Kind erkennen

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door DEMADE, 4 dec 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Beckje

    Beckje VIP lid

    12 jul 2010
    8.652
    4
    36
    zal het nog eens met mijn wederhelft overleggen. dacht dat in geval van overlijden hij dan automatisch voogdij krijgt omdat je juridisch verantwoordelijk bent voor je kind.
     
  2. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.227
    7.275
    113
    Vrouw
    Brabant
    Nee niet automatisch, dat moet hij dan aanvragen bij de rechtbank. Is dus veel fijner om dat nu te doen, als jij komt te overlijden heeft hij al genoeg aan zijn hoofd. En het kan online dus waarom niet?

    Ouderlijk gezag (1 ouder)
    Heeft u als ouder alleen het gezag en overlijdt u? Dan bepaalt de rechter wie het gezag krijgt. Dit kan een eventuele andere ouder zijn of iemand anders. De andere ouder heeft de voorkeur. Deze ouder kan een verzoek indienen om het gezag te krijgen. De rechter mag alleen een ander dan deze ouder benoemen als dit beter is voor het kind.

    Gezamenlijk gezag (ouder en niet-ouder)
    Overlijdt uw partner (niet-ouder)? Dan eindigt automatisch het gezamenlijk gezag. U oefent dan als ouder alleen het gezag uit. Overlijdt u zelf? Dan krijgt uw partner de voogdij. Heeft uw kind nog een andere ouder? Dan kan deze ouder aan de rechter het gezag vragen. Als de rechter dit goedkeurt, eindigt de voogdij van uw partner.
     
  3. Beckje

    Beckje VIP lid

    12 jul 2010
    8.652
    4
    36
    nou heb het meteen geregeld nu. ging echt veel makkelijker dan ik dacht ;)
     

Deel Deze Pagina