Hallo, Ik wil zometeen het Senseo-apparaat ontkalken. Daarvoor heb je speciaal spul, maar dat heb ik nu niet in huis. Ik heb verder gelezen op internet dat azijn ook niet goed is, maar dat je citroenzuur moet gebruiken. Kan ik citroensap (uit zo'n geel citroentje) gebruiken, gemengd met water? Zo ja, hoeveel citroensap zou ik dan moeten doen? Groetjes, Hanna
Volgens mij werkt dat niet. Niet zuur genoeg. En als azijn slecht zou zijn, is dat omdat het zuur is, net als citroen. Ik ontkalk altijd alles met azijn. En al je op safe wil, heeft senseo ontkalk-setjes.
Ik gebruik ook altijd (witte) azijn. Werkt super! Maar ik denk inderdaad dat die citroen niet zuur genoeg is...
Ik ben niet zo thuis in de huis-tuin en keukenmiddeltjes. Ik gebruik altijd een flesje ontkalker van Kruidvat. Is een eigen merk, klein wit flesje met rode dop. Ik gooi het in de waterkoker en ook in de Dolce Gusto. Werkt prima en is niet zo duur.