Morgen ochtend, wanneer ik me normaal nog een keertje omdraai, zal mijn wekker gaan. Voor de eerste keer in ruim 1,5 jaar ga ik "werken" en wat vind ik het spannend! Om te kijken wat ik van de doelgroep vindt, ga ik een dag mee lopen bij dementerende ouderen. Ik ben al bekend in de zorg, maar dan met een hele andere doelgroep. Ik weet niet zo goed wat me te wachten staat(kan ik niet zo goed tegen), maar ben toch best rustig. Heb er wel zin in eigenlijk. Wie kan me wat meer vertellen over bijv. De dag indeling en de ochtend dienst. Wil me graag een beetje voorbereiden(kon niet eerder, heb net pas gehoord dat ik morgen ochtend mee mag lopen).
Hoihoi. De dienst begint wrs met de overdracht van het nachtteam. Dan de verdeling van de clienten/gangen en dan aan de slag. Mensen wassen/douchen/aankleden. Medicijnen, evt andere zorg(catheters, stomas, wondzorg etc) . En dan de dames en here. Aan t ontbijt. Ik weet natuurlijk niet op watvoor afdeling je komt, maar zoiets zal t zijn. Succes en veeeeeel plezier!
Inderdaad zoals Taliaa het hierboven benoemd gaat het ongeveer. Hoe zwaar dementerend ze zijn kom je vanzelf achter, ik vind het een doelgroep die je of helemaal leuk vind of totaal niet.. Bij kleinschalig wonen kunnen er ook nog taken als koken etc bijkomen. (Draait bij ons een pilot voor nu)
Leuk dat je mee gaat lopen. De dag kan verschillen op een grote verpleegafdeling of een kleinschalige woonvorm. In ieder geval is het eerst overdragen ( kopje koffie) en daarna mensen verzorgen. Heel veel plezier!
Thanks dames! Het is trouwens kleinschalig wonen( max 9 mensen) @ talia, bedankt! Geeft me een beetje een idee. @ Wendy, klopt, daarom vind ik het ook heel fijn dat ik een dienst mag mee lopen(werken). @ melisa, bedankt voor je toevoeging! Ga lekker alvast naar bed Morgen laat ik weten hoe het was.
Veel plezier. Bij kleinschalig gaat t gezelschap waarschijnlijk samen aan de boterham. En zul je waarschijnlijk samen een bakkie doen. Geniet ervan
Ik werk voor een verpleeghuis met verschillende woningen met 10 bewoners. De dag ziet er zo uit: Overdracht Clienten verzorgen Ontbijt doet de woonass. Na het verzorgen gaan sommige clienten naar de dagopvang, komt de arts, moet de was gedaan worden, en het avondeten worden voorbereid. Het is zo 1230 uur, en wordt er lekker een lunch gegeten. En dan nog toiletronde, clienten laten rusten, en overdracht voorbereiden voor 14 uur haha. Echt, je dag is vast heel snel om
Ik ben niet bekend in de zorg, maar wil je wel een hele fijne "dienst" wensen. Super dat je na 1,5 jaar mogelijk een baan hebt gevonden!
Heel veel plezier vandaag, ben jaloers op je hahaha hartstikke leuk hoor met demente mensen te werken!!
Veel plezier vandaag. Laat je het even weten hoe het is gegaan en of je het leuk vind. Zelf werk ik ook op KSW met dementerende ouderen. Helaas maar ook heel fijn ga ik in september naar een andere werkgever met meer uren. Daar kom ik op grootschalig afdeling somatiek.
Dames ik vond het echt hartstikke leuk! Het was heel anders dan ik me voorgesteld had. Ik had verwacht dat alles snel moet gebeuren, dat je de benen onder je lijf rent om iedereen gewassen en aangekleed te krijgen. Dat er weinig tijd zou zijn voor een praatje en wat persoonlijke aandacht met/voor de bewoners. Maar dat was hier helemaal niet zo. We hadden voor iedereen de tijd en binnen grenzen mogen ze veel mee beslissen. De mensen voelen zich zichtbaar fijn en zijn goed verzorgt. Ze lopen lekker rond of niet(als ze dat niet willen/kunnen) eten wat ze willen eten en hoe ze dat willen. Kijken tv en luisteren muziek(zingen mee). Een paar vrouwen hebben mijn hard gestolen( ook de zangeres van het stel)! Ze waren echt heel lief(kunnen ook flink pittig zijn, maar dat is wel een uitdaging). Deze organisatie, tenminste deze locatie, vind ik echt top! Mijn begeleidster gaf al aan dat ze erg tevreden over me is. Dat ze het idee heeft dat als ik een paar dagen mee loop, ik dan al alles onder de knie heb. Ben ook wel echt heel leergierig. Kan niet anders zeggen dan 'Wat een TOP ervaring!' En nu ga ik lekker even een slapen. Tot ik gebeld wordt voor de evaluatie.