Ik vind het lastig. Mijn kinderen zijn vaak achter elkaar ziek. Jongste pikt alle virusjes op, oudste neemt ze mee uit school. Ze zijn dan 1-1,5 dag echt ziek. Dan zou ik op dag 1 poging mogen doen om een afspraak te krijgen. Dag 2-3 nogmaals een afspraak zien te krijgen. Met geluk dag 4-5 een afspraak 15-60 min met de auto. Dag 5-6 nogmaals een afspraak. Dag 6-8 uitslag, dag 8-10 andere uitslag. Terwijl ze op dag 3 eind van de dag weer klachtenvrij zijn. Dit keer 6 in de winter. Dat zou voor de werkgever van mijn man best een beetje problematisch zijn. Hij kan niet thuiswerken. Wij blijven thuis tot 24 uur klachtenvrij, kan ik makkelijk en dichtbij een afspraak maken dan wordt de drempel lager. Maar zoals het nu gaat, niet door de lijn heenkomen, ergens tussen Leeuwarden, Zwolle een afspraak kunnen krijgen en zolang wachten wat de klachten al voorbij zijn. Nee dank je.
Daar geeft een GGD wel advies over. Onze jongste had vorige week koorts en snotteren. Van de huisarts moest ik de testlijn bellen en die verbonden me door met de GGD. Zulke kleine kinderen (0 tot 4 jaar) testen ze niet was de mededeling. Wel moesten we thuisblijven tot hij 24 uur koortsvrij was. Oudste was toen alleen al naar school, omdat de regel van school was dat hij alleen thuis moest blijven als hij zelf of een volwassene klachten had. Omdat grote broer totaal geen klachten had, mocht hij van school komen. GGD gaf ook aan dat dit niet klopt, maar ze deze verwarring wel vaker hoorden. @Vero0504: hopelijk knapt je dochter snel op en de enige regel voor jullie momenteel is dus thuisblijven tot ze 24 uur koortsvrij is.
Ja het is blijkbaar overal anders. Onze jongste(op de dag precies even oud als de jouwe ) is enkele weken geleden wel getest. De oudste mocht ook niet naar school tot de test bekend was, en wij mochten dus ook niet werken. Als je niet test is het in mijn ogen ook onzinnig om de rest van het gezin binnen te houden, want als ze door de eerste zieke aangestoken worden is die waarschijnlijk al lang weer genezen voordat de volgende klachten krijgt.
Ja raar dan hoe verschillende de GGD's handelen. Precies even oud en toch ene wel testen en andere niet. Bij ons wilden ze echt niet testen. Pas als een van de anderen van het gezin ook ziek zou worden, dan zou die getest kunnen worden. Maar ja, dan besmetten we in de tussentijd wel weer anderen. Al denk ik niet dat het COVID-19 was hoor, maar zeker weten doe je het niet. Komende week maar afwachten of een van ons toch ook ziek wordt. Fingers crossed dat dat niet gebeurt.
Ja die is alweer up and running, de koorts is vannacht ingezet en in dr slaap gebroken. Vannacht paar keer dr pyjama, kussen en beddengoed gewisseld die waren doorweekt van t zweten (mamaaaaaaa, isse naaaat, isse vieeees, jakkie baaah!) voor ons een bekend verschijnsel met haar, tis net een nucleaire reactor als dr afweer inschakeld. Dat hadden we met dat RS virus ook op t kantelpunt, kussen kan je dan uitwringen zowat terwijl ze amper aangekleed is en de dunste beddengoed heeft. Zou niet weten van wie ze dat heeft Vandaag niks anders dan spelen spelen spelen, vol overgave en enthousiasme. Eten nog niet maar drinken was gisteren een strijd maar vandaag weer heel goed, eten volgt wel, dat riedeltje kennen we wel van dr. Over een paar dagen bunkert ze dat weer bij. Wil dat reuteltje op dr longen bij voorkeur dr nog uit hebben voordat ze een voet binnen de kdv zet, dus mogelijk houden we dr woensdag alsnog thuis al zou ze symptomisch gezien allicht al toegestaan zijn. Doen een beetje voorzichtig aan met die longen zeker nu de bescherming van de flixotide er uit is. Maar ging tot dusver korter dan verwacht, progressie!
Dan moeten ze zorgen dat de wachttijden niet zo lang zijn. Als je bijna een week verder bent voordat je de uitslag hebt, dan is de kans groot dat je alweer opgeknapt ben.
Volgens mij heeft bijna iedereen dit probleem nu. Zeker wat betreft werk. En nee dit is niet ideaal, verre van maar we moeten er maar mee dealen denk ik zo. Liever dit als weer een lockdown