?

Discussie in 'Stel je vraag aan de lactatiekundige' gestart door Priscill, 6 jun 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Priscill

    Priscill Actief lid

    7 aug 2007
    151
    0
    0
    Hallo,

    Kun je supplementen innemen om je borstvoeding te stimuleren?

    alvast bedankt.

    Groetjes
     
  2. Ilse

    Ilse Lactatiekundige

    2 apr 2008
    1.552
    0
    0
    Lactatiekundige IBCLC
    Almere
    Hallo, uit je banner onderaan dit bericht maak ik op dat je nog moet bevallen.
    Als je bevallen bent zorgen hormonen voor het op gang komen van de melkproductie.

    Wanneer je je kindje vaak aanlegt zal de productie goed op gang komen. Wanneer je kindje niet zelf wil/kan drinken om welke reden dan ook is het goed om al de eerste dag toch de borsten om melk te vragen . Dit kan door te kolven met een goede dubbelzijdige electrische kolf (huurkolf).

    De productie werkt volgens het principe van vraag en aanbod. Hoe meer je vraagt, hoe meer er wordt gemaakt.

    Van verschillende stofjes wordt gezegd een gunstige invloed te hebben op de melkproductie. Dit is nooit wetenschappelijk bewezen maar voor veel vrouwen heeft het nut.

    De historische producten, oud bruin, cashewnoten, anijs e.d. kunnen al helpen omdat je het idee hebt dat je iets doet. (niet voor niets beschuit met muisjes...)

    er zijn verschillende kruiden die ook een productie verhogende werking hebben. Wees voorzichtig met het gebruik want teveel kan juist een tegengestelde werking hebben. Meest makkelijk is borstvoedingsthee waarin verschillende kruidenb zitten als anijs, venkel, etc. Ook is er tegenwoordig borstvoedingssiroop. Hoor er goede verhalen over maar niet wetenschappelijk bewezen.

    fenegriek capsules geven vaak ook goede resultaten. Er zijn nog wel wat middelen maar dat is niet iets om op eigen houtje te proberen.

    Eet goed, gezond en gevarieerd, zodat je moedermelk de beste bestanddelen en vitaminen bevat.


    Let op wat je eet, sommige voedingsmiddelen kunnen een remmend effect hebben op de melkproductie.
    Niet meer dan 4-5 koppen koffie
    (zowel cafeine als cacao werken remmend)

    Ook producite verlagend zijn:
    Alcohol, tabaksrook. Sigarettenrook
    (wanneer je zelf rookt of een glaasje alcohol drinkt beperk dit dan zoveel als mogelijk en rook/drink dan direct na een voeding.)

    Maar goed dat terzijde want dat heeft niet veel meer met stimulerende middelen te maken.


    Succes en als je nog vragen hebt hoor ik het wel,

    Ilse
     

Deel Deze Pagina