Ik heb de hele documentaire gekeken. Tja, ik zou ook overal kijken in de kamer en in paniek echt niet doorhebben dat de halve vriendengroep en andere mensen uit het hotel daar ook zoeken. Daarna ga je buiten zoeken, politie bellen etc. (politie kwam ook pas laat). Ik geloof echt niet dat de ouders er iets mee te maken hebben. Natuurlijk dom van die ouders dat ze hun kinderen daar alleen hebben gelaten. Maar verder is het onderzoek natuurlijk al vanaf het begin niet goed aangepakt en zijn er zoveel fouten gemaakt. Dat DNA-onderzoek, dat met die honden enz. bleek later allemaal wat anders in het rapport te staan dan hoe ze het deden overkomen. Dat er op die knuffel dna of misschien zelfs een onzichtbare spetter bloed van Madeleine zat verbaast me ook niet. Als dat kind altijd met die knuffel rondliep en daarna die moeder. In de kerk, handen schudden, weet ik wat allemaal. Die hond kon op een lijkenlucht reageren, niet specifiek op de geur van Madeleine. En hoe hadden ze haar lichaam moeten vervoeren in die auto als ze 24/7 door de pers gevolgd werden? Die auto hadden ze na haar verdwijning gehuurd.
Maar als ik dan lees dat 2 andere kinderen iets hadden gekregen, overal doorheen sliepen en moeder telkens ademhaling controleerde ben ik er noet zo zeker van dat ze er niks mee te maken hebben.
Wat interessant dat dat jou baan is zeg! Ik heb eigenlijk wel een vraagje, in de docu word gesproken over DNA en het DNA moet 20 matchen hebben wil het bewijs zijn(?) dat het om het meisje gaat, ze vonden echter 15 matchen dat vond ik persoonlijk toch best veel. Waarom zijn 15 matchen dan niks zeggend en 20 wel? Ik kan mij voorstellen dat als het er maar 5 zijn dat dat echt veel ste weinig is, maar 15?! Hoe zit dat precies?
Ik weet niet alle ins en outs van DNA. Wat ik wel weet is dat er verschillende soorten DNA zijn en dat deze verschillen ook andere bewijskracht hebben. Zo is er bijvoorbeeld mytochondriaal DNA. Dat is DNA dat iedereen erft van de vrouwen in zijn of haar lijn. Dus mijn zusje en ik (en een broertje als ik die zou hebben), mijn dochtertje, mijn moeder, haar moeder, de moeder van haar moeder etc, hebben allemaal hetzelfde mytochondriaal DNA. Als je dus een 100% match op mytochondriaal DNA hebt, dan zegt dat eigenlijk heel weinig, want een heleboel mensen zullen dat matchen. Maar het kan iemand wel als verdachte uitsluiten bijvoorbeeld, omdat het niet matched op mytochondriaal DNA. Hier test je alleen op als je een heel slecht DNA profiel hebt meestal. Dus het kan zijn dat die match op 15 punten te weinig is, omdat er mogelijk een heleboel mensen zijn die zullen matchen op 15 punten en op 20 wellicht stukken minder. Waardoor de bewijskracht anders is.
Terwijl ik hier thuis op de bank zit met een absolute zekerheid dat mijn kinderen in ieder geval thuis zijn, zou ik nu zeggen dat ik zou gaan zoeken. Maar dat is ook het lastige eraan, ik weet het nl niet. Ik hoop alleen dat het ooit duidelijk wordt wat er is gebeurd en dat het meisje niet heeft hoeven lijden (op welke manier dan ook).
Ik kijk de docu; nog niet veel gezien, maar wat me opvalt is dat ze iedere avond de kinderen alleen laten slapen terwijl ze zelf gaan eten. Ze gaan wel telkens kijken, maar vooral natuurlijk of er bv geen kindje huilt, dus als het stil is, is het goed zou je dan denken. Iemand kan hebben gezien dat de kinderen alleen waren, iedere avond, en toen besloten hebben zijn slag te slaan? Maar goed, puur mijn idee na de eerste 15 minuten. Ik vind de reactie op het lege bed niet vreemd.
Ik ben geen rechercheur, maar kan wel een antwoord geven. Uit het DNA, miljarden basenparen ("codeletters") hebben ze een selectie gemaakt van twintig stukjes die veel variatie vertonen en niet met elkaar samenhangen. Een combinatie van die stukjes is als vrijwel uniek te zien, de kans dat je bij toeval exact dezelfde combinatie hebt is echt extreem klein. (Als je uitgaat van 50/50 voorkomen van elk van die stukjes, 1 op 10 miljoen ongeveer). Als "slechts" 15 van de 20 stukjes matchen, en de andere 5 zijn niet bruikbaar, dan hebben 3 per 100.000 mensen hetzelfde profiel. Als 5 van de 20 stukjes zeker niet matchen, dan is het dus iemand anders.
Hmm, ik ben waarschijnlijk een uitzonderlijk geval maar ik ben voor de tweede optie gegaan. Al zeg ik er natuurlijk wel bij dat je nooit weet wat je in zo'n situatie daadwerkelijk zal doen. (Overigens klopt het zeker weten dat kinderen op ondenkbare plekken kunnen zijn hoor... Zo heeft mijn neefje toen hij een jaar of 2/3 was, zich een keer in de koelkast verstopt!) Maar ik ben absoluut geen gevoelsmens en benader dingen vaak erg rationeel. Tel daarbij op dat ik heel veel over misdaad las en lees, en dus wel weet dat je een plaats delict helaas makkelijk kan 'besmetten'. Wat betreft de zaak-Maddie, ik ga er zeker vanuit dat het een coverup is door de ouders. Overigens vertoont deze zaak hardstikke veel overeenkomsten met de zaak-Jonbenét, wat m.i eveneens een coverup is.
Dit denk ik dus ook. De ouders waren voorspelbaar. De kinderen werden elke dag naar de kidsclub gebracht en elke avond lagen ze alleen in bed.....ieder gek heeft het patroon door en kan (zo goed als...) ongezien zijn gang gaan
Ik heb gisteren de eerste aflevering deels gezien maar ik geloof niet dat de ouders de daders zijn. Nooit geloofd ook. Dat die kinderen iets krijgen waardoor ze dieper slapen gebeurt wel vaker. Hoeveel kinderen krijgen er geen promethazine hoestdrankje voor het slapen gaan met als bijwerking slaperigheid? Waarom zouden de ouders in dochter uit de weg willen ruimen? Ze hebben een heel IVF traject doorlopen om überhaupt kinderen te krijgen, maar goed alles kan maar ik geloof er niet zo in. En ja bloedsporen met een overeenkomstig DNA vind ik ook niet zo spannend. Iemand heeft een bloedneus gehad in de auto, is opgeruimd en zie je niet zo snel en een van de kinderen spuugt in de auto of wat dan ook dan zit daar ook hun DNA op. Ik ga nog wel verder kijken.
Ik raak al in paniek als ik mijn kind 1 minuut kwijt ben in de supermarkt, laat staan als ze niet in haar bed ligt. Ik zou flippen en alles in blinde paniek overhoop trekken mijzelf kennende.
Hier ben ik het helemaal mee eens! Na het zien van de volledige docu en alle fouten die er zijn gemaakt. Natuurlijk is het niet slim om iedere avond de kinderen alleen te laten in een hotelkamer en als je dit meer dagen achter elkaar doet, kan iemand dit patroon herkennen en zijn slag slaan. Daarnaast heeft iemand van de groep "iemand zien lopen" en waren er meerdere onverwachtse verdwijningen in dit land. Allemaal geen garanties en grote bewijzen, maar voor mij is dit veel waarschijnlijker dan dat 2 ouders hun kindje iets hebben aangedaan of hebben moeten "verstoppen". (Stel dat ze het niet hebben gedaan, naast de hel waar ze sowieso al in terecht zijn gekomen met het verlies van hun kleintje, komt er nog een grotere hel bovenop: verdacht zijn...vreselijk)
Ik heb nu nog meer van de docu gezien, en het lijkt wel alsof er uit wanhoop en emotie enorme bokkesprongen worden gemaakt. En ineens wijzen ze naar de ouders en hun gezelschap? En wat een onzin; het eerste wat normale mensen doen is de PD beschermen en niks aanraken, niemand binnen laten?! Sorry? Ik zie mezelf als heel normaal, maar een PD veilig stellen als mijn kind niet in bed ligt staat echt nérgens op mijn ‘to do’-lijstje. Bovenaan staat in hoofdletters ‘ZOEKEN!!!’ en dan trek ik bv het beddengoed van het bed, ga ik aan de ramen zitten etc. En als er iemand mee wil zoeken, dan aarzel ik niet om die binnen te laten, dan mogen ze van mij het bed op de kop zetten, ik wil gewoon mijn kind. Ook werd het ergens de vader kwalijk genomen dat hij vrij koel was, niet erg warm en dankbaar ofzo. Serieus?! Nadat je dochter al dagen verdwenen is, is de grond onder je voeten verdwenen lijkt me, dan kun je toch geen warm, hartelijk persoon verwachten? Oh en dan het DNA... pfff! Wat een vreselijk treurig verhaal
Oh en ook al die betweters die zeggen dat zij nooooit hun kind alleen zouden laten. Ja, dus?! Als je het wél doet, en je kind is ineens weg, dan heb je er eigenlijk om gevraagd? Het maakt het niet minder erg. Ineens doen de ouders álles fout. Portugal verlaten? Heeeel verdacht! Waarom?! Nou je merkt; ik word hier boos van. Vanaf het begin heeft de politie er een zootje van gemaakt, daarna wordt er door druk vanuit de pers ineens weer van alles gedaan dat ze veeeel eerder hadden moeten doen. En ál die bokkesprongen, lekken naar de pers etc. gruwelijke gang van zaken.