Ik heb wat advies nodig! Sinds een paar jaar heb ik een klimop en hij deed het altijd geweldig. Op sommige plekken was ie al anderhalve meter lang! Maar hij ging er steeds slechter uit zien, dus ik besloot eens naar de grond te kijken. (hij staat hoog, dus ik keek nooit in de pot...) En oeps, bijna al het zand was weg, de pot zal vol water en van die kleine witte steentjes Dus heb alles schoongemaakt, de verdorde blaadjes verwijderd en in verse grond gezet. Hij hing eerst slap, maar leek wel oké. Maar nu begint alles van de grond af aan te verdorren. Donkere, droge blaadjes. Dus nu vraag ik me af of ik gewoon moet wachten? Of kan ik 'm nog redden door het verrotte stuk eraf te knippen, en de lange uiteindes die nog wel mooi groen zijn, in het water te zetten en dus te behandelen als stekjes? Elke eerste 10 cm van elke uitloper/sliert is nu namelijk verdord...
Waar heb je hem staan? Waarschijnlijk is hij even in shock door de verandering. Heb je de terracotta eerst laten zuigen?. De hedera is een buiten plant en staat dus bijna altijd vochtig
Hij hangt 2 meter bij het raam vandaan, dus wel aardig veel licht, maar wel in de schaduw. Ik heb 'm niet verplaatst, hij heeft het hier 2 jaar perfect gedaan. De pot is terracotta, maar wel geglazuurd dus zuigt geloof ik niet. Overigens heb ik nu toch alles afgeknipt. Was denk ik ook wel nodig, de takjes waren zo droog dat ze meteen doormidden braken toen ik 'm uit de pot haalde. Heb de takken nu afgesneden tot waar de binnenkant wel groen was. Nu staan de stekjes in water, dus op hoop van zegen!
Hoi dames, Hoe gaat het met jullie planten en stekjes? Ik ben twee weken weggeweest en alle planten zijn goed verzorgd. Helaas toch bij eentje weer die verdoemde trips gezien. Gelukkig nog larven maar ik had ze natuurlijk wel wat meer bij elkaar gezet zodat mijn schoonmoeder ze makkelijk water kon geven. Nu morgen maar even alles nalopen en behandelen
Ik ben op zoek naar tips en trucs, nog meer mensen die stekken hier? Ik maak van losse stekjes vaak weer nieuwe kamerplanten. Soms krijg ik ook halfdode planten van iemand die er niks meer mee kan, daar knip ik stekjes van en zo op den duur weer een nieuwe plant. Zeker de tradescantia leent zich daar erg voor, want die kun je zo bijsteken. Maar in dat bij steken zit het probleem, zodra takjes langer groeien knip ik ze af om daar na in het zand terug te steken om zo een volle plant te krijgen. Maar de wortels groeien door natuurlijk en ik krijg ze niet goed bijgestoken, niet diep in het zand omdat er wortels onder zitten. Hebben jullie tips en trucs? Hier een tradescantia die ik kreeg van iemand die op sterven na dood was. Nu begint het al weer wat te worden
Ik prik met een potlood een gat in de grond en daar steek ik het stekje in. Misschien prik ik dan wat wortels door maar hij heeft er nog nooit iets van laten merken dat hij er last van had.
Ondertussen bezig met een stekjesbieb opzetten. Ik heb op marktplaats een vitrinekastje op de kop getikt. Vandaag een likje verf gegeven en morgen in de tuin plaatsen met stekjes erin.
Een kastje in de voortuin met stekjes van planten erin. Mensen mogen een stekje meenemen als ze er ook 1 terug zetten. Kennen jullie in BE ook de mini boekenbiebs? Dit is een variatie erop.
Help! Ik heb ewn beestje in bijna al mijn planten binnen... de trips!! Echt ELLENDE heeft iemand dit weleens gehad en hoe ben je er vanaf gekomen?
De hel is dat beestje maar edialux conserve garden werkt heel goed of KB multi insect maar daar geen ervaring mee. Ik heb er nu een apart staan en die heeft het heel zwaar door de trips.
Ik heb al mijn Calathea's een enkeltje kliko gegeven, waren in 2 dagen van vrolijk naar helemaal verpieterd en vol spint.... Ook spint in een paar andere planten gevonden, maar die zijn denk ik nog wel te redden en staan nu na behandeling buiten in quarantaine.. @tuc, leuk, ik heb er ook één in mijn voortuin, krijg er hele leuke reacties op en loopt goed! Bij mij mag je ruilen, maar ook doneren en adopteren..
Help, wat kan dit betekenen met mijn monstera? Heb hem pas geleden aangeschaft. Staat op slaapkamer, bij een raam, niet direct op de tocht of in fel zonlicht, Geef hem 1 x per week water, geen beestjes kunnen ontdekken. Hij staat alleen nog in de kweek pot, had gelezen dat het geen kwaad kan. Iemand een idee wat er mis gaat?
Dit ziet er wel heel erg uit als tripsschade... weet je zeker dat er niks op zit? Trips zijn heel klein! De larven zijn langwerpige en wit, de volwassen trips zwart met kleine vleugeltjes... Edit: als ik inzoom op de foto zie ik al een paar larven zitten! Ik zou edialux conserve garden bestellen en al je planten mee behandelen, of een enkeltje kliko voor deze monstera en de rest met een minder agressief middel als je er niets op ziet...
Edialux werkt wel goed. KB multi insect geen idee nog nooit gebruikt. Het zijn hardnekkige beestjes. Edialux kun je gieten en sprayen. Bij een plaag doe ik beide en waar ik ze niet gezien heb doe ik alleen gieten. Ik merk nu dat steeds dat dezelfde planten gevoelig zijn voor trips. Zijn er tips om die planten sterker te maken? Of is het gewoon pech hebben?
Hermie.com (belgische shop) heeft het nu in de aanbieding. Ik had het de volgende dag al in huis. Hier ook trips gehad afgelopen maand. Edialux schijnt het enige te zijn wat ook echt werkt. Ik heb eerst gegoten met de gieter en daarna alle planten die tegen sproeien kunnen ook nog extra besproeid. Tevens ook met wattenstaafje met spiritus de trips die ik zag (maar 3, maar goed...) aan zitten stippen 's avonds laat met zaklamp erbij. in de avond gaan ze aan de wandel namelijk.