Geen leuke reactie. Zo hoor je nooit te reageren op een kado, of je je het nu groot/klein, mooi/lelijk of wat ook vind. Ik vind het juist veel. Bij ons in de familie geven we per gezin 5,- voor neefjes en nichtjes, ouders zorgen dan voor kadoos. Soms kan ieder een kadootje geven ter waarde van ong. 5,- soms 1 of 2 grotere kadoos gezamenlijk. Naar kinderfeestjes nemen de grotere kids een rol snoep mee met daaromheen een briefje van 5,- met een cellofaantje en strikje. Op de kleuterschool een kadootje van ong. 5,-
Wat een onbeschofte reactie! Hoe oud werd het meisje? Wij geven meestal iets tussen de 7,50 en 10 euro. Als ze geld vragen geef ik vaak hun leeftijd in geld, met een maximum van 10 euro. Ik vraag altijd wat ze willen, de ene keer ben ik dan wat minder kwijt dan de andere keer.
Ik vind 12,50 zeker niet weinig, wij hebben heel veel ( 19...) neefjes en nichtjes en geven intussen niet meer op elke verjaardag omdat we aan de andere kant van het land wonen, maar wij gaven meestal 5-7,50 per kind. Oveirgens, ik vind het voor een kind van 7 een heel verwende opmerking. Maar mn zoon van 3 die zegt nu nog gerust - als zuslief een boek kado krijgt - Sorry, ik heb liever een speelgoed tractor. En hoeft het kado dan echt niet... Hij wilt het niet open maken. Haha, ik dub hier nog een beetje mee, de eerlijkheid vind ik leuk, maar nu moet ik hem dus gaan leren om sociaal geaccepteerd te gaan liegen...
Dit. Ik had mijn kind het cadeau niet laten houden. Ik vind het echt ontzettend onbeschoft en ondankbaar, zelfs al zou het te weinig zijn. Mijn eerste reactie op de OP was ook "waar zijn die ouders?!" Mijn man leerde vroeger dat, als je geld of een bon krijgt, je het niet eens ter plekke open mocht maken en mocht tonen, zodat ook voor het andere bezoek niet duidelijk was hoeveel er gegeven werd. Hij mocht alleen de kasrt lezen. Dat gaan wij onze dochter ook leren. Als het bezoek weg is, mag ze kijken wat voor bedragen ze allemaal heeft gekregen. Wij geven meestal een cadeautje ter waarde van 5 tot 10 euro. Vind ik mooi zat. Ik kijk absoluut niet wat mijn dochter van anderen heeft gekregen. Ik kijk gewoon wat ik leuk vind om het desbetreffende kind te geven en waar ik dat kan kopen. Soms kost dat 10 euro, soms 5. Prima. Je kan niet alles op een gouden schaaltje wegen. Ee kind kan blijer zijn met een cadeautje van 5 euro, omdat dat bij zijn interesses past, dan met een cadeau van 10 euro. Alleen voor mijn nichtje heb ik wel eens cadeautjes gekocht die iets duurder waren. Tot 15 euro ofzo. Maar dan heb ik het over familie. En ook nog eens een familie met maar twee kinderen, dus dat is financieel goed te doen.
Aan de andere kant; misschien spaart het kindje voor iets en is ze gewoon vooral kind dat hoopt in 1 cadeau haar doel te halen en dan teleurgesteld is dat ze het nog steeds niet bij elkaar heeft... Dat knallen ze er vaak uit voor ze er erg in hebben. Het is dan zeker niet te weinig maar gewoon niet voldoende om haar doel te halen?
TS, heb je er later nog met de ouders over gesproken? Als zij er niet bij waren, weten ze waarschijnlijk niet eens dat hun kind zo reageert. Dan zou ik zze vandaag gewoon even rustig opbellen om het te melden. Gewoon zeggen: " ik vond het gisteren heel gezellig, maar er moet mij wel iets van het hart..." Ik zou dit als ouder willen weten, zodat ik met mijn kind kan bespreken dat zo'n reactie heel erg onbeleefd is en hoe je wel netjes kunt reageren.
Pfoe, wat reageren sommigen hard zeg! Het is geen kind van 13, maar een kind van net 7, ik vind het nogal wat om meteen te beginnen over cadeaus afpakken enzo. Natuurlijk moeten de ouders uitleggen hoe of wat, maar als die het bv niet gehoord hebben? Je kan als gever ook reageren en haar een beetje corrigeren. 'Nou, zo weinig is 12,50 niet hoor... Spaar je misschien ergens voor?' Pff een kindje van 7 maakt een sociaal foutje, ik zou er nooit meer op bezoek gaan hoor!
Ook al ben je 7 jaar. Vindt het toch een ht een beetje onbeschoft. Ik zou met een grapje gezegd hebben dat ik het dan wel weer mee terug nam. ( overigens volwassenen kunnen ook zo reageren, had eens een puzzelrol voor mn schoonmoeder gekocht. Ze maakte me open en zei meteen dat iemand hem ook had en het een ronding was. Toen ook maar gezegd dat ik maar wel weer mee naar huis zou nemen Later bleek dat het toch wel een handig ding is)
Je hebt gelijk. Laten terug geven is misschien wel wat overdreven op die leeftijd. Bij nader inzien zou ik haar het cadeau wel laten houden, maar alleen als ze sorry gaat zeggen en alsnog bedankt. Overigens vind ik dat een kind van die leeftijd al wel geleerd zou moeten hebben dat je het cadeau niet direct bij binnenkomst al vraagt, maar wacht tot gasten hun jas hebben opgehangen, jou gefeliciteerd hebben en het je zelf geven.
Wij geven meestal rond de 15 euro aan cadeautjes bij goede vrienden. Cadeaubonnen geven voor een verjaardag, vind ik best lastig. Je ziet dan meteen wat je geeft. Alsof je gecontroleerd wordt. Ik heb dit ook bij bruiloften... bij een goede vriendin had ik een fotoboek van het vrijgezellenfeest af laten drukken, die 35 euro kostte, nog wat losse cadeautjes gekocht en daarbij 30 euro aan geld nog. Uiteindelijk kregen we van hun keurig 30 euro terug op onze bruiloft. Ik voelde me toen best lullig. Blijkbaar hadden zij niet door dat ook het fotoalbum al 35 euro gekost heeft. Maar goed ik dwaal af... ik vind het altijd lastig met geld.
Wauw wat een reactie zeg, ik vind het nogal wat, 12,50! Volgende keer alleen een kaartje met Gefeliciteerd?? Hier geven we kinderen 5 euro. Neefjes/nichtjes 10 euro. Vinden wij meer dan genoeg
Ik geef maximaal 10 euro per kind. Dus ik vind 12,50 heel netjes! Ons neefje tijdens de laatste verjaardag. Dochter had cadeautjes vast en mijn man was zijn jas nog aan het uittrekken in de gang. Trekt hij cadeautjes uit de handen van mijn dochter. Ik terug afgepakt en gezegd dat hij moest wachten tot oom .... er ook bij was. Vind dat zo asociaal!
Ik zou er ook niet zo meezitten Stel ze spaart voor bijv een barbiehuis a 200 dan bedoelde ze misschien meer zoiets als " het gaat nooit lukken " en was het niet persoonlijk Als ouder zou ik mijn kind er wel op aanspreken maar zo heftig als sommige hier nee dat niet 7 is echt nog wel klein
Asociaal voor een kind? Hij was vast gewoon benieuwd maar afpakken? ik moet altijd een beetje lachen als ik sommige reacties hier lees en me dan afvraag waarom we in zon asociale beroerde wereld leven ( qua mentaliteit) als het kennelijk wel allemaal zo hoog opgenomen wordt 😀
Hij trok het uit haar handen met geweld.... Wij voeden ons kind zo niet op, ik hou daar gewoon niet van. Maar ieder zijn mening....