Kamerplanten liefhebbers

Discussie in 'De lounge' gestart door MinnieMouse94, 18 nov 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. JUVE

    JUVE Actief lid

    12 mrt 2019
    450
    231
    43
    Vrouw
    Deze is ook heel mooi! Zeker heel moeilijk aan te komen?
     
  2. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ja in de plantenstekjesruil groep zie ik het ook. Dan zouden bijna alle monkeys het moeten hebben, lijkt mij ook sterk.
     
  3. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.664
    2.110
    113
    Klopt, ten eerste moeilijk aan te komen en als je hem vind.. sta dan niet versteld dat ie onder 500,- niet weg gaat.
     
  4. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.664
    2.110
    113
    Hebben jullie die monkey mask ook voorbij zien komen met tipp-ex erop?
    Was volgens mij op e-bay.
    Was duidelijk geverfd.
    En nog mensen die dikke bedragen boden.
    Echt desperate.
     
  5. JUVE

    JUVE Actief lid

    12 mrt 2019
    450
    231
    43
    Vrouw
    Zo dat is een hoop geld.
     
  6. pety01

    pety01 Actief lid

    3 mrt 2011
    434
    219
    43
    NULL
    NULL
    Oh dat is wel heel erg.
     
  7. mariska165

    mariska165 Fanatiek lid

    4 jan 2009
    4.106
    624
    113
    groningen
    Dit is onze nieuwe koop. We zijn tijdelijk voor 3 kwart jaar naar een andere woning verhuisd. Prachtige plek alleen heel veel muggen :confused:

    Eens kijken of deze ook een handje helpt
     

    Bijgevoegde bestanden:

    Nummer4, marina kl, pippa26 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  8. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.733
    6.643
    113
    Vrouw
    Bekijk bijlage 658530

    Mijn eerste plantje :)

    Stond op mijn wishlist als enige bloeiende kamerplant en zijn nu bij de Coop voor €2,99 te koop. Pot net bij de Action gekocht, helemaal verliefd!


    Action heeft nu trouwens hele grote bloempotten voor maar €6,49 geloof ik. Wanneer ik meer planten heb ga ik daar naar kijken. Heb zo'n zin om mijn huis helemaal vol te zetten met groene kamerplanten :D
     
    marina kl en MinnieMouse94 vinden dit leuk.
  9. MinnieMouse94

    MinnieMouse94 Niet meer actief

    Hey, hier ben ik ook weer eens. Ik kan inmiddels weer de geur van potgrond verdragen zonder over m'n nek te gaan. Ik geniet nog niet zo van m'n kamerplanten als ik deed, maar het gaat een stuk beter dan eerst. Anyhow, ik ging gisteren even wat planten inspecteren ipv alleen af en toe een plons water en niet allemaal hebben ze mijn eerste-trimester-misselijkheid overleefd. :$ Een pannenkoek en graslelie stonden echt veel te nat, stonken vreselijk, die heb ik echt verzopen. :| Dat krijg je er van als je niet even aan de aarde voelt dus, en en met je hoofd weggedraaid er een flinke plons bij giet. :rolleyes: Dus die snel weggekieperd. Verder wat stekjes weggehaald hier en daar en maar gewoon even weggemikt. Mijn omgeving is inmiddels ruim voorzien in planten net als ik zelf. :roflmao: En dit scheelt de moederplant weer wat energie.
     
  10. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.733
    6.643
    113
    Vrouw

    Vervelend dat je er zo ziek van werd maar fijn dat je het weer een beetje kan verdragen. Ze krijgen vast weer meer liefde wanneer jij er aan toe bent.
     
    MinnieMouse94 vindt dit leuk.
  11. JUVE

    JUVE Actief lid

    12 mrt 2019
    450
    231
    43
    Vrouw
    @Nummer4 deze houdt wel van water dus even kijken hoe vaak die wil. Als hij dorst heeft dan gaan de bladeren wat hangen. Ik heb hem zelf ook maar voel hem niet zo lekker aan. De bloemen worden bij mij niet echt wit maar blijven groenig.

    @MinnieMouse94, fijn dat je inmiddels weer je planten kan water geven zonder misselijk te worden. Sommige planten maken zoveel baby's dat je erin omkomt.

    Mijn bananenplant heeft de trips aanval niet echt overleefd. Hij staat nu zielig met een nieuw aankomend blad voor het raam maar denk niet dat het nog wat wordt. Gelukkig heeft mijn schoonmoeder nog een baby staan dus die neem ik over.

    Mijn Monstera heeft het wel overleefd en krijgt nieuwe stengels dus heb goede hoop dat die weer mooi wordt.

    Calathea is ook weer beter maar gaat niet meer dicht ik de avond.

    Ik heb laatst stekje meegenomen van een calathea network maar gaat ook niet dicht in de avond klopt dat?
    Heb ook nog een philodendron birkin gekocht.
    Stond al heel lang op mijn lijstje.

    Mijn verlanglijstje blijft maar groeien maar mijn plek in huis raakt op:roflmao:
     
    MinnieMouse94 vindt dit leuk.
  12. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.733
    6.643
    113
    Vrouw
    @JUVE het is een plant uit het Amazonegebied, deze kan je niet verzuipen omdat het daar regelmatig overstroomt. Groene bloemen betekent te weinig water las ik gisteren, misschien iets meer geven. Pas als ze slap hangen hebben ze echt dorst.
     
  13. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.733
    6.643
    113
    Vrouw
    Ik ben nog helemaal niet thuis in beestjes en plagen dus dat wordt nog wat :oops:
    Al doende leert men denk ik dan maar.

    Ik heb je plantjes even gegoogled. Mooi!
    Misschien is de calathea nog te jong om te sluiten? Zou dat kunnen? Lees wel dat ze zouden moeten bewegen.
     
  14. JUVE

    JUVE Actief lid

    12 mrt 2019
    450
    231
    43
    Vrouw

    Hoop voor je dat je beestjes vrij blijft, had ook gehoopt dat ik er geen ervaring mee zou krijgen haha.
    Geen idee of de calathea te jong is. We gaan het zien. Hoop dat als die andere calathea weer nieuwe bladeren krijgt weer gaat sluiten.
     
    Nummer4 vindt dit leuk.
  15. MinnieMouse94

    MinnieMouse94 Niet meer actief

    Pff, beestjes... Ik ben luisvrij, maar heb wel nog last van rouwvliegjes denk ik. :| Alhoewel het wat minder is geworden.
     
  16. Aegyo

    Aegyo Fanatiek lid

    3 jan 2015
    2.446
    1.463
    113
    Ik heb via Marktplaats hier in de buurt een Tradescantia Nanouk gekocht voor 2 Euro! 2!

    Ok, ienieminie plantje, maar dat komt wel goed :D

    Een goed geworteld stekje is leuk :cool:

    $_86.JPG
     
    tuc en Nummer4 vinden dit leuk.
  17. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.664
    2.110
    113
    Afgelopen dinsdag mijn maranta lemon&lime geslacht.
    Werd veel te groot.
    11 stekken kunnen maken.
    Scheelt weer veel ruimte zeg.
    Mijn monstera's blijven ook maar blad aan maken. Binnenkort daar ook de schaar maar in. Zowel de 4 variegata's als de 2 thai constellations.
    Niks meer bijgekocht.
    Wel geruild.
    2 philodendron verrucosums geruild tegen een mamei.
    Mooie plant.
    Verder vooral veel opgeruimd.
    Veel plantjes verkocht of weggegeven.
    Wil wat uitdunnen. Heb nu echt veel te veel.
     
    tuc en marina kl vinden dit leuk.
  18. MnnW

    MnnW Fanatiek lid

    10 jun 2013
    3.246
    2.364
    113
    Vrouw
    Oeh, als je nog een liefdevol huisje zoekt voor je Lemon&line stekken hou ik me aanbevolen!
     
  19. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.839
    3.630
    113
    Ik ben een beetje een plantennitwit. Ik koop altijd gewoon maar wat er leuk uit ziet en geef dat af en toe water tot het dood is. Dan vervang ik ze. :oops: Maar nu zijn we net verhuisd en wil ik een frisse start maken en goed voor m’n plantjes gaan zorgen. Maarrrrr, wat ga ik neerzetten? Aangezien jullie de kenners zijn: welke planten zijn een beetje makkelijk in onderhoud en zijn echte aanraders om aan te schaffen? Ik heb zowel in de volle zon/halfzon, als in de schaduw plek.
     
  20. MnnW

    MnnW Fanatiek lid

    10 jun 2013
    3.246
    2.364
    113
    Vrouw
    Schaduw: calathea's, marantha's, Stromanthes, ctenanthes, monstera's, epipremnums.

    Halfzon: chinees lantaarnplantje, epipremnum/scipdapsus, philodendrons, monstera's, alocasia's

    Zon: cactussen en vetplanten, sanseveiria's, euphorbia trigona (cowboy cactus), erwtenplantje, dolfijnenplantje..
     

Deel Deze Pagina