Voor sommigen misschien een zweverig onderwerp, maar ik ben weleens benieuwd naar ervaringen van anderen hierover. Het is een soort 'law-of-attraction' idee. Dat je met (écht) positief denken, dingen voor elkaar kunt krijgen. Er zijn namelijk toch dingen op mijn pad gekomen waarvan ik denk; zou het echt daarmee gelukt zijn? Dan heb ik het over een nieuwe baan, die eigenlijk te hoog gegrepen was, maar waarvan ik overtuigd was dat ik hem zou krijgen. Volgens de recruiter was ik niet ervaren genoeg op dat gebied, maar mijn enthousiasme gaf de doorslag om me toch aan te nemen. Zo wilde we ook de zolder helemaal verbouwen inclusief dakkapel. Nu heeft dat dakkapel een aardige duit gekost, dus een groot budget voor alles inrichten en een nieuwe vloer zat er niet meer in. Via marktplaats toch een heleboel leuke dingen (incl. vloer) op de kop weten te tikken, terwijl veel daarvan bijna al verkocht was, maar er onverwachts wat tussen was gekomen en ik het dus alsnog heb kunnen overnemen. Dit zijn wellicht kleine dingen, maar deze spullen hebben ons wel héél veel geld bespaard, omdat we het anders nieuw hadden moeten kopen (tuurlijk is er altijd wel wat te vinden, maar wat we nu hebben is allemaal zo goed als nieuw). Zo zijn er nog veel meer dingen. Dus zo een positieve mindset heeft me al het eea opgeleverd. Het is dus niet zo dat als je over veel geld droomt, er morgen een zak geld voor de deur ligt (zou leuk zijn ) Maar wel dat je door positief denken, meer uit jezelf kan halen, zoals mijn overtuiging en enthousiasme bij het sollicitatiegesprek. Ik ben wel benieuwd naar jullie ervaringen
Krijg "the secret" flashbacks ... Haha... Tuurlijk berieik je met positief zijn meer dan met negatief bij de pakken meer gaan zitten . Zelf ben ik altijd positief en mensen noemen mij altijd een geluksvogel win regelmatog dingen, ging voor de gein een keer mee kerstkienen en hop, de hoofdprijs van 700 euro bijv. Is maar even een voorbeeld, zoals vorige week vond ik 50 euro op straat terwijl ik naar huis fietste, hoe mijn oog erop viel weet ik niet, nu weet ik niet of dat komt door het positief zijn haha denk dat ik inderdaad gewoon vaak geluk heb. Al heb ik ook ervaring met the other way around... 10 jaar geleden ong, toen was ik een hypochonder. Je kunt jezelf dus ook echt fysiek ziek denken! Dus ja ik denk eigenlijk dat er inderdaad wel kracht schuilt in het positief denken!
Oh ja ik ben er absoluut van overtuigd dat je met een positieve mindset ver komt. Ik geloof ook dat als ik echt iets wil het ook lukt en kan (als in, bepaald huis wat we graag wilden hebben, een baan die ik graag wilde..) ik ben wel een doorzetter en vindt dat je altijd een keuze hebt. Ik hou ook niet van het zogenaamde slachtoffer denken (het overkomt me allemaal) MAAR dat gaat niet in alles op. Want dingen als gezondheid, leven en dood heb je natuurlijk niet in de hand. Maar alles wat je kunt beïnvloeden kan je in mijn overtuiging zeker positief beïnvloeden met je eigen mindset.
Ik ben niet zozeer overtuigd van 'the law of attraction' in die zin dat 'het universum' je geeft wat je wil als je dat heel erg visualieert en bla bla. Beetje te Amerikaans toch denk ik. Maar ik luister wel vaak mensen op youtube die praten over 'thinking big', doelen stellen, uitdagingen niet uit de weg gaan. (mocht je geinteresseerd zijn; zoek eens het filmpje 'stop screwing yourself over van mel robbins, zeer goede samenvatting). Daarnaast ben ik gelovig en dat heeft mij ook echt geholpen een aantal keer. Dat ik echt het idee had dat er wel iets bijzonders gebeurde, precies op het goede moment. Ik zal een aantal voorbeelden geven, sommigen zijn al jaaaaaren geleden. Toen ik net klaar was met studeren zocht ik een baan. Maar ik had nog geen rijbewijs. Dat bleek voor veel vacatures in mijn werkveld ietwat lastig. Toch kwam ik een vacature tegen waarin niet werd gevraagd naar rijbewijs en 'beschikking over een auto'. Ik werd aangenomen, pootte flink aan met openbaar vervoer en de fiets. Kreeg na een half jaar al een vast contract en pas daarna kwam men erachter dat het 'geen auto' een fout in de vacature was. Gelukkig had ik toen ondertussen net een rijbewijs gehaald en auto gekocht. Want dat was precies waar ik mn eerste salarissen aan besteed had en zonder dat salaris had ik nooit geld er voor gehad. Op den duur was ik die baan zat omdat het ver weg was. Ik liep toen met het idee dat ik eigenlijk wilde scheiden maar worstelde met de praktische bezwaren. Door de reistijd kon ik nooit gebruik maken van de kinderopvang en daarna nog op tijd op werk komen. Ik wilde ook in de buurt zijn als er iets is. Ik had mij eigenlijk net bedacht dat een baan in die en die functie, in mijn woonplaats echt perfect zou zijn (maar die waren er nooit, daarom was ik ook na mn studie zo ver weg beland.), toennn een lokale organisatie ineens besloten had dat ze mensen nodig hadden in precies die functie. En ik behoorlijk toevallig die vacature zag staan. Ik wist meteen; die is voor mij, solliciteerde en werd aangenomen. Nou zijn dit toevallig twee werkvoorbeelden. Maar ik heb dit soort dingen eigenlijk wel vaker. Soms groot, soms klein. Ik denk dat het een combinatie is van positief denken, dankbaar zijn, kansen pakken wanneer die zich voordoen, groot denken en soms een beetje hulp van boven.
Ja ik geloof er ook in alleen denk ik dat het niet alleen de mindset is maar een combinatie van hoe je in het leven staat. Ben je het type dat het onderste uit de kan haalt en zelf genoeg motivatie hebt om door te zetten. Ben je het type dat zich in allerlei zaken verdiept en er voor zorg dat je niet achter de feiten blijft aanlopen etc... Of ben je het type dat uit eindelijk bij de pakkeneer gaat zitten, niet verdiepen in zaken en daardoor continu tegen de lamp loopt, ook al ben je nog zo positief ingesteld. Met negativiteit kom je er in elk geval niet.
Ik heb me hier vorig jaar een beetje in verdiept. Idd. the secret, law of attraction, positief denken, dankbaarheid enz.. Ik heb er geen praktische resultaten van gehad, misschien ook omdat ik toch een beetje te nuchter ben , maar ik merkte wel dat ik me wel gelukkiger voelde. Alleen daarom al denk ik dat het wel een goede insteek is.
Uiteraard heeft positief denken zin. Maar dan niet op een zweverige manier. Het is niet zo dat als je maar positief blijft denken er vanzelf iets langs gaat komen. Je zult dat denken om moeten zetten in handelen en dan kan dat een grote uitwerking hebben. Het is niet gezegd dat dat dan sowieso gebeurt: als er een ander beter gekwalificeerd is voor de baan en net zo positief, zal die de baan toch eerder krijgen. En het is in ieder geval niet zo dat als je pech op pech hebt en geen van de dingen die je graag zou zien in je leven ook daadwerkelijk vorm krijgen, dat dat dan per definitie is omdat je er niet positief genoeg in staat. Mensen die DAT beweren, die wens ik altijd spontaan een partij ellende toe: ga maar even ervaren dat het soms gewoon zo is dat 'shit happens' en dat je daar niets aan doet, (dan je er wel weer met positieve mindset uitvechten).
In geloof daar wel in. Mijn baan ben ik aangenomen via een interne vacature, terwijl ik het bedrijf nog niet eens kende voordat ik daar solliciteerde. Mijn man was niet op zoek naar een relatie, toen hij dat vertelde hield ik was meer afstand, maar was nog steeds stapelverliefd, maar uiteindelijk doordat een van zijn vrienden toenadering tot mij zocht is hij snel achter mij aangekomen en voor wij het wisten was het dik aan. (Nu al bijna 11 jaar) Samen komen wij door te praten (positieve mindset creëeren) ook overal uit! Ik heb ook vaak geluk hoor: bingo hoofdprijs (285,-) vroeger een gameboy gewonnen, vorig jaar bon van 50,- van mijn favo kinderkleding winkel. En het geluk 2 prachtige kinderen te mogen krijgen; een jongen en een meid! Zo gehoopt en zo'n geluk.
Ja, ik geloof erin. Waar je op focust, wordt groter. Helaas ben ik niet positief ingesteld en vind het verschrikkelijk moeilijk om steeds het positieve uit situaties te halen. Maar ik werk er wel aan. (zo dus net gedaan )
Oh ik lees even mee, ik geloof hier ook in.. heb er sommige dagen meer moeite mee dan andere.. Maar over het algemeen ben ik een beetje twee extremen.. Ik kan altijd en overal 20 beren op de weg zien.. maar toch mezelf heel veel moed blijven inspreken en het toch doen.. Soms zit het mee en soms zit het tegen.. maar achteraf viel het altijd weer mee (doordat die 20 beren er niet waren, of soms gewoon niet zulke enge beren als ik dacht)... Tjah.. ik zit hier nu midden in.. ook wat betreft momenteel onze financieel crisis.. Ook wat betreft relatie.. vind ik dat je altijd moet blijven knokken. Opgeven is geen optie.. blijven praten etc.. leuke dingetjes proberen te blijven doen voor elkaar of met elkaar.. Ik zit momenteel best wel in een dipje, maar t zal ook wel de tijd van het jaar zijn
Het is niet meer dan een vertaling van "manier van denken", dus klinkt zweveriger als dat het is. Ik denk dat positief denken altijd meer bereikt dan negatief denken. Wat je uitstraalt, komt je toe! Actie-reactie zeg maar....
Leuk onderwerp! Ik ben er van overtuigd dat een growth (groeiende) mindset zoveel meer oplevert dan een fixed (vaste) mindset. Maar zoals al eerder werd gezegd: hier hoort wel een bepaalde manier van handelen bij, met alleen denken kom je er niet. Ik geef elke maandagochtend een pitch aan 10-14 jarigen over het brein, hersenen en leren leren. De mindset is een vast terugkerend onderdeel daarvan. Superinteressant en heel inspirerend om je in te verdiepen. Ik ga nu zelf ook door een leerproces heen ivm een nieuwe baan en heb heel veel aan mijn kennis over de mindset, toepassen is echter echt lastig op momenten dat je het moeilijk hebt. Dit plaatje is voor mijn kids op school een echte eye-opener:
Ik denk dat het simpel te verklaren is. Geloof je ergens in, dan is de kans groter dat je ervoor gaat. Geloof je ergens niet in dan doe je dat niet. Er is dus een verband, maar geforceerd positief doen terwijl je twijfelt (en dat zie je vaak bij mensne die zoeken naar dit soort zingeving) werkt natuurlijk niet.