Als je twijfelt tussen namen, of je hebt nog helemaal geen naam: Mocht je het belangrijk vinden, pak elke naam die je hebt, en ga heel kinderachtig verbastering van de naam maken. Jeroen poep in de schoen bijvoorbeeld. Nou is er niets mis met Jeroen als naam, maar mocht je nou waarde hechten aan het feit dat de naam geen makkelijk doelwit word van gepest worden op school of later, dan kan dit misschien het makkelijker maken om een naam te bedenken. Uiteraard zou dit niets tegen emotioneel belang wegen. Als je een naam kiest omdat je er gewoon zo verlieft op bent, dan hoef je de keuze ook niet meer te maken. De naam is er dan al Veel bedenk plezier! Oh, onze dochter hebben we (roepnaam) Ava (2de naam: Madelief ) genoemd.
Dan moet je toch heel goed gaan zoeken naar een naam waar niks op te rijmen is. Als je een naam mooi vind zou ik er gewoon voor gaan. Ongeacht wat je er nog van kunt maken
Het is ook een tip voor de mensen die er BELANG aan hebben Heb ook verteld: "Uiteraard zou dit niets tegen emotioneel belang wegen. Als je een naam kiest omdat je er gewoon zo verlieft op bent, dan hoef je de keuze ook niet meer te maken. De naam is er dan al "
Dit zelf ook gedaan met namen. Misschien ook handig om initialen te testen zoals O.B. of B.H. te vermijden. En ook voornaam in combinatie met de achternaam natuurlijk. Soms "zie" je het niet maar hoor je het wel! Zoals Beau ter Ham.... (boterham...)
Ik vraag me altijd af waar ouders dan bang voor zijn. Ok, je kind dick of yoni noemen is niet handig. Maar rijmwoorden? En dan jeroen, poep in je schoen... Ga je kind liever weerbaar maken, dan hem bij voorbaat al zo extreem te beschermen tegen dingen die niet erg zijn. In mijn tijd werden de moederskindjes het meest gepest trouwens. Niet de kinderen met rijmbare namen.
Is het dan niet de taak om het allebei te doen? Kind weerbaarder maken, maar het ook niet te makkelijk maken voor andere kinderen? ik vind het geen extreem beschermen hoor, het is zelfs een kleinigheidje om rekening mee te houden.. En voor sommige is het wel erg, is dus jou persoonlijke mening. Jeroen is dan welliswaar is zacht voorbeeld, maar er zijn een hoop anderen. En zoals eerder word gemeld, initialen niet te vergeten of in combinatie met achternaam... Maar nogmaals, ik zie dat mensen een zware discussie willen starten om eigenlijk iets lichts. Het is gewoon een tip van mij, voor mensen die er ook rekening mee willen houden. Zo niet, doe het gewoon niet, zou ik zeggen. Iedereen zijn ding. Ik zie soms mensen hun kind een naam geven, omdat ze het mooi vinden. Maar gaat het kind het zelf mooi vinden later, omdat het door ieder kind word getreiterd? Daar denken die ouders niet over na omdat ze te druk waren met het zelf mooi vinden. Daarom mijn advies. Je kunt er mee doen wat je wilt, toch?