Wederom? Volgens mij heb je mij net voor het eerst gequote. En waarom ik er met zo’n gestrekt been in ga? Omdat ik het te achterlijk voor woorden vind dat een ‘simpele huismoeder’ denkt meer te weten dan een wetenschapper op dat gebied. Hebben ze een heel mooi gezegde over; Schoenmaker blijf bij je leest.
Nou ik weet niet hoe oud jij bent, maar ik weet dat mijn vader al een uitzondering was in zijn tijd, dat hij niet alle vaccinaties kreeg (vond mijn oma zielig) en hij is 71. Mijn moeder heeft het programma doorgelopen en zij is 64.
Jij hebt nu de keuze om je kind wel/niet/gefaseerd te laten inenten. Ik vind het fijn dat ik straks wellicht een keuze heb om mijn 12 weken oude baby onder te brengen op een kdv waar oudere kindjes volledig gevaccineerd zijn. Waarom mag jij die keuze wel hebben en als ik die keuze zou willen is het een heksenjacht?
Ze hoeven ze wat mij betreft niet af te schaffen, maar ik begrijp de haat en nijd niet. Laat iedereen voor zichzelf beslissen. Die 32 zwangeren hadden zich blijkbaar eveneens niet laten inenten. Ze hadden die optie uiteraard wel.
Waarom, niet wederom. Bovenstaande is de reden waarom ik dus samen met mijn Huisarts en de Kinderarts een aangepast programma heb opgesteld. Wat stom mijn kinderarts stelde zelf voor mijn zoontje pas met 9 voor het eerst BMR te vaccineren. Dus deze simpele huismoeder heeft gewoon naar de dokter geluisterd.
Niet liegen nu, er stond eerst wederom. Bijzonder dat jouw kinderarts dat voorstelde, is daar een speciale medische reden voor?
En daarbij ben ik nog steeds benieuwd hoe je het voor je ziet als iedereen maar lekker makkelijk met vaccineren stopt @Huismuisie
Gelukkig. Je kan er voor kiezen je kind naar een KDV te brengen waar kinderen gevaccineerd moeten zijn. Mijn zoontje werd ook geweigerd bij de opvang waar ik als eerste ging kijken. Voor ieder wat wils toch?
Geen haat en nijd maar het doet mij wel veel. Het gaat hier om de volksgezondheid die ons allen aangaat. Niet inenten is een risico voor ons allemaal. Als veel mensen besluiten niet te vaccineren hebben we gewoon een probleem. Ziektes komen terug en daardoor zijn (zwakke) kinderen en zwangeren de pineut.
Maar dan heb je het over de mazelen,bof en rode hond. Hoe zou het gaan als de andere ziektes zoals polio, difterie, kinkhoest zouden terugkeren?
Welke vaccinaties waren dat dan? Voor zover ik weet was bijvoorbeeld het pokkenvaccin van voor mijn tijd (1970) - ik heb hem in elk geval niet gehad. Ik ben tegen rode hond pas ergens op de lagere school ingeënt - alleen meisjes kregen die toen. De mazelenprik werd toen ook rond dezelfde gegeven, maar de mazelen had ik al gehad, dus ik mocht verstek laten gaan. Of ik als baby of kleuter ergens tegen ben ingeënt weet ik niet. Ik kan het ook niet meer aan mijn moeder vragen helaas. Op mijn 35e heb ik alsnog de BMR vaccinatie gekregen, dus ik ben in elk geval helemaal safe
Je quote waarom? Hoe kan ik dat nou aanpassen? Je hebt gewoon niet goed gelezen is niet erg dus verbeter je even Nee ik heb gewoon gevraagd waarom het RVP is zoals het is. En zodoende kwamen we op een alternatief.
Ik vind het oprecht erg jammer dat je zo op mij moet reageren, ik geloof dat ik een normale vraag stelde zonder bijbedoelingen. Bedankt dat je in een andere post het geciteerd hebt. Dit is voor mij geen reden om mijn zoontje daarvoor niet tegen in te enten. Net zoals andere zeggen het spiraaltje of de pil is ook biet 100% betrouwbaar, er kan altijd nog een eicel bevrucht worden of er er kan altijd 1 kind tussen zitten die na het enten alsnog die niet goed beschermd is tegen -bijvoorbeeld- de bof. Ik weet niet meer precies of jij je kind(eren) wel laat inenten of niet. Is dit dan de enige reden waarom je jouw kind(eren) niet laat inenten tegen-bijvoorbeeld- de bof? En als dit niet de enige reden is heb je vast sites waar word uitgelegd waarom je het beter niet kan doen. Zou je die hier dan willen posten? Het is namelijk wel fijn dat als je in discussie gaat met een ander je ze kan verwijzen naar sites. Want zo blijft het een nietes welles spelletje en als inenten echt zo slecht is voor baby's/kinderen moet je toch juist de goede info/onderzoeken willen verspreiden door bijvoorbeeld sites met de juiste info te kunnen delen als mensen daar naar vragen?
Je kan je reactie toch aanpassen in de tussentijd? Ga nou niet het heilige boontje uithangen. Dus op jouw simpele vraag ‘waarom is het RVP zoals het is?’ Zei de dokter gelijk ‘Joh, we geven jouw zoon de BMR pas met 9 jaar?’ Bijzonder persoonlijk zou ik opzoek gaan naar een nieuwe arts.
Dat hoeft van mij helemaal niet en is ook niet aan de orde. Wat er dan gebeurd geen idee dat weet eigenlijk niemand omdat er nergens een situatie vergelijkbaar is met de kwaliteit van leven waar niet gevaccineerd wordt. Landen waar naar gewezen wordt zijn namelijk niet te vergelijken. Er is daar geen schoon drinkwater en een ernstig te kort aan gezonde en voldoende gevarieerde voeding. Je zou wel eens kunnen kijken naar de cijfers van de jaren 60/70 en 80. Toen het RVP werd geïntroduceerd. Na 2000 is het RVP flink uitgebreid.
Serieus? Je hebt je eigen bericht aangepast voordat ik reageerde. En dat is prima, maar doe dan niet alsof dat niet zo is.
Heb ik niet gedaan. Heb heel die post niet meer aangeraakt sinds ik hem neergezet heb. Doe niet zo flauw zeg. Je kan toch iets verkeer lezen?
Ook mijn huisarts en de kinderarts (al bestaan die volgens sommige leden niet, nou, ik ken er één) van mijn nichtje zijn het absoluut niet eens met het RVP. Ook zij vinden sommige vaccins onnodig, te vroeg en teveel ineens. Ook ik ben niet tegen, maar wel voor aanpassen.