Mijn dochter van bijna 5 wil de laatste tijd haar vader geen kusje meer geven. Als ik vraag waarom zegt ze dat hij niet lekker ruikt. Papa dringt het wel op en wil toch graag een kus. Hij krijgt hem dan niet...tot frustratie van hem. Ik krijg wel gewoon een kus, ik vind het heel sneu en wil graag helpen maar ik weet ook niet hoe...iemand tips?
tja.. misschien wat lullig.. maar hoezo ruikt je man niet lekker? Zweet of juist zijn adem? De zintuigen van kinderen zijn vaak veel sterker. Pepermuntje, wasgel? Hier is het met scheren.. papa prikt. Zeker als hij een dag overslaat- dan wordt er weinig gekroeld. Zelfs opa houd er soms heel lief rekening mee hihi. Heeft een gevoelige huid, dus scheert iets minder.. maar als hij het wat kan plannen, dan zorgt hij geschoren te zijn op de dag dat ze hier komen (1 x in de week of 1 x in de 2 weken) Maar eerst maar eens uitvinden wat het probleem precies is, misschien kan het opgelost worden, voordat de aversie nog groter is.
Is er iets wat hij eet of drinkt wat zij misschien niet lekker vindt maar wat voor jou heel normaal is? Bv. koffie ofzo. Ik vond dat als kind ook een hele sterke en onaangename geur.
Wellicht inderdaad proberen erachter te komen waar het aan ligt, maar ik zou mijn kind niet verplichten om een kus te geven. Ze is baas over haar eigen lijf.
Hier gebeurt het ook wel eens. Als dochter dan geen kus wil geven doen ze gewoon een knuffel. Ik had laatst wat ruwe lippen en toen mocht ik haar ook geen kus geven want dat deed zeer. Snap ik best. Ik zou het niet forceren.
Bij mijn nichtje was het idd de stoppels op het gezicht die ze niet aangenaam vond. Dan maar knuffelen ipv een kusje geven
Mijn dochter wilt ook papa geen kusje geven, tevens als mjn vader en schoonvader ook niet. Ze zegt dat is vies. Wel een knuffel, maar kusjes niet. Bij geen een man doet ze dat, is iets van een jaar al. Naar mij en oma wel. Als het maar geen man is hahah. Ben benieuwd of ze er ook zo overdenkt als ze 18 is haha