Ik weet even niet hoe ik de titel moet noemen, maar soms kom je wel eens ergens later pas achter waarvan je denkt 'ooohh, kan dat ook zo?!'. Ik zou zeggen; deel het hier en misschien hebben we er allemaal iets aan! Zo ontbijt ik vaak met volle yoghurt met cruseli maar vind ik de yoghurt altijd veel te zuur waardoor ik er honig of flink wat suiker in doe, maar dit voelde niet goed met oog op gezondheid. Dus geminderd met suiker maar dan kan ik er echt niet van genieten. Nu heb ik gister dus 'ontdekt' dat (volle) kwark helemaal niet zuur is en dat ik daar dus helemaal geen zoetheid in hoef! Grandioos! Ook ontdekte ik van de week dat je champignons kunt pellen ipv 10 munuten bezig te zijn met het schoonmaken van die dingen. (Steeltje eruit en bovenste laagje eraf halen.
Een ontnieter tussen een ring zetten waardoor je de sleutel eraan kunt hangen zonder je nagels te breken. En veel mensen weten blijkbaar ook niet dat je een paprika snijdt in de naden zegmaar. Steeltje naar beneden en van boven naar het steeltje die naden insnijden. Dan breek je de stukken eraf en alle zaadjes blijven zitten bij het steeltje.
Na de geboorte van mijn 3e had ik een kraamzuster die een droog hydrofiel washandje gebruikte om een baby af te drogen, ipv die lastige grote hydrofiele luiers.... Ging zó veel makkelijker! vooral voor de okseltjes en andere huidplooitjes. Had ik dat maar bij de eerste geweten.
Het is wel vaker genoemd maar ik heb op ZP ontdekt dat je de zijkanten van de aluminiumfolie kunt indrukken zodat het beter rolt. Dat wist ik echt niet.
De lipjes van pakjes drinken omhoog vouwen en kinderen ze daaraan laten vasthouden: nooit meer overlopende appelsap. Water eerst koken in de waterkoker voor het de pan in gaat doe ik ook inderdaad. Knoflookteentjes eerst met de zijkant van een groot mes pletten, dan zijn ze heel makkelijk te pellen.
Die "oortjes" aan een pakje maak ik ook altijd idd. Ik sneed pas een kiwi doormidden en at hem leeg met een theelepel. Er zat iemand te kijken en die zei: ik prober hem altijd te schillen, maar dat geeft zo'n troep: maar zo is het makkelijk! Nooit bij stil gestaan, altijd zo gedaan. Lastig om te bedenken, omdat het dingen zijn die als je er eenmaal aangewend bent hoe het makkelijk kan, je er niet bij stil staat dat er mensen zijn die het nog steeds op de moeilijke manier doen.
Ik snij de schillen van een sinaasappel af ipv pellen. Ik vind sinaasappels heerlijk, maar pellen vind ik zo'n rotwerk... Kop en kont van de sinaasappel afsnijden, zeg maar, dan op de kop zetten en dan de schillen van boven naar beneden eraf snijden. Ben je ook meteen van die witte vellen af Mango snijden: snij de zijkanten langs de pit eraf. Maak sneetjes in het vruchtvlees (niet door de schil heen snijden) en vouw het naar buiten. De blokjes kun je zo uit de schil eten (zie foto) Ik dek 's avonds de ontbijttafel. In de Tripptrapp stoel van Stokke past zo'n witte opbergbak van de Ikea Trofast kast. Hier kun je de slabbetjes bijvoorbeeld in bewaren.
En hoeslaken ook . Dekbed in de hoes schudden, ga ik op bed staan Scheelt net die hslve meter dat ik te klein ben. Beide flapjes open knippen uit je een drinkpakje overgiet. Fles met dikke vloeibare boter paar seconde in de magnetron. Alles wat dan bleef plakken is vloeibaarder geworden en krijg je er uit. Scheelt soms 1 a 2 pannen om vlees in te braden.
Ik vond de volgende tip erg handig, hoe je je baby met een giga spuitluier kunt uitkleden zonder dat hij onder de poep komt te zitten. Helaas kwam ik er te laat achter! Zo trek je een vuil rompertje uit zonder je baby vies te maken
Kleedjes en sokken met (honden) haren er aan, eerst even in de droger daarna in de wasmachine, dat heb je niet alle haren in je wasmachine zitten.
Dat er in, tshirts en topjes altijd aan de binnenkant in de linkernaad het waslabeltje zit. En dat dat dus heel makkelijk is met aankleden, aangezien je een shirt altijd ondersteboven hebt, voor je het aandoet... (Snappen jullie het?) Je hoeft dan dus niet moeilijk te doen met kijken naar de hals... Scheelt weer tijd...
En dan heb je dus vieze kleedjes in de droger zitten?? lijkt me niet zo fris om daarna je schone was weer in te doen...
Dat schil truckje van de sinaasappel werkt ook bij: meloenen, ananassen, ander groot rond fruit wat anders wegrolt of te onhandig is om te schillen. Als je stink handen hebt van bijvoorbeeld vis, uien, knoflook enz. Je handen wassen met gewoon water en ondertussen je handen wrijven over de binnenkant van je (rvs)spoelbak. Je hebt er ook speciale rvs-zeepjes voor, maar je spoelbak werkt net zo goed. Enige voorwaarde is wel dat het rvs moet zijn, dat neutraliseert de geur namelijk.
mijn man pakt altijd koud water en warmt het op in de magnetron voor de pap van yoshua terwijl ik net daarvoor water heb gekookt voor mn thee. heb hem vanmorgen verteld dat hij dat water best mag gebruiken. dus nu doet hij 100cc gekookt water (niet kokend maar een minuut of 5later) en 60cc koud water en dan maakt hij de pap. (hij vond het erg slim van me terwijl we eerder de fles ook vaak zo maakten)