Ik heb een vraag. Volgend jaar krijgen wij voor onze twee kinderen oppas aan huis door een familielid. Mijn vraag is: kunnen we daarvoor in aanmerking komen voor een bepaalde toeslag, zodat we dat familielid kunnen betalen? Of zitten daar voorwaarden aan: moet dat familielid dan gastouder worden? Kan dit zomaar? Ik heb hier zeer weinig ervaring mee, dus ben benieuwd of iemand dit aan mij uit kan leggen Alvast bedankt!
Het familielid moet inderdaad geregistreerd gastouder zijn en een lrkp nummer hebben willen jullie een toeslag kunnen krijgen. Dit moet overigens ook via een gastouderbureau..
Ja het familielid moet een geregistreerde gastouder zijn. En dus ook een opleiding in die richting gedaan hebben. Daarbij moet je huis dus voldoen aan de GGD criteria, het familielid moet aangesloten zijn bij een GOB en je krijgt dus ook onverwachte GGD controle omdat jouw huis ingeschreven staat als werkplek van de Gastouder. Er komt dus heel wat bij kijken.
Ja helaas denkt niet iedereen daar zo over. Sommige gastouders ook niet maar ook heel veel andere mensen niet.