Kapot van verdriet: mijn vriend kan nooit meer slikken

Discussie in 'De lounge' gestart door Be Happy, 1 dec 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ummi92

    Ummi92 Niet meer actief

    Mijn mond viel letterlijk open, wat erg:(:( Heel veel sterkte!!! Knuffel
     
  2. Solana

    Solana Bekend lid

    11 mrt 2010
    874
    0
    0
    NULL
    NULL
    Heel veel sterkte gewenst. Wat ontzettend moeilijk voor jullie allemaal. Helaas maken ze vaker fouten in het umcg. Zo ook begin dit jaar bij het dochtertje van mijn broer. Zij had het bijna niet overleefd.
    Ik heb via mijn broer een site doorgekregen. Misschien kunnen ze je daar helpen. Hier is de link:
    | Medische missers en fouten|SIN-NL

    Nogmaals heel veel sterkte!
     
  3. Ior

    Ior Niet meer actief

    Oh wat verschrikkelijk voor jullie.
    Ik hoop heel erg dat er een arts is die jullie alsnog kan helpen.
    Heel veel sterkte
     
  4. Senais

    Senais Fanatiek lid

    27 jul 2008
    3.089
    0
    0
    Hee lieve meis,

    Ik wil jullie even heel veel sterkte wensen. Ik weet ongeveer hoe je je voelt als je je man zo ziet lijden :(. Blijf hoop houden! Ik hoop van harte met je mee dat hij voor de kerst weer thuis is. Van harte gefeliciteerd met jullie voorgenomen huwelijk. Wanneer gaan jullie trouwen? Wij hebben ook nog niet zo lang geleden gepland na alle ellende.

    Liefs en heel veel sterkte.
     
  5. Daan78

    Daan78 VIP lid

    25 jun 2008
    8.202
    1
    0
    Apeldoorn
    Hoi Meid,

    ik heb ervaring met het probleem van je vriend (a.s. man :) Gefeliciteerd nog met je voorgenomen huwelijk)

    Al lag het hier wat anders. Bij mijn vader is zijn tong geamputeerd ivm tongkanker. Hij kon daardoor niet slikken en niet praten.

    Voor de mensen die er naar vroegen. Er zijn 'simpele' uitzuig apparaten beschikbaar die het slijm/speeksel uit je mond/keel kunnen zuigen. Anders krijg je idd, zoals ts al aangaf, longontsteking.

    Mijn vader had een tracheostoma en idd ook een pechsonde (sonde rechtstreeks naar de maag via een gat in de buik). Hier kon hij zijn eten en drinken door krijgen. (mijn vader hielt wel van een drankje dus dat ging er ook door haha)

    Maar goed. Hij is geopereerd in het UMCG en heeft daar ook logopedie en fysiotherapie gehad speciaal gericht op slik/spraak problemen.

    Aan het VU of UMC (dat moet ik even navragen aan mijn moeder) is een Chinese specialist verbonden die echt super veel weet over dit soort problemen. Ik zal ook nog de naam eens vragen. Wellicht dat je daar wat aan hebt. Hij heeft mijn vader ook geopereerd.

    Dessalniettemin is het een verschrikkelijke situatie. Niet kunnen slikken is echt heel erg. Niet meer kunnen eten/drinken, kwijlen het uitzuigen en alle sociale aspecten die er bij komen kijken.

    Maar meid. Ondanks dat mijn vader niet kon praten/slikken heeft hij nog enige tijd zich best kunnen redden met zijn beperkingen. Door de tracheostoma kon hij praten en ook het uitzuigen (het wegzuigen van het speeksel) daar wen je gek genoeg aan. (ook al wordt je gek van het geluid).
    Waar mijn vader het meeste moeite mee had was het niet kunnen eten. Ik heb mijn liefde voor koken via hem en we kookten veel samen. Aan 1 tafel 'samen' eten is verschrikkelijk en heeft heel veel woede en frustraties met zich meegebracht (je kan immers nog steeds ruiken en je hebt je herinneringen aan het eten). Probeer je daar als het kan op voor te bereiden.

    Tja een heel verhaal over mijn situatie. Maar ik probeer aan de nodige informatie te komen voor je. Je mag me ook pb'en als je daar behoefte aan hebt of vragen hebt.

    Ik wens jullie heel erg veel sterkte toe in deze moeilijke tijden en hoop dat hij snel kan gaan revalideren en thuis kan komen.
     
  6. noukie89

    noukie89 Niet meer actief

    wat een stelletje dombo's zacht uitgedrukt
     
  7. Jusi

    Jusi VIP lid

    4 mei 2007
    8.057
    2
    38
    Wát een verhaal!
    En wát een grote fout van het ziekenhuis!
    Ik wilde jullie alleen maar laten weten dat ik jullie verhaal gelezen heb en aan jullie denk.
    Pfff.. wat erg. :( Veel sterkte!
     
  8. Nijn84

    Nijn84 Fanatiek lid

    18 mrt 2009
    1.795
    1
    0
    Grunn!
    Hey meid!

    Moest vanmorgen, mede door dit bericht, aan jullie denken.
    Hoe gaat het met je vriend? Maar ook met jou?
     
  9. Myrthe

    Myrthe Niet meer actief

    Ik ben meer een meelezer maar moest echt even reageren als blijk van medeleven. Jeetje wat heftig allemaal zeg!! Ik wil jullie dan ook heel veel sterkte wensen.
     
  10. Marieken

    Marieken Fanatiek lid

    11 jan 2009
    3.278
    0
    0
    Kinderopvang en dierengeneeskunde
    arnhem
    tranen in mn ogen, wat een onrecht. heel veel sterkte met het verlies. want dat is het toch.

    xxx
     
  11. Bibiche79

    Bibiche79 Fanatiek lid

    10 jun 2009
    1.364
    0
    0
    :(:$ wtf VRESELIJK zeg
    Pfff wat lijkt mij dit zo moeilijk zeg.
    Ik wil jullie heel veel sterkte wensen.
     
  12. luukske

    luukske VIP lid

    5 sep 2008
    6.682
    0
    0
    verpleegkundige
    limburg
    jeetje wat heftig...wil jullie iig veel sterkte vinden,en hopelijk vinden jullie een ziekenhuis dat iets voor jullie kan betekenen....
     
  13. Nicoletta

    Nicoletta Fanatiek lid

    11 jan 2008
    1.520
    0
    0
    Lieve lieve Behappy, wat afschuwelijk wat er zich voor jullie ogen afspeelt. Het klinkt als een gruwelijke nachtmerrie alleen is dit voor jullie dagelijkse realiteit.

    Ik wil je sterkte wensen, je kracht geven, je man hoop geven voor de toekomst dat er iemand in zijn leven kan komen die hem wel kan helpen en dat jullie straks samen het gezin kunnen vormen waar je al die jaren van hebt gedroomd.

    Ik denk aan je, steek een kaarsje voor je aan en wens je alle kracht toe die jullie nu nodig hebben.

    Sterkte meis,

    Nicoletta
     
  14. Buddytje

    Buddytje Bekend lid

    18 dec 2010
    785
    0
    0
    Verschrikkelijk! Word je geholpen aan het één, krijg je het ander. Heel veel sterkte en succes de komende tijd. Hopelijk komt er toch nog een oplossing.
     
  15. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Ik zie ineens dat dit topic weer ge-upt is...:)

    Bedankt allemaal voor jullie lieve reacties!

    Mijn vriend mag morgen voor het eerst een klein weekendje naar huis!! Morgenochtend komt hij thuis en zondagmiddag moet hij terug naar het revalidatiecentrum. Hij is langer dan een maand niet thuis geweest.

    Revalideren gaat goed gelukkig. Hij kan nu zonder rollator lopen en ook trap lopen gaat goed.

    Hij heeft nu nog steeds een sonde via zijn neus naar zijn maag. Hij kan zichzelf nu sondevoeding toedienen. Daar redt hij zich gelukkig prima mee. Maar leuk is anders. Vooral met de feestdagen in het vooruitzicht. Zit ik met een bordje eten aan tafel en dan zit hij met zo'n spuit bij zichzelf voedsel te injecteren.

    Met logopedie zal geprobeerd gaan worden om hem wel wat te kunnen laten drinken. Dat hij in elk geval water o.i.d. door kan slikken. Eten zal niet gaan lukken. Zijn strottenklepje is beschadigd.
    Eerst eens zien hoe het met logopedie gaat en daarna verder met zoeken naar een goede arts. Desnoods gaan we naar Amerika, maar opgeven doen we niet!!

    Ik moet een dezer dagen beginnen met werken aan de klacht richting het ziekenhuis. Ben daar tot op heden nog niet aan toegekomen. Druk met Aiden, druk met mijn vriend, druk met mijn werk, druk met het huishouden, druk met mezelf en ik ben ook net herstellende van een flinke buikgriep en nu ontzettend moe. Maar als ik nu niet iets doe richting het ziekenhuis, is het waarschijnlijk te laat.

    (Hebben jullie het nog mee gekregen van baby Jelmer gisteren op het nieuws? Het UMCG is blijkbaar goed in het verzwijgen van dingen en het niet toegeven van fouten....)
     
  16. catharin

    catharin Fanatiek lid

    5 jan 2010
    1.072
    2
    38
    NULL
    NULL
    Wat fijn dat je vriend een klein weekendje thuis mag komen.
    En wat is hij goed bezig met revalideren, al zal het ook best zwaar zijn.
    Hoop echt dat je ergens een arts vindt die jullie kan helpen.
    Ik las gister over de medische misser bij Jelmer en dacht gelijk aan jullie...
    Triest dat een chirurg zijn fouten niet toegeeft.
    Ondanks alles wens ik jullie toch fijne feestdagen. (en denk een beetje aan jezelf!!)
     
  17. pcootje

    pcootje VIP lid

    17 jun 2009
    5.888
    0
    0
    In ons hutje.
    ik hoop dat er ergens op deze aardbol een arts is die deze operatie aandurft. het is toch eingelijk te zot dat ze in staat zijn om bijna alles in het lichaam te vervangen, maar dat dit zo'n gevaar voor zn stem gaat worden.
     
  18. Marnat

    Marnat VIP lid

    10 aug 2009
    29.821
    3
    38
    Vrouw
    Medewerker Thuiszorg
    Groningen
    Lieve behappy en man

    Ik denk aan jullie maar wist even niet wat ik kon zeggen.
    En ook zelf veel aan het hooft.
    Fijn dat ie even thuis is morgen ben je jarig weet ik .
    Is ie dan ook bij je?
    Gefeliciteerd al vast meis van mij en mijn mannetje .

    Dikke knuf van ons kerst kaartje komt er aan schrijf ze morgen .

    Denk om je zelf meis ik weet heel goed hoe moeilijk dat nu is.
     

Deel Deze Pagina