Hai hai, Nou hij heeft idd een schildklier probleem... We hebben nu alle informatie gehad en kunnen nu thuis even op een rijtje gaan zetten wat we willen gaan doen. Er zijn verschillende opties van niks doen tot radio actieve behandeling. We kunnen kiezen voor een operatie, of speciale dieet voeding, medicijnen of dus idd die radio actieve behandeling. Dat laatste ga ik niet durven aangezien de kat dan twee maanden lang dan nog straling geeft, daar wil ik mijn kinderen niet aan bloot stellen. Ons idee gaat nu uit naar een operatie. Als dit betaalbaar is doen we dat en ander gaan we in overleg wat beter is medicijnen of voeding. Pfffff zo zielig mijn mannetje...oh wat was ie boos toen ie vast gehouden werd. Hij is daar altijd echt minder lief hoor... Oja hij woog nog maar 2,6 kilo....hij kwam van de ruim 6 kilo af....
He, wat balen! Dan is hij echt heel erg veel afgevallen! En bloedprikken en onderzoeken vinden ze inderdaad echt niet leuk! De radioactieve behandeling zou ik inderdaad ook niet doen vanwege de kinderen, tenzij de kat een periode ergens anders kan verblijven. In het ziekenhuis mogen kinderen onder 18 jaar ook niet op de verpleegafdeling komen waar die behandeling wordt gegeven. Nu is de dosis die mensen krijgen waarschijnlijk veel hoger dan die voor een kat, maar daar wil je je kinderen gewoon niet aan blootstellen. Heb geen ervaring verder met een kat met schildklierproblemen, maar wil je wel sterkte wensen met alles!
Oef dat is geen leuk nieuws.. wat willen ze precies doen met een operatie dan..? Edit; ik lees trouwens vaak op een kattenforum, geen extreem groot forum, maar er zitten een x aantal fokkers, en wel wat mensen die wat meer van katten weten qua gezondheid, en bijv. zelf ook zo'n kat hebben. Misschien is dit wat voor je om de vragen die je tot nu toe hebt te laten beantwoorden(mits ze het weten)? Pb me maar als je 't weten wilt.
Mijn vriendin haar kat had ook schildklier problemen. Vermagerde heel erg sterk en zijn miauw ging stuk.. Zij heeft hem laten opereren en hij is hierdoor weer helemaal de oude geworden, zij het met een iets ander stemgeluid
Wat balen. Gelukkig zijn er meerdere mogelijkheden. Succes en sterkte met het maken van de keuze. Gelukkig heb ik geen ervaring met een kat met schildklierproblemen. Hoop dat jullie kat er in elk geval er weer oven op gaat komen.
aan de ene kant gelukkig dat er wat uit gekomen is zo weet je waar je aan toe bent.heel succes met het maken van een keuze
Bloedonderzoek idd. Anderhalf consult gerekend en nog vlooienspul erbij en hoppa even 169 euro er doorheen
Ik lees net je berichtje. Dus toch een schildklieraandoening. Ach gossie, arm beest. Maar wat zul je blij zijn dat je naar de dierenarts bent gegaan. Nu weet je wat er aan de hand is en dat er ook iets aan te doen is. Genoeg opties, toch? Ik wens jullie veel sterkte!! Groetjes en een knuffel voor de zieke!!!
Ja als we zo door waren gegaan was ie waarschijnlijk op een dag overleden aan zijn hart. Nou ik wil m nog wel graag wat langer om ons heen hebben.
Komt heel vaak voor hoor schildklierproblemen.. Hier in de praktijk geven we daar meestal tabletjes voor mee.. 1 of 2 tabletjes per dag en dan zijn ze zo weer de oude (moet je wel af en toe de waarde nog weer laten controleren).. Als je kat al op leeftijd is is dat handiger dan opereren.. Dat kost meer (is best specialistisch) en je hebt ook altijd nog het risico van de narcose e.d... Ik ben dierenartsassistente dus als je wat meer wil weten mag je ook altijd PB-en hoor
Hmm, onze oude kat wordt ook mager. Ik dacht zelf aan ouderdom, maar binnenkort even laten checken. Hij heeft suikerziekte en is op een dieet (urinary).
Kan jij mij zeggen wat het ongeveer kost die medicijnen? Onze dierenarts is idd een van de weinige die zo'n operatie uitvoert zei hij al. Wat kost ongeveer zo'n operatie dan? Had de dierenarts vandaag eind van de dag al een mail gestuurd over wat de kosten zijn maar nog niks gehoord. Onze kat is 12,5 jaar oud. Nog niet te oud denk ik. Wat zou jij adviseren dan? Opereren? Of medicijnen? Of dat voedsel? Dank je!