De ambtenaar doet gewoon zijn werk hoor! Ik krijg ook geen cadeautjes aan het einde van mijn dienst! Bovendien was de ambtenaar mijn vader, dus die kreeg al een schoonzoon. Vonden wij mooi zat!
Wij kregen van haar de speech, uitgedraaid op leuk papier. Zij kreeg van ons een mooi Frans zeepje, leuk ingepakt. Gewoon een aardigheidje, omdat we haar tijdens ons gesprek EN ook tijdens de speech zo leuk vonden Een cadeautje ter waarde van een paar euro, maar puur gegeven vanuit de wens om dat te doen. Het is namelijk absoluut niet nodig, hoor!
Ik ken de ambtenaar die ons getrouwd heeft al heel lang, dus dan is 't een ander verhaal. Wij geven haar, net als alle anderen die een bep. functie hebben gehad op onze bruiloft een foto waar ze samen met ons op staat.
Het is niet gebruikelijk dat je de ambtenaar wat geeft. Mijn moeder is al jaren ambtenaar van de burgelijke stand en zij is juist diegene die een klein cadeautje aan het bruidspaar geeft. Maar wat jullie zeggen over dat ze meer dan genoeg eraan verdienen is absoluut niet waar! Ze verdienen er bijna niets aan. Ze doen dit vooral omdat ze het bijzonder vinden om twee mensen in het echt te verbinden.