Wie kan mij vertellen hoe je lekkere gehaktballen maakt? me oom kon dat vroeger altijd zoooooooo lekker met vanalles er doorheen. Ik weet het recept niet meer. Ben nu op zoek na nieuwe recepten voor lekkere gehaktballen......wie o wie heeft een lekker recept?
Gewoon heel simpel.. hoh gehakt 1 ei paneermeel gehaktkruiden alles in een kom en kneden maar.. eventueel een rauw uitje erdoorheen.. Flink veel kruiden erdoor.. ballen van draaien en bakken maar simpel, maar o zo lekker..
Gehakt Nasikruiden Ei Paneermeel Nasikruiden wellen en door je gehaktmengsel doen, daarna ballen draaien en platmaken... Daarna om en om bakken tot ze gaar zijn, heerlijk!
Half om half gehakt sjalotje, heel fijn snipperen rode paprika, heel fijn snipperen 1 teentje knoflook, goed fijnmalen gehakt kruiden paprikapoeder klein beetje peper paneermiddel Goed mensen met wat paneermiddel. Bal draaien door de paneermeel heen halen en in flink wat boter goed bruin bakken aan alle kanten, dan vuur laag, deksel erop en lekker sudderen maar... Hier likken ze de vingers af!
Ik maak ze net als Roeltje, lekker hoor! Je kan ook een beschuitje nemen i.p.v. paneermeel, net wat je in huis hebt.
500 gram gehakt 1 ei 1 zakje stroganoffkruiden voor gehakt 1 wit sneetje brood zonder korstjes is blokjes Dat allemaal goed door elkaar kneden, ballen draaien en aanbakken in een stoofpan. Als de ballen een mooie kleur hebben, dan jus erbij doen, mag gewoon jus uit een zaje zijn die je aangemaakt hebt. Vuur laag, lekker een tijdje laten pruttelen en af en toe omdraaien. Dit recept komt uit het restaurant waar ik werkte als kok en de gehaktballen waren er heerlijk en niet zo hard, maar lekker smeuig.
Evt. een half of heel zakje (afhankelijk van hoeveelheid gehakt) uiensoep (poeder bijv. Knorr) er door.
Ik vermeng alles altijd op gevoel, maar ik doe er een ei door, verkruimeld beschuitje of paneermeel (maar dat laatste heb ik bijna nooit in huis), een sjalotje, gehaktkruiden of nasi/bamikruiden en soms nog een kloddertje sambal. Regelmatig omrollen in de pan en er dan gelijk even een beetje van de jus overheen gooien, dan worden ze ook niet zo droog. Hier worden het op die manier altijd lekkere ballen, mijn moeder doet het ook zo, van haar geleerd.
zo maak ik ze: uitje heel fijn gesnipperd teentje knoflook italiaanse kruiden paprikapoeder 1 ei 1/2 beschuit verkruimeld Het gehakt mengen met paprikapoeder, het ei en de verkruimelde beschuit, dan het uitje en de knoflook erdoor. Daarna bijkruiden met de italiaanse kruiden, juist die geven een bijzonder lekkere smaak aan de gehaktballen. 10/15 min aanbraden op middelhoog vuur en daarna zachtjes zetten en laten sudderen met de deksel eriop.
Ik neem voor twee personen: 250 gram rundergehakt 1/2 ei 1/2 zakje Mexicaanse gehaktkruiden van Silvo. Nou dat is echt smullen!
Ik maak de ballen altijd met beschuit ipv paneermeel, ongeveer 2 beschuiten per 100g (maar soms ook minder). En met rundergehakt. Qua kruiden kun je lekker experimenteren heerlijk! Ik gebruik wel vaak Aromat, geeft een lekkere smaak! Soms ook een beetje mix voor macaroni, en dan lekker met een tomatensaus! Vooral lekker met kleine (Ikea-sized) gehaktballetjes. Grappig, toen mijn man en ik ons eerste afspraakje hadden heb ik gehaktballen gemaakt (ik wilde iets lekker Nederlands omdat hij niet uit Nederland komt); hij is nooit meer weggegaan!
Ik gebruik 500 gram runder gehakt Silvo kruiden voor gehakt met uitjes. Een ei Ketjap Sambal ui Knoflook Dat allemaal mengen en de ballen braden.
Klinkt heerlijk allemaal! me man moet straks maar even het een en ander meenemen met de boodschappen!
Ik heb de laatste tijd vaak van de Silvo gehaktkruiden de bretonse. Die is lekker een beetje pittig. En als ik de gehaktballen laat sudderen doe ik vaak een paar scheutjes ketjap door het water waarin het suddert. Dat trekt lekker een beetje in de gehaktballen en je hebt gelijk een lekkere jus. Laatst ook maggi hot gedaan door het water, was ook lekker.
weet niet of ie al genoemd is 500 gram gehakt zakje satekruiden voor gehakt kruidenpaneermeel eitje een halve gesnipperde ui 2 teentjes knoflook scheutje ketjap dat alles kneden en ballen van draaien en vervolgens door naturel paneermeel rollen, dan aanbraden in een pan, zodra alle kanten goped bruin zijn water toevoegen zodat ze voor 3/4 onderliggen lekker sudderen als het water voor de helft verdampt is dan zakje juspoeder toevoegen en roeren vervolgens met juslepel regelmatig jus over de ballen gieten en klaar hm word voor ons ook gehaktbal denk ik krijg er honger van