Dochter werd 4 tijdens de vorige lockdown. Geen afscheid gehad op het kdv, ze mochten geen extra kindjes toelaten zelfs voor een uurtje nadat ze weer open gingen. Op school gewoon gestart, zonder wendagen want die gingen ook niet door. Ook niks voor georganiseerd door school, gewoon afzetten op het plein. Van te voren een keer gevideobeld met de juf. Geen idee of dit nu anders is.
Bij ons was er een terugkom momentje voor de jarigen en op hun basisschool hebben ze toch nog de wendagen gedaan eerst.
Als de school weer open gaat starten wij met 4 nieuwe kleuters, drie daarvan zijn jarig (geweest) ten tijde van de lockdown. We sturen tijdens de lockdown onze nieuwe kleuters een verjaardagskaart. De kleuters mogen van tevoren op afspraak met 1 ouder even in de klas kijken en zodra de school de deuren weer mag openen moeten de nieuwe leerlingen zelfstandig naar binnen. Dit is overigens vanuit de directie bepaald.. Wendagen hebben wij niet op school.
Ah oké, dat klinkt heel fijn! Wij hebben beide een vitaal beroep en de opvang stopt natuurlijk als het kind 4 is geworden. Nu moet onze jongste dan naar de noodopvang totdat de scholen weer open gaan. Merk dat ik daar best wel wat moeite mee heb, het is niet anders, maar vind het wel lastig.
Hier ook eind december 4 geworden. Geen afscheid bij het KDV. Wel de wendagen gedaan. Nu mag hij ook 2x per week inbellen op school als hij dat wil.
Kun je de opvang niet verlengen? Kinderen die in de zomervakantie 4 worden, blijven vaak ook langer gebruik maken van de opvang.
In de zomervakantie is de bso open, dus dan zou hij gewoon hele dagen naar de bso kunnen. Nu is de bso na schooltijd open, en ik moet wel gewoon hele dagen aan het werk, helaas.
Nee ik bedoel dat je de kinderopvang nog laat door lopen, tot wanneer de scholen weer open gaan. Ik ging er van uit dat hij daar nu heen gaat omdat je het over opvang hebt.
Ah ja klopt, sorry. Maar naar mijn weten is de dagopvang/kdv een no-go als een kind 4 geworden is. Anders lijkt mij dat inderdaad de perfecte oplossing!
Dat is niet helemaal zo inderdaad. Er zijn vaker kinderen die wat langer blijven totdat ze op school starten. Je zou het eens kunnen overleggen met de opvang
Vroegah (2008) kon dat wel hoor, collega van mij had een kind van mei en heeft het laten doorlopen tm de zomervakantie en dat kon toen, maar weet niet hoe ze het gedaan heeft met de toeslag) Zeker even vragen, nee heb je...
ja mijn oudste zoon is van juni, en heeft toen hij 4 was nog de hele zomer op het kinderdagverblijf gezeten. Kan gewoon. Je moet het alleen wel regelen met de opvang.
Oh en starten met school kan straks ook nog met gewoon wennen natuurlijk. Andere oorzaak, maar dochter is in groep 1 alleen halve dagen gegaan. Nu in groep 2 blijft ze vaak de woensdag nog thuis. Dus ook het wennen aan school kan vaak in overleg heel geleidelijk mocht je kind daar behoefte aan hebben
Mijn zoon werd 4 precies na de lockdown. Hij kreeg vooraf een uitnodigingskaart en hij mocht gaan wennen. Bij hem kwam het toevalling mooi uit dat de school toen 50/50 open was. Hij ging wennen door 2 dgn in de week in half volle groepen mee te draaien. Na de lockdown toen de scholen weer open gingen is hij meteen volledig gestart. Ik mocht de eerste keer mee de klas in, een kwartier na start van school zodat de andere ouders al weg waren. Hij ging er gewoon bij zitten in de kring, dus ik kon al snel weer weg. En hij kreeg die dag een verjaardagscadeautje van de school (een prentenboek). De 2de keer ging hij uit zichzelf naar binnen.
Mijn dochter is laatst 4 geworden, we hebben noodopvang nodig en hebben getwijfeld tussen kdv verlengen of toch naar school. Omdat we niet wisten hoe lang de lockdown zou gaan duren, hebben we toch gekozen voor school. Ze heeft op de dinsdag voor de lockdown last minute alsnog getrakteerd. Wendagen kende de basisschool toch al niet, en ze is daar begonnen in de noodopvang de dag na haar verjaardag. Elke dag een andere juf en klas, met zo'n 20 andere kleuters. Maar het gaat best goed, ze kent iig kinderen uit andere klassen kennen en andere juffen. En ze gaat graag naar school. Dus bij ons heeft het goed uitgepakt.
Zoon werd 4 tijdens de vorige lockdown. Mocht toen niet trakteren/afscheid nemen op de PSZ en ook geen afscheid nemen van z'n juffen. Wij hadden wel de mazzel dat z'n jongere zusje inmiddels ook bij hen op de groep zat, dus toen het later weer open ging en hij z'n zusje mee ging ophalen hebben we alsnog afscheid van z'n juffen genomen op gepaste afstand. Hij heeft totaal niet getaald naar een 'afscheidsfeestje', maar ik heb op voorhand ook expres niet gesproken daarover, omdat ik toch al wist dat dat niet kon. 1 van z'n PSZ juffen heeft hier toen een verjaardagskaart en de kadootjes die alle jarigen daar krijgen persoonlijk afgeleverd. Toevallig troffen we haar, dus hebben even kort door t keukenraam staan kletsen. School heeft toen niks aan z'n verjaardag gedaan, wat ik ook niet had verwacht aangezien ie pas na z'n 4e verjaardag zou beginnen natuurlijk. Nu zit ie op school en naar ik vermoed zal ie óók z'n 5e verjaardag niet kunnen vieren.... Op school heeft ie wel vriendjes (dit itt. de PSZ waar dat nog niet echt aan de orde was) en hij is natuurlijk een jaartje ouder dus ik vermoed dat het dit jaar iets lastiger kan worden voor m, mentaal gezien. Maar we wachten sowieso nog even af hoe het er tegen die tijd voorstaat en pas dan ga ik eens nadenken hoe we het in kunnen vullen. Van de ouders van z'n vriendjes heb ik toch het telefoonnummer dus kan die altijd nog een berichtje sturen of hun kind de verjaardag van ons zoontje komt vieren (dan wel gewoon hier thuis of beter nog: buiten, en natuurlijk in een klein beperkt groepje: hetzelfde kleine groepje als waar ie nu ook zo nu en dan mee speelt dus). Hoe het vanuit school nu geregeld zal worden... ik vermoed net als laatst toen er een klasgenootje jarig was: het kleine aantal kindjes die in het (kleuren)groepje zit zal samen met juf een verjaardagsliedje zingen via Meet, voor de jarige. Verder echt geen idee (ik verwacht maar niks, dan kan het altijd meevallen). Edit: hier mochten we niet mee de klas in en dat heb ik daarna ook nooit gemogen. Buurmeisje die iets jonger is (van september) haar moeder mocht toen wel de eerste paar keer mee naar binnen, maar wel op iets andere tijden dan de reguliere, zodat ze niet gezien zou worden door andere ouders.. Wendagen officieel niet gehad. Maar toen kregen de klassen maar 2 dagen les per week (ivm. halve klassen) dus eigenlijk heeft ie alsnòg een wenperiode gehad. Idd. afzetten op het plein en direct wegwezen. Heb wel van tevoren aan juf gevraagd of ie live of via videobellen de klas en juf kon zien. A. moest ik praktisch gezien ook weten naar welke juf ik m moest sturen op het schoolplein en B. wilde ik ook voor onze zoon dat ie naar een 'vertrouwd' gezicht kon stappen en zou weten waar z'n klasklaslokaal zou zijn. Gelukkig konden we toen in de vakantie met z'n tweetjes naar binnen Wèl vond ik het spijtig dat dit initiatief niet vanuit school kwam.
Zoals anderen al zeiden gebeurd dat nog wel hoor. Maar is wel per organisatie verschillend weet ik. Gewoon even opbellen naar het hoofdkantoor en vragen dus Edit: onze oudste is vorig jaar mei 4 geworden en ik heb een jaar daarvoor gepolst of de mogelijkheid bestond hem tot de zomervakantie op de PSZ te laten (om diverse redenen hadden we toen het idee dat dat mogelijk de beste weg zou zijn voor onze zoon). Bij onze organisatie kon dat gelukkig (uiteindelijk niet gedaan), maar bij andere organisaties dus niet altijd.