kalf overleden na bevalling met heftruck

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door carrolyn, 7 feb 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. glimworm

    glimworm Niet meer actief

    volgens mij mag dat ook niet eens. een kalf halen met een heftruck. WTF! Wie is hier nou de stomme koe? ik mag hopen dat ze dat niet bij mensenbabies zo doen :$
     
  2. Whabbit

    Whabbit Fanatiek lid

    22 feb 2008
    1.253
    24
    38
    Per definitie hoort een niet vorderende partus door een dierenarts te worden gedaan en niet een vorkheftruckbestuurder met een heftruck. Dat is (alweer) per definitie brute kracht, omdat je met een heftruck niet mee kan voelen met wanneer de koe weeen heeft. Dat het kalf is overleden was misschien niet (meer) te voorkomen, dat weet je niet. Maar met een heftruck kan je dus wel die hele koe aan gort trekken! Een veearts/boer die een bevallende koe helpt zal dit (als het goed is) altijd met gedoseerde kracht en meegaand met de weeen doen en een verkeerd liggend kalf eerst reponeren zodat het kalf er het makkelijkst uitkan, en de koe zo min mogeijk schade oploopt. Wat hier is gebeurd is echt dierenmishandeling!
     
  3. Beheer

    Beheer Administrator
    Medewerker

    11 feb 2005
    16.280
    2.984
    113
    Heropend.
     
  4. lieselot84

    lieselot84 Fanatiek lid

    11 okt 2008
    4.362
    0
    36
    Adm. mw.
    Overijssel
    Ik kreeg vandaag een e-mail met het resultaat van het onderzoek van de VWA:

    VWA | Nieuws
     
  5. Wilma

    Wilma VIP lid

    22 mei 2006
    6.396
    1
    0
    Uithoorn
    Dus nou gaan ze nog kijken wat voor straf of dit is al duidelijk en klaar?
    Want er is process verbaal opgemaakt en aan het einde van het stukje staat dat "Het Functioneel Parket besluit hoe de zaak verder wordt afgedaan."

    In ieder geval goed dat het aangepakt wordt!
    Arme koe en arm kalfje.
     
  6. lieselot84

    lieselot84 Fanatiek lid

    11 okt 2008
    4.362
    0
    36
    Adm. mw.
    Overijssel
    o niet helemaal gelezen zie ik. ik dacht dat ze een (geld)boete kregen, maar blijkbaar is er nog geen definitieve uitspraak gedaan.
     
  7. moontje2008

    moontje2008 VIP lid

    7 aug 2008
    9.366
    87
    48
    Vrouw
    Docente Engels
    Achterhoek
    Schandalig..
     
  8. susy26

    susy26 Niet meer actief

    zielig zeg, stelletje kneuzen!
     

Deel Deze Pagina