Dames, ik loop inmiddels alweer 3 weken rond met ischeas. Gelukkig wel wat verbetering, maar naar mijn idee nog niet genoeg. Nou werk ik in de zorg, geen goede combinatie kan ik je vertellen, en is het moeilijk mijn diensten op te lossen. De diensten die ik gepland sta, kom ik in overleg wel om bijv de medicijnen te delen of ter ondersteuning in de keuken. Maar eigenlijk merk ik dat dat al te veel is. De dagen dat ik thuis ben gaat het aardig goed en denk ik steeds dat het wel weer voorbij is. Alleen op de dagen dat ik naar mijn werk ga heb ik meteen weer last van die stekende en brandende pijn. Vanmorgen geweest en nu weer op de bank.... Nu weer overleg gehad met teamleiding en afgesproken dat mijn diensten voor het weekend weer uitgezet zullen worden bij de flexpool maar dat ik wel kom voor de pillen. Ik heb dit vooral gezegd om hun tegemoet te komen, wat ze heel fijn vond, maar toch zit het me niet helemaal lekker. Ook zal ze een oproep voor de bedrijfsarts gaan regelen. Fysio geeft aan rustig aan te doen en eigenlijk het lopen op het werk is al teveel volgens hem. Maar ondertussen hijgt mijn werk in mijn nek zeg maar..... ik wil graag maar het lukt gewoon niet. Hoe lang duurt het voor je bij de bedrijfsarts terecht kan? En hebben jullie ervaring met hoe een bedrijfsarts hier mee omgaat? Ik weet dat ze bij zwschap heel erg meewerken, maar kijken ze niet meer naar goed is voorde werkgever en niet de werknemer? Jullie raden het, ben op zoek naar ervaringen
In jouw geval zou ik me dus gewoon volledig ziekmelden. Als de fysio zegt dat lopen op je werk nu eigenlijk teveel is waarom luister je dan niet? Waarom ga jij lichamelijk risico lopen op restverschijnselen/chronische problemen terwijl je wel werkt voor de ziektewet zodat als het lichamelijk niet verstandig is om te werken dat je ziek kan zijn .... Qua arts geen 1 is hetzelfde dus het is moeilijk te voorspellen . Kans dag hef sneller gaat als je volledig thuis bent is wel aannemelijk.
Bedrijfsarts kom ik binnen een week terrecht. Je mag zowieso ziekmelden en thuisblijven als t niet gaat, tot bezoek bedrijfsarts. Goed aangeven daar dat t echt niet gaat en duidelijk zijn. Vervangend werk of anders ziektewet. Hoe rot ook maar t is niet anders. Ivm bekkenpijn en harde buiken zat ik al met 21 weken thuis dit keer...
En dat is dus eigenlijk het moeilijke, ik weet dat het beter is als ik volledig thuis blijf nu. Sta ook volledig ziek Gemeld, maar kom boventallig hand en span klusjes doen. Ik heb alleen de planners in mijn nek hijgen omdat de diensten voor gediplomeerden gewoon niet opgelost kunnen worden, en daarbij liggen er al 2 collega' s uit met knie en heup problemen. Ik weet dat ik op mezelf moet letten maar wil zelf zo graag omdat ik collegas alleen maar et meer werk opzadelt..... Morgen fysio weer, kijken wat die zegt
Als jij volledig ziek ben flikker je die telefoon uit! Planning heb je niets! Mee te maken . Ziek is ziek . Als je morgen onder de Bus loopt ben je er ook niet. In mijn ogen is dit een deel van het overspannen / te veel werk druk in de zorg. Veel hebben zo'n zorgend karakter dat ze op het gevoel laten spelen door planners en is het gewoon geworden dag er elke dag gevraagd word wanneer er weer gewerkt kan worden en lopen jullie over je eigen grens heen . Nee ik ben ziek is gewoon nee ik ben ziek. Punt Zolang als jè het toch oplost als er maar hard genoeg gezeurd word gaat het ook niet veranderen .
Ik kon bij arboarts binnen een week terecht en die bekeek het meer vanuit mij dan vanuit werkgever had ik het idee. Maar ik ben wel erg getraind in duidelijk communiceren over mijn gezondheid en ik maak wel duidelijk dat ik wel graag wil. Ik zou gewoon eerlijk zijn tegen de arboarts; fysio(en arts?) maken duidelijk dat je eigenlijk rust nodig hebt, met rust wordt het beter maar je valt terug als je boventallig werk doet, maar je voelt veel druk vanuit werk. Het lijkt me dat de enige vraag die dan nog geldt is: hoe lang moet je er volledig uit om echt te herstellen? Lijkt mij namelijk niet dat hij iets anders zou adviseren.
Duidelijk verwoord, en idd die duidelijke communicatie is bij mij vaak wel het probleem vooral tegenover collega's. Alleen zoals je zegt, ik wil te graag. Hier kan ik wat mee.. hoop in elk geval dat ik niet te lang hoef te wachten.
Au ik weet wat je voelt! Hier helaas regelmatig van die fijne periodes. In beweging blijven is goed, liever niet meer dan een kwartier achter elkaar zitten maar ook niet overmatig bewegen. Fysio hielp bij mij helaas helemaal niks, ik zou je de chiropractor aanbevelen, was er na 3 behandelingen helemaal vanaf terwijl ik daarvoor alleen maar achter een rollator kon ‘lopen’. Ik zou me toch maar helemaal ziekmelding en even helemaal focussen op het beter worden. Succes !
Brief van de fysio meenemen! Heb ik ook gedaan, wat er in stond was abracadabra voor mij, maar maakte wel indruk op de arbo. Ben daardoor een maand thuisgeweest.
Bij de eerste met een week of 15 ziektewet ingegaan. Dit vanwege vermoeidheid. Ik kwam bij de arbo arts en verteld hoe en wat (was al geswitcht naar een rustigere groep met minder agressie). Hij zei letterlijk: "ik snap helemaal dat je je ziek meld. Je kindje is het belangrijkste!" Ik had al een plan liggen hoe ik tijdens mijn zwangerschap wilde werken. Dat was allemaal prima. Bij de 2e met 20 weken ziek gemeld en nooit naar de arbo arts gehoeven. Blijkbaar had ik indruk gemaakt de eerste keer?