar het scheelt wel in tijd!

    Groetjes, M
     
  3. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.804
    4.190
    113
    ik doe op vrijdag (of zondag als dat beter uitkomt) het hele huis stoffen, poetsen, zuigen en dweilen. OP dinsdag de badkamer uitgebreid. Verderop in de week doe ik de wc's nog een keer extra. Ramen lappen zo'n 1x per maand. Beneden iedere dag stofzuigen, boven om de dag. Dweilen meestal 2x er week
     
  4. honeyy

    honeyy VIP lid

    5 nov 2008
    7.635
    44
    48
    verkoopster babyspeciaalzaak
    hee! ik doe alles op 1 dag, want werk de rest van de week en vriendlief ook. En zondags is rustdag haha, stofzuigen doe ik wel iedere dag maar doe swoensdags altijd alles. Begin met beneden, ,stoffen, stofzuigen,dweilen dan de boven verdieping het zelfde. ramenlappen doe ik 1 x in de 2 wkn en wassen ook op woensdag.
    en zo blijft het huis schoon :)

    liefs
     
  5. Manuela79

    Manuela79 VIP lid

    7 aug 2006
    10.145
    0
    0
    Hilversum
    Nou ik poets gewoon als ik wat tegenkom en er zin in heb ;)
     
  6. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Ik doe alles gewoon wanneer ik er zin in heb.
    Ik stofzuig elke dag want we hebben 2 katten dus moet wel met al die haren.
    Badkamer en keuken zijn een hel om te doen nooit geen zin in :) stoffen doe ik bijna nooit want ik haaat dat hahaha.
    Vast rooster heeft hier ook geen zin want dan gebeurt dat toch niet plus mijn ventje die gaat soms in het weekend spontaan los met schoonmaken hahaha
     
  7. k3lly

    k3lly Fanatiek lid

    1 feb 2008
    2.091
    2
    38
    Vrouw
    Kraamverzorgende
    Heerhugowaard
    Ik poets wanneer ik wat tegenkom... Ik probeer wel om de dag te stofzuigen omdat we een kat hebben die behoorlijk verhaart... Maarrrrrr dat schiet er ook wel eens bij in, dan heb ik gewoon geen zin o.i.d
    Sowieso kan ik niets op vaste dagen doen omdat ik onregelmatig werk.
    Ik ben ook totaal geen schoonmaak typ, heb er eerlijk gezegd een hekel aan...
     
  8. evitaaa1983

    evitaaa1983 Actief lid

    5 dec 2007
    397
    0
    0
    België - Lebbeke
    meestal komt het ineens in mij op om te beginnen kuisen...
    maar ik probeer wel minstens 1x per week de badkamer grondig gekuist te hebben

    ik denk wel dat als de baby er is, ik ga proberen een soort schema aan te houden, kwestie van beter dingen te kunnen plannen
     
  9. morgaine

    morgaine Bekend lid

    22 sep 2006
    894
    0
    0
    Arnhem
    Ik hou niet van schema's maar doe wel elke dag stofzuigen en ik denk dat ik wel 5x per dag de salontafel moet schoonmaken.
     
  10. missyb

    missyb Niet meer actief

    Ik stofzuig/dweil 3x per week de benedenverdieping.
    en 1x in de week de bovenverdieping
    1x in de week poets ik in 3 uren het hele huis van boven naar beneden
    toiletten doe ik om de dag en de badkamer 1x per week een doekje erover heen.
    zo nu en dan doe ik een grotere klus bijv. de keuken poetsen of ramen lappen.

    Elke dag gaat er wel een doekje over de tafels en de banken(die zijn van stof)
    en voor de rest goed bijhouden.

    I
     
  11. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Ja,

    Elke dag beneden stofzuigen en dweilen en de tafels schoon. Tijd per keer: 20 minuten
    Keuken elke dag schoon. Tijd: 15 minuten.
    Maandag, woensdag en vrijdag de wc's. Op maandag extra grondig. tijd per keer 20 minuten
    Bovenverdieping stofzuigen op dinsdag en vrijdag. Vrijdag extra afstoffen. Tijd: 60 minuten( met extra afstoffen, anders 30 minuten)
    Dinsdag beneden afstoffen. Tijd: 30 minuten
    Badkamer 1 keer in de week, meestal op donderdag. Tijd: 30 minuten ( na het douchen altijd wel even de cel droog en een doekje erover)

    Oja, ik werk niet maar studeer. Dus ik heb er ook wel tijd voor.
     
  12. Moesje1

    Moesje1 Niet meer actief

    ik heb helemaal geen schoonmaakschema.. ik doe het gewoon automatisch wanneer het nodig is.. als ik mezelf door de woonkamer moet graven bijvoorbeeld (grapje hoor!)

    het is hier bijna altijd schoon en opgeruimd.. anders kan ik ook niet rustig zitten :oops:

    dus nee.. geen vaste dagen voor schoonmaken
     
  13. MvS

    MvS VIP lid

    19 okt 2008
    5.563
    1
    36
    Wij gaan op zondagochtend altijd samen aan de slag. Man doet boven, ik beneden, en dan zijn we in een uurtje of 2 helemaal klaar. Als er iets een keertje extra een lapje nodig heeft, doen we dat natuurlijk, maar voor de rest vind ik 1x per week meer dan genoeg. Moet ook niet te schoon worden; beetje stof is goed voor de weerstand ;)
     
  14. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    ik doe alles op 1 dag in de week, en tussendoor wat ik nodig vind.
     
  15. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Elke vrijdag de badkamer helemaal schoonmaken, toilet om de dag, keuken iedere dag wel wat opruimen, stofzuigen iedere dag, dweilen om de dag, lakens op donderdag. Was in het weekend ivm lager stroomverbruik.

    De rest komt tussendoor.
     
  16. droomwens79

    droomwens79 Niet meer actief

    ik doe veel op maandagochtend dan ben ik vrij
    manlief doet veel op de zaterdag dan is hij vij
    en samen doen we nog het 1 en andere op zondag ;)
     
  17. wendelaa

    wendelaa VIP lid

    30 nov 2008
    8.641
    0
    36
    Noord Brabant
    Hier ook geen poetsmiep...en schema werkt al helemaaaaal niet bij mij.
    Want als t dan mooi weer is en dochterlief is lekker thuis, dan ga ik liever met haar op pad dan dat ik ga schoonmaken.
    Doe wanneer ik zin heb en t nodig is. Soms sta ik dus pas na t eten savonds te zuigen en dweilen.
    Oke, loop soms dus weleens achter met wat dingen...maar who cares!
     
  18. Cherrylein

    Cherrylein Fanatiek lid

    14 nov 2007
    1.759
    0
    0
    same here :D
     
  19. Maia

    Maia Niet meer actief

    ik doe het meeste in 1 keer op zaterdag of zondag.
    Dus bed afhalen, stofzuigen, dweilen, afstoffen, toilet en badkamer schoonmaken.

    Door de weeks strijk ik een beetje als ik zin heb en ramen lappen vind ik een rotwerk om te doen, dat doe ik 2x in het jaar.
     
  20. Pruts27

    Pruts27 Fanatiek lid

    6 jan 2008
    1.275
    0
    0
    Administratief medewerkster
    Kampen
    Ik probeer alles in één dag te proppen (ben ik er ook vanaf voor de rest van de week ;) ). De badkamer sla ik over, want die mag manlief doen (is immers ook een dag in de week vrij :) ) Wij hebben twee honden, twee katten en een papegaai, dus stofzuigen proberen we elke dag te doen. Vandaag is de kleine naar de kinderdagopvang en heb ik een dag verplicht vrij van het werk. Dus vandaag maar even van onder tot boven het huis door.
     

Deel Deze Pagina