Wij zijn nu in oktober 2 jaar bezig voor ons eerste kindje en zonder resultaat. Als ik in oktober niet zwanger ben mogen wij terug komen en starten ze met een behandeling en hormonen zeiden ze. Maar als wij in oktober terug naar het ziekenhuis gaan wanneer zal de eerste behandeling dan plaats vinden? Moet je eerst zoveel tijd hormonen hebben gehad? Want in november gaan wij een weekje op vakantie en dat is waarschijnlijk in de periode dat ik vruchtbaar ben. Hoe zit het dan?
Hoi bloempje! Wat ik zoal lees is dat het in elk ziekenhuis anders is... bij ons gingen er wel wat weken overheen voordat we daadwerkelijk aan de iui begonnen... Ik weet niet welke behandeling jullie krijgen en of ze nog onderzoeken gaan doen? Maar houd er maar rekening mee dat het eventjes duurt en desnoods kan je toch gewoon aangeven dat jullie nog even weggaan en daarna willen beginnen. Heel veel succes in ieder geval Groetjes cheyenne
Bloempje zijn er nog geen onderzoeken geweest? Want als het jaar niet lukt mag je naar de arts, voeren ze zaadonderzoek uit, kijken xe naar de samenlevingstest en als alles perfect is sturen ze je weer jaar naar huis. Jullie zijn nu al zo lang bezig, ik zou eerder gaan en zeggen dat je het niet meer trekt. Over algemeen duurt eerste afspraak 3 weken (of 3 maanden in gespecialiseerd ziekenhuis maar denk niet dat jullie daar zitten) dan krijg je wederom onderzoekjes etc. Maar er gaat een lange tijd overheen. Ik had mijn tweede miskraam 4 maanden geleden en loopt nu nog onderzoek naar ons en zijn nog nergens aan begonnen. Vooral lange lange adem moet je hebben in dit circuit... Succes meis! Xxx
Ik zou zelf persoonlijk niet wachten tot oktober.. jullie hebben lang genoeg gewacht.. ik zou zo langzamerhand alvast een afspraak maken en aangeven dat jullie het nu een jaar hebben geprobeerd zonder resultaat. Ik weet niet of jullie idd alle onderzoeken al hebben doorlopen ? Ik kreeg bloedafname voor een aantal dingen en mijn vriend zijn zaad werd 2 maal onderzocht op aantal zwemmers. Na deze uitkomsten werd een plan van aanpak gemaakt. Tussen mijn afspraak bij de gyn en de controles.. tot aan mijn 1e behandeling .. zat 2 maanden. Als je met hormonen begint wordt je altijd streng in de gaten gehouden door het ziekenhuis.. en moet je om de zoveel dagen voor een binnenwaardse echo. Als jullie een weekje weg gaan is dit afhankelijk van welke periode in je cyclus je bevindt, dus of je niet 1 van die dagen voor een echo moet.
Bedankt voor jullie berichten Ja wij zijn vorig jaar oktober naar de huisarts gestapt en in november hadden we onze eerste afspraak bij de fertiliteitenarts. Toen hebben ze een inwendige echo gedaan, bloed afgenomen en het zaad van me man getest. Dat was allemaal goed. En toen kon ik in april terug komen voor een hsg onderzoek. Ook dat was allemaal in orde. En toen moesten we Nog een half jaar zelf proberen Tot oktober dan. En dan zouden ze starten met een behandeling met hormonen hadden ze gezecht. Maar me bmi is nu 34. Heeft dit gevolgen voor de behandelingen? Moet je dan onder de 30 zitten of niet? Ze hadden er niks van gezecht dat me bmi moet zakken voor de behandeling. Maar ik lees het nogal vaak dat ze dan niet starten als je te zwaar bent
Het hangt er helemaal vanaf wat ze vinden! Eerst krijg je vragenlijsten, dan onderzoeken en op basis daarvan wordt bepaald of er eerst iets moet verbeteren in de gezondheid of dat er iets anders gerepareerd moet worden (bepaalde verklevingen bijv). Daarna kijken ze wat voor traject jullie in moeten; is er alleen bij jou iets niet helemaal goed, dan kan je ovulatie-inductie krijgen. Dan sturen ze jouw lijf met hormonen richting een goede eicel en dan kan je het later zelf proberen. Is er bij de man ook iets mis, wordt het IUI of IVF. Hoelang de onderzoeken duren en wanneer je eraan kan beginnen, verschilt per ziekenhuis maar als je in oktober begint en in november op vakantie gaat, kan het vast wel; alle onderzoeken en vragen etc kosten tijd en dan moet er nog eens een arts beschikbaar zijn die alles beoordeelt. Oktober; vragen en onderzoeken Ergens in november; beginnen.
Oh ja; je BMI. Sommige ziekenhuizen zeggen onder de 30, sommige onder de 35. hangt ervan af waar je zit.
Zo te lezen heb je alle vooraf gaande onderzoeken al doorlopen.. en is alles prima ! .. dat is mooi, en zul je z.s.m. kunnen beginnen met de hormoonbehandeling. Aangezien het zaad van je man goed is .. zul je waarschijnlijk hormonen krijgen en gewoon zelf kunnen klussen. Maar er kan ook iui voorgesteld worden als extra duwtje in de juiste richting. Maar dit is afwachten wat er wordt overlegt. Wat betreft je BMI .. ze( kunnen ) daar idd moeilijk over doen.. en bij overgewicht de reden zijn dat een zwangerschap evt. uit blijft. Vandaar dat ze vaak willen dat je een gezond gewicht hebt. Voordat ze je verder helpen met hormonen. Dat is wel het protocol in mijn ziekenhuis.. gelukkig hoefde ik niet af te vallen en zit prima op gewicht. Maar aangezien ze het er in het verleden niet over hebben gehad, verwacht ik niet dat dit nog ter spraken zal komen.. meestal krijg je dit advies als je naar huis wordt gestuurd en het zelf nog een tijdje mag proberen. Dus voor nu denk ik dat jullie snel kunnen gaan beginnen met de behandeling
Als je in september nog niet zwanger bent en dus ongi bent geworden, zou ik even bellen naar het ziekenhuis. Jullie hebben er al een hoop onderzoeken op zitten, dus ik denk dat jullie wel snel met de behandeling kunnen beginnen. Met hormonen moet je altijd op cd 3 starten. Dus als je voor die tijd (dus ergens in september) al een afspraak maakt bij de gyn, dus zul je voor de ronde van oktober meteen kunnen starten. Je zult namelijk nog wat uitleg ed over de behandeling krijgen. Anders wordt het dus pas december, aangezien je in november op vakantie bent rond je vruchtbare periode.