Hoi! Mijn peuter van 3 doet heel graag nog een middagdutje, zo van 12 tot 2...soms tot 3. Hij is een stuk gezelliger als hij slaapt, alhoewel hij niet perse meer nodig heeft. Mijn baby is echter geen makkelijke slaper op dit moment, hij is bijna 9 weken en hij wordt geregeld na 45 minuten wakker om het dan op een brullen te zetten. Soms ben ik op tijd met een sprint naar boven, soms ben ik te laat. Ik vind dat beide kids die rust verdienen. Oudste ligt nu soms savonds al wakker van de baby, is sochtends eerder wakker door de baby en dan nu ook het middagdutje nog. Ik weet alleen niet zo goed wat ik kan doen, de baby leren we op dit moment slapen in eigen bed en soms moet hij dus even mogen huilen. (zie mijn topic in baby voor uitgebreidere uitleg) Ik vind het dus w belangrijk dat de baby eigenlijk leert slapen in zijn eigen bed, mede doordat ik bang ben dat jij verkeerde dingen gaat leren door hen beneden in de wandelwagen te leren slapen. Wij slapen allemaal op de tussenverdieping, de 2 kleintjes naast mekaar. Onze slaapkamer haaks op die van mijn oudste met een inloopkastje ertussen..baby op onze kamer zetten met wieg en al heeft weinig zin. Want is net zo gehorig.. Peuter lijkt er maar niet aan te kunnen wennen, is dus nu ook alweer na 45 minuten wakker. Iemand tips?
Het is lastig, want jij hebt besloten dat je kleine in z’n eigen bed moet slapen. Anders zou ik idd aanraden om baby gewoon bij je te houden. Hier sliepen beide baby’s altijd maar 45 min, daarna haalde ik ze er gewoon uit. Na anderhalf uur gingen ze weer naar bed. Maar daar heb jij niks aan. Kan je niet een extra ledikantje ergens neerzetten, bijv in de woonkamer. Dan slaapt de baby toch in een bed, het verschil tussen z’n eigen kamer of andere kamer ziet hij toch nog niet zo. En je bent er sneller bij, en verder weg van je peuter.
Ik laat mijne van 11 maanden toch in de wagen slapen overdag omdat zij eerder wakker is dan zus. 's Avonds slapen ze overigens gewoon samen in hun eigen bed boven, geen probleem. Als je per se wil dat je baby van 9 weken in zijn bed moet slapen, is dit de consequentie I guess.
Over het algemeen slaapt hij wel van 12 tot 2,maae hij zit nu in een sprong en dan gaat het even niet lekker. Slapen op zijn kamer klinkt als een straf, maar het was hier wel nodig.
Ik heb al een paar keer een reactie getypt in je topics maar toch steeds niet geplaatst omdat ik bang ben dat het te onaardig overkomt. Maar ik word gewoon plaatsvervangend zenuwachtig.... volgens mij moet je echt proberen om een aantal dingen wat meer los te laten. Voornamelijk voor je eigen gemoedsrust. In je laatste post schrijf je nu dat de kleine normaal wel van 12-2 slaapt. Dat is echt super op die leeftijd. Als het nu even niet lukt vanwege een sprong (waar ik niet ik geloof maar dat is een ander verhaal) dan zou ik nu toch even kiezen voor de optie die iedereen de meeste rust en slaap oplevert. Je leert zo’n kleintje echt nog niet zo snel “slechte” gewoontes aan. Echt meid: maak het jezelf zo makkelijk mogelijk! Happy kinderen, is een happy mama en andersom.
hmm ja, wat vind je belangrijker: Je peuter die een lange middagdut doet of je baby die in zijn eigen bed moet slapen? Beidde kan niet zoals ik lees, dus dan moet je kiezen. Of de baby ergens anders leggen, of accepteren dat peuter korter slaapt.
Ik ben nu idd behoorlijk gefocust op een goed slaappatroon, dat komt denk ik deels doordat we onder begeleiding staan door een soort instantie ter begeleiding van huilbaby's en deels omdat er nog veel stress in mijn lijf zit van de eerste 8 weken non stop dragen en non stop huilen. Dus ja ik ben de hele dag zenuwachtig, en ja ik zoek naar oplossingen die er miss niet zijn.
Wij hebben ook in die situatie gezeten twee keer met een baby een een peuter. Heb er zelf voor gekozen om de baby in de wandelwagen te laten slapen en de peuter op de eerste verdieping. Met negen weken sliep de baby hier vooral nog in de box en wandelwagen overdag eerlijk gezegd. Kan je peuter wellicht op zolder slapen? Dat je daar een bedje neerzet? Dan slapen ze tussen de middag niet op dezelfde verdieping.
Heb je er al aan gedacht dat je oudste juist ‘s avonds wakker ligt door te veel slaap overdag? Persoonlijk zou ik met 3 jr daar eerst naar kijken. En een baby van 9 wkn zou ik volgen in zijn behoeftes en daar laten slapen waar praktisch is en wat goed werkt voor de baby. Mijn zoon sliep tot hij ca. 8 mnd was altijd op de arm in slaap en dan kon ik hem slapend weg leggen. Dat ging ook vanzelf weer over. Beginsituatie was altijd zijn eigen bed en opeens ging dat gewoon goed. En nu slaapt hij als een os in zijn eigen bed. Ik denk dat hij juist zo’n goede slaper is doordat we hem gevolgd hebben in zijn behoefte.
Zonder huilende baby slaapt hij tegen achten, dat vind ik een prima tijd. Dat van de baby is een lang verhaal, korte versie is dat hij nergens meer sliep en ik dag en nacht aan het troosten was. Overbelast naar zh gestuurd, baby andere voeding en wij begeleiding bij het leren slapen van een oververmoeide overprikkelde baby
Maar hoe laat slaapt hij zonder (of met minder) slaap tussen de middag en hoe is zijn gedrag de rest van de middag? Is hij extra vervelend door vermoeidheid of houdt hij het wel vol. En als hij extra moe is, gaat hij dan ook eerder naar bed? En verder is weinig dat je kan doen, behalve accepteren dat er soms veranderingen komen in (slaap)ritmes. Dat is inherent aan het hebben van jonge kinderen. En daar kan je dan het beste van maken, maar perfect wordt het nooit. Dus mijn keuze zou zijn om te accepteren dat de 3-jarige maar 45 minuten kan slapen tussen de middag, met name omdat je baby dus blijkbaar meer die regelmaat nodig heeft. Edit: wat je nog zou kunnen proberen is na zo’n 35 à 40 minuten al naar boven te gaan, zodat je de baby kan ‘onderscheppen’ zodra hij wakker wordt.
Als hij niet slaapt dan gaat hij tegen zevenen naar bed, maar is wel echt stront vervelend heel eerlijk... Zeker met dat mooie weer vind ik eht dus ook best dat hij overdag nog slaapt en savonds wat later gaat. Denk tegen het najaar aan dat het dutje er af gaat en hij eerder naar bed gaat. Zijn broertje huilt gewoon nog veel en snel, overprikkeld, en omdat zijn dag eerder begint is mijn peuter ook sinds zijn broertje er is veel vroeger wakker. Sliep hij voorheen tot half acht, is hij nu geregeld 6 uur al wakker. Dus dat dutje doet 'm nog goed, hij vraagt er nog om. Bedankt voor die onderscheppings tip! Onze zolder is meer een vliering, open en bloed en bloed heet. Het is jammer dat mijn kleintje niet meer samen kan en wil slapen, anders had ik met liefde 2 uurtjes met hem gaan liggen. De rest van de dutjes kunnen dan wel op bed. Maar dat werkt niet meer...
Toen mijn kinderen zo oud waren sliepen ze 's middags om de beurt. Dus als de baby tegen de middag wakker wordt, de peuter naar bed en die kan dan hopelijk nog voldoende slaap pakken voordat de baby weer naar bed gaat.