Sabse, Auw dat lijkt me echt heel vervelend. Doe je staand werk? Ik hoop op spoedig herstel. Nijntje, ik blijf het grappig vinden dat je telkens zegt dat je een goede nacht hebt gehad en er 'slechts' 3 keer uit hebt gemoeten voor de speen Maar misschien idd een goed idee om hem wat meer alleen te laten. Kun je geen doekje om de speen binden, zodat hij hem zelf kan vinden? Hoewel ik denk dat het niet om een roep om de speen is, maar om een roep voor aandacht. Lastig he? Damientje is er ook een goede in hoor. Hij moest dit weekend een keer flink huilen, dus mijn man eruit. Begint ie afgelopen nacht weer, maar huiltje klonk al anders. Toen hij door had dat ik niet direct kwam, was het meteen stil. Veel succes de komende nachten, maar ik denk wel dat je een verstandige beslissing hebt genomen.
Tja da's automatische piloot he... Nee een tijdje geleden moest ik hem altijd opnemen en de gang op en af lopen totdat hij terug in slaap viel en dan heel voorzichtig in bed leggen. En nu is het echt alleen speen geven, hij gaat vanzelf terug liggen en slaapt al voor ik me omgedraaid heb. Ze ligt soms net achter het matrasje of op de grond, dus dan kan hij er niet zelf aan. Als ze in de buurt ligt dan zeurt hij maar is hij ook onmiddellijk stil Zoonlief heeft geslapen tot 8u30 vandaag en ligt er nu van ong. 12u terug in, na z'n groentenpap. Benieuwd hoe lang hij gaat slapen (vorige keer toen ik het zo probeerde was hij na een vol uur al terug wakker ) en of hij op 1 slaapje de dag gaat doorkomen. Anders leggen we hem in de late namiddag nog maar eventjes neer.
Sabse, balen zeg een hielspoor! Hopen dat die steunzolen zo wel alvast iets voor je kunnen doen. Maar denk wel fijn dat je eindelijk weet waar de pijn vandaan komt en dat je je zeker niet aanstelt! Hier is Stijn vandaag gewoon naar het kdv gegaan. Vanmorgen had hij geen koorts meer en was hij vrolijk. Had wel op het kdv gezegd dat als hij hangerig zou worden of verhoging zou krijgen ze mij gelijk moesten bellen. Gelukkig is dit niet nodig geweest, meneertje is de hele dag erg vrolijk geweest! Vanavond na het eten was hij wel wat sneller moe dus hij is op tijd naar bed gegaan. Valt me dus erg mee hoe snel een kind er weer boven op is. Er 's nachts uit moeten voor een speen heb ik nooit gehad omdat Stijn natuurlijk nooit een speentje heeft gehad maar het lijkt me niet prettig. Hopelijk kunnen jullie vannacht wel een keertje lekker onafgebroken doorslapen!
Gek he, dat ze op het kdv lijken te vergeten dat ze ziek zijn (geweest). Damien moest vannacht een paar keer heel zielig huilen. Vanochtend merkte mijn man op dat heel zijn rompje vol zat met kleine vlekjes. Ik de boeken in gedoken en ik vermoed dat het de 6e ziekte is (gezien de koorts die hij dit weekend ook had). Hij is verder wel vrolijk, dus hij is nu ook gewoon naar het kdv.
bij de gastouder waar me ventje zit had ook een kindje de 6de ziekte gelukkig heeft hij het niet gekeregn maar als ze plekjes krijgen is het al niet meer besmettelijk volgens mij maar zou het toch door geven op het kdv want het is wel besmettelijk wil ik gister lekker lasagna maken over stond al aan en opeens stop hij er mee het ergste is dat het een combi is dus heb ook geen magnetron om ze melk op tewarmen baal er zo van wij bellen naar pelgrim is de garantie 2 maanden geleden af gelopen nu komen ze ook pas 4 aug dus moet nog even zonder doen dan maar in een pannetje met heet water en die kleine gooide een beeld om van me man een ajax kabouter gevolg een pit in me laminaat en beeld kapot het zit allemaal niet mee
@ brabbel: Ai, da's minder. Maar ze zeggen wel: scherven brengen geluk. Heb op vakantie ook zonder micro gezeten en met de flesverwarmer flessen moeten opwarmen, wat was dat weer even wennen! Zo zie je maar hoe verwend we eigenlijk zijn. Hopelijk willen ze hem toch nog onder garantie herstellen. @ vogelinnetje: Arme Damien. Maar als hij geen last heeft van de uitslag valt het wel mee denk ik. En die uitslag zien ze ook op het kdv, dus misschien dat ze jullie er toch iets van zeggen. Dan weten ze ook gelijk dat hij koorts heeft gehad dit weekend Hier een hele goeie nacht. Om 19u50 in bed gelegd en geslapen tot 7u45! Ging ook heel vlot slapen gisterenavond, niet meer gehuild ofzo. En heb zelfs zo goed geslapen dat ik nog niet meer kan zeggen of ik op ben moeten staan Voormiddag even op bezoek geweest bij z'n vroegere onthaalmoeder. Fijn gespeeld met de andere kindjes. Maar wel de tutjes afpakken Hier blijft ze al de tweede dag op rij in het bedje liggen en het gaat prima! Was ik wat laat terug, heb ik dan geprobeerd om het laatste groentenhapje (spaghetti) te geven. Wonder boven wonder heeft hij het helemaal opgegeten gevolgd door iets meer dan een kwart boterham. Heb hem nu net in bed gelegd, maar hij was eigenlijk nog niet moe vond ik. Maar 't is stil, dus hij slaapt Zou wel super zijn als het overgaan op 1 slaapje zo makkelijk gaat! Jammer dat ik volgende week moet gaan werken, want dan moeten we weer gaan omgooien qua tijden.
Nee. Ze doen hem niet onder de garantie we hebben al gebeld kost 12euro per 10minuten en 56 voorrijkosten vind het niet normaal
Garantie afdwingen, want je hebt ook nog zoiets als gebruiksgarantie. Je mag van een magnetron/combi verwachten dat die langer meegaan dan 2 jaar. Ik ga straks zeker vragen of hij duidelijke vlekjes heeft. Er hangt al een hele poos een bericht op het kdv dat de 6e ziekte er heerst.
Ik heb hem 5jaar het is ingebouwd in me keuken maar verwacht van een combi van 1200 euro toch dat hij lang mee gaat. Maar ja is niet anders ze komen 4 aug dus tot die tijd maar verwarmen in de flessen verwarmer
@ brabbel: Amai, da's veel geld! Wij hebben die hier bij de keuken gekregen (tweedehands, van de buren overgekocht ) maar die was al bijna 10j toen we hem kregen. En nu gebruiken wij hem al meer dan 3j elke dag heel intensief. Je moet geluk hebben met zo'n dingen he. @ vogelinnetje: Ah het heerst al op het kdv, da's anders natuurlijk. Hij is dan niet de bron Dan zullen ze wel niet veel erop kunnen zeggen dat hij met vlekjes is gegaan. Zeker niet als hij niet moeilijk is ofzo.
Op het kdv waren de vlekjes ook opgevallen, maar ze durfde niet te zeggen of het de 5e of 6e ziekte was. Ik vroeg nog naar hun beleid en dat is dat als een kind niet ziek is, hij gewoon mag komen. De besmettelijke periode is nl al geweest. Ze adviseerde wel om naar de huisarts te gaan. Nu is mijn schoonzus bijna huisarts en mijn man had opgebeld. Ze kon de vlekjes natuurlijk niet zien, maar ze vond het erg klinken als de 5e/6e ziekte en een huisarts doet er eigenlijk niets aan (behalve de ouders geruststellen ). Dus langsgaan hoeft niet. Als de vlekjes morgen erger worden, dan ga ik natuurlijk wel. En over het niet moeilijk zijn op het kdv: hij had alweer als enige geen moeite met slapen vandaag. Er kan soms wel iemand gaan huilen natuurlijk en dat steekt anderen aan of houdt anderen uit hun slaap. De mijne slaapt door alles door (in een diepe slaap kun je gerust heel zijn kamertje stofzuigen). En hij heeft 1,5 snee brood op. Hij heeft leuk met zijn leeftijdsgenootjes gespeeld en weer vaak als brug gespeeld (alsof hij een koprol gaat maken). Gewoon een heel makkelijk, lief kind dus.
Vogelinnetje nu weet je gelijk waarom Damien van het weekend ook niet helemaal lekker was. Maar fijn dat het weer zo goed gaat! Moest wel lachen omdat hij weer als brug had gespeeld, wist precies wat je bedoelde! Stijn doet dat echter nog helemaal niet. Brabbel, ik zou inderdaad toch proberen om garantie of in elk geval een financiele gemoedkoming te krijgen. 1200 euro is een hoop geld! En die voorbijrij-kosten (zo noemen wij dat hier) vind ik ook al nergens op slaan, kan je desnoods je magnetron niet opsturen naar een of ander antwoordnummer? Hier is Stijn vandaag wel weer wat hangerig geweest, maar vanmiddag heeft hij zowaar voor het eerst met andere kindjes zitten kleuren! Die meisjes zijn al wat ouder 4 en 2 jaar, maar hij deed ze zo na! Natuurlijk nog geen mooite tekeningen maar heerlijk gekras, trots dat hij zat te kijken!
Wow wat goed van Stijn! At hij de potloodjes/waskrijtjes/oid niet op? Damien is weer vervelend op het aankleedkussen. Vandaag raakte hij zo overstuur dat hij ruim een kwartier heeft lopen krijsen. Ik heb hem bij me gehouden en laten huilen. Toen hij eindelijk stopte, kreeg ik me toch een big hug! Hij omarmde me helemaal en legde zijn hoofdje tegen me aan en dan echt lang. Alsof hij me echt dankbaar was. Erna was hij dan ook weer direct vrolijk en heeft zojuist een hele nectarine op die vrij groot was. Pfoe, de laatste tijd worden er toch topics geopend waar ik een beetje de kriebels van krijg. Topics over natuurlijk ouderschap en attachment parenting. Had er nog nooit van gehoord, maar het lijkt voor een aantal moeders een hele levensfilosofie te zijn en omdat ze zich er zo mee bezighouden, vraag ik me ook af hoe 'natuurlijk' alles gaat. Mij zou zo'n manier van opvoeden erg benauwen. Sorry, moest het even kwijt en hoop dat het hier kan, want in die topics kan het niet
@ vogelinnetje: Ah, ken die topics niet en het concept ook niet. Dus laat je ideeën maar de vrije loop hier! Die knuffels zijn super he Echt puur genieten! Hier zit zo'n knuffelbeertje die 's morgens en 's avonds niets liever doet. Zalig! @ cin: Super dat Stijn al mee kleurt! Kan geloven dat hij erg fier was Hier een goeie nacht op een huilbui na. Had hem getroost en terug gelegd: huilen huilen huilen. Even bij me gelegd, terug in bed terug huilen. Weer 5 min laten huilen en toen het stil was en ik ging piepen of alles ok was, moet hij me gehoord hebben (ook al was ik muisstil), daar gingen we opnieuw. Na 45 min sliep hij terug als een roosje. Maar z'n truitje hangt ook weer helemaal vol kwijl, dus ja... Hij heeft geslapen van 20u tot 8u30! Mama blij!! Vraag me wel af hoe ik het volgende week moet gaan doen als ik terug ga werken. Nu krijgt hij rond 11u30 z'n groenten en tegen 12u bed in. Maar dan moet hij tegen 7u opstaan en dan tegen 10u30 al groenten geven? Misschien proberen te rekken tot 11u? En dan zal hij 's avonds ook wel vroeger erin gaan. Zie ik hem wel minder, maar moet aan m'n kleine man denken. Als hij het goed doet op 1 slaapje en een goede nachtrust heeft, dat vind ik even belangrijk! Want hij is zo goed gezind als ik hem 's morgens uit z'n bedje haal. Zo, ga mijn huishouden doen. Zoonlief is bij oma en opa, mama en papa zijn net op de markt geweest. Heb verse kabeljauw voor Ward meegebracht. Benieuwd of hij het gaat lusten in z'n groenten Morgen eens proberen.
Nijntje, Damien is helemaal gek op vis. Het heeft een zachte structuur en eet makkelijk weg. Over het eten: is het niet een idee om hem langzaam in een ritme krijgen van 3 maaltijden per dag zoals jullie zelf ook hebben? Of is dat praktisch bij jullie lastig? Hier krijgt Damien in de ochtend pap, tussendoor fruit wanneer we er tijd voor hebben, dan brood bij lunch, tussendoortje zoals het uitkomt en dan tegelijk met ons het warme eten. Dit is ook het schema dat het cb bij ons adviseert en bij ons werkt het iig goed. Laten jullie je kindjes soms alleen op de bank? Ik vraag me af wanneer we er niet meer de hele tijd bij moeten blijven. Hij gaat nl elke keer op de goede manier van de bank af. Geldt ook voor ons bed. En we laten Damien steeds meer meeeten met ons, maar soms heeft hij er moeite mee. Dan geven we hem iets anders. Maar wennen we hem er zo niet aan dat hij altijd iets anders krijgt als hij zijn eten niet hoeft?
Wij laten Ward alleen heel even op de bank als ik snel iets moet nemen uit de keuken (hebben een open woonkamer en keuken, dus zie hem zitten vanuit de keuken). Maar anders niet. Het gebeurt al eens dat hij vooruit van de zetel af wil en dan tottert hij op z'n kopje als we niet ingrijpen. Hij gaat nu wel vaker in z'n eigen zeteltje zitten. We zitten nu ong op 4 voedingen per dag: 's morgens fles en erna brood 's middags groenten namiddag fruit (wordt hier in B als volwaardige maaltijd beschouwd) 's avonds eet hij met ons mee, nog niet erg veel maar zo went hij wel aan't idee en het eten, maar voor het slapengaan krijgt hij wel nog een fles. Als hij meer gaat mee-eten 's avonds gaat hij minder melk krijgen. Iets anders aanbieden, tja is een goeie vraag... Gisteren hebben wij gewokte groenten, rijst en kippenvleugeltjes gegeten en dan krijgt Ward een kommetje maar zonder kippenvleugeltjes. Enkel omdat die kruiden wat fel zijn. En een enkele keer, bijv. als wij eens pizza eten wat zelden gebeurd, dan geef ik hem een pudding of yoghurtje in de plaats. Hoe geven jullie eigenlijk fruit? Hier wordt het nog geplet of gemixt met stukjes in. Zoals de potjes zal ik maar zeggen. Behalve aardbeien, watermeloen ed geven we in stukjes. Onthaalmoeder vond het nl. gek dat ik niet alles in stukjes gaf.
Ik geef nu alles in stukjes. Die nectarine heb ik in partjes gesneden. Banaan snij ik doormidden en krijgt ie ook uit het vuistje. Laatst kreeg hij van de groenteboer een zacht klein appeltje en mijn man heeft het eerste hapje eruit gebeten en toen heeft Damien de rest kunnen eten, dus gewoon een hele appel. Jee, die voedingsschema's zijn echt heel anders in Belgie dan hier. Helaas, ik kan je dan ook geen advies geven. Damien klom toenstraks zelf de trap op om te gaan slapen haha. Nu slaapt hij al 2 uur. Ik merk dat het eerste slaapje langer wordt en dat hij 's middags niet veel meer slaapt. Hooguit een uurtje. 1 slaapje per dag komt er dus aan, maar ik weet eigenlijk niet of ik dat handig vind. Nu wordt hij meestal rond lunch wakker, gaan we eten en dan kunnen we 's middags nog weg, maar als hij straks pas na de lunch gaat slapen, moeten we dus in de ochtend meer gaan plannen. Op min vrije dag lukt dat wel, maar in het weekend doen we het graag allemaal rustiger aan.
deacen krijgt ook stukjes fruit hij kauwt ook echt ik laat hem niet alleen op de bank ik weet nu al dat hij er af valt ik geef om 7.30 brood en om 10 uur krijgt hij een koekje en een fles drinken en dan om 11.30 2 boterhammen en een fles drinken
Hier eet Stijn eigenlijk alleen geheel fruit. Nouja een banaan breek ik wel in 2 stukken want anders doet hij het zelf en gooit vervolgens 1 helft op de grond omdat hij maar een helft tegelijk kan eten haha. Appel, peer, aardbeien etc eet hij wel in zn geheel. Ook hier is Stijn dol op vis. Had maandag bij de visboer tilapiafilet op indische wijze gehaald, dacht dat het door de pepertjes te scherp voor hem zou zijn, maar hij wilde per see wat proeven. Nou daar ging mijn stuk vis... Wil van het weekend weer mosselen eten, ik vrees dat ik met Stijn erbij wel een kilo extra kan halen. Opzich super gezellig en leuk maar die dingen zijn ook zo duur! Alleen op de bank of bed doen we hier niet. Meneertje kruipt er over het algemeen goed vanaf, tenzij hij zelf iets van de bank afgooit, dan heeft hij nog af en toe de neiging om met zn hoofdje voorover zo van de bank af te duiken. Dat risico wil ik dus niet lopen, zeker nu hij ook geen helmpje meer heeft. Het kleuren was met kleurpotloden en hij stak ze niet in zn mond. Hij zag dat de andere meisjes aan het kleuren waren, pakte een potlood, bekeek het eens van dichtbij, pakte het toen goed beet en begon over het papier te krassen. Erna pakte hij een ander potlood en begon hij weer te krassen maar omdat hij dat ding toen op zn kop hield gebeurde er natuurlijk niets, Stijn zat even raar te kijken, toen weer het potlood van dichtbij kijken, naar de meisjes kijken en hij draaide zo het potlood goed en begon weer te krassen. Had het absoluut nog niet verwacht dat hij het kon, maar was wel leuk om te zien. Ga binnenkort dus ook maar eens potloden in huis halen want dat heb ik geen eens. Weet iemand trouwens wat beter is voor kinderen? Wasco of kleurpotloden? Wat eten betreft, hier eet Stijn mee met de 3 hoofdmaaltijden, tussendoor fruit en een rijstewafel of koekje, daarnaast krijgt hij voor het slapengaan nog steeds zn geliefde papfles. Vrees dat we van dat laatste niet afkomen voordat meneertje 18 is, maar vind het zelf ook wel lekker gezellig als hij in mn armen ligt te drinken voor het slapen gaan.