Misschien een domme vraag maar ik vraag me dit af : Ik ben 7 weken geleden bevallen van mijn tweede zoon. Nu heb ik (net als bij de eerste) veel last van mijn hormonen. Ik reageer daar best sterk op en dan bedoel ik met negatieve gevoelens en gedachtes. Ik ben niet depressief maar heb soms uurtjes/dagdelen dat ik me erg down kan voelen (zachtjes uitgedrukt) en ik heb het idee dat ik het wel in de gaten moet houden dat het niet doorslaat. (Ik voel me echt niet constant zo hoor!!) Nu werd ik vanmorgen wakker en het lijkt erop dat ik weer ongesteld ga worden. Dit heeft dit ook effect op mijn hormoonhuishouding natuurlijk. Is het zo dat daar dan meer balans in komt en dat die sterke gevoelens/gedachtes daardoor minder kunnen worden??
Ik hoop dat het nog goed komt, maar aan mijn bericht heb je niet veel, na de bevalling begonnen aan de pil en mijn humeur daalde echt naar het vriespunt. Het werd zo erg dat als mijn peuter een vervelende bui had en ik ongesteld moest worden of net was, ik heel erg boos was. Heb hem niet geslagen maar was wel zo boos, bij dit gevoel ging ik snel poetsen en opruimen met muziel en trok het weer weg. Zodra de ongesteldheid weg voelde het of een donkere wolk weg was. Ik ben weer gestopt met de pil omdat de gevoelens echt heel naar waren en elke maand erger werden. Sinds ik gestopt ben gaat het beter, nog steeds sjagerijnig wanneer de eisprong komt en wanneer ik ongesteld moet worden. Krijg ook elke maand steeds meer last/piin. Wil nog steeds naar de huisarts maar durf niet goed.
Wat vervelend voor je!! Ja sjagerijnig hoort er wel bij maar als je er veel last van hebt zou ik wel naar de huisarts gaan ja. Misschien kan je om een vrouwelijke arts vragen? Doe ik ook met vrouwelijke problemen.
Ik had een mannelijke en die ging met pensioen, heb daar expres op gewacht maar heb elke keer een excuus om niette bellen. Ben eigenlijk gewoon bang. Best sneu nu ik dat zo schrijf
Is niet sneu hoor!! Ik ben ook iemand die zulke dingen maar voor me uit schuif!! Maar waar ben je dan bang voor??
Ten eerst, nog gefeliciteerd met jullie zoon! Je bent nog maar pas bevallen en het heeft even tijd nodig voordat alles weer op regel is. Na een zwangerschap kunnen pms-klachten toenemen. Je kunt hier bijv. Efamol PMP voor slikken, hier zit teunisbloemolie in. Dit ondersteunt bij menstruatie-ongemakken. Mocht je enorm veel hinder blijven ondervinden dan kun je naar de ha.
Dank je Ja ik weet met mijn hoofd dat het ook allemaal nog maar net gebeur is! En dat ik het ook wel een beetje tijd moet geven. Bij mijn oudste had ik dit ook en ik weet dat het weer weg gaat... Maar mijn gevoel zegt soms iets totaal anders!! Efamol PMP ken ik niet. Kan dit in combinatie met borstvoeding? En kan je dit zomaar nemen? Waar is het allemaal voor?
Heb je op korte termijn niets aan, maar houdt je stemming en andere klachten eens bij in een app? Ik heb een menstruatiekalender die ik al heel lang bijhoudt en sinds ik mijn klachten registreer, merk ik dat het vaak op dezelfde dagen in de cyclus is. Niet dat je daar dan concreet wat aan kunt veranderen, maar ik probeer het daarmee wel iets te relativeren die dagen.
Ik herken het wel. Ik werd dan vooral prikkelbaar, voelde me dan boos en onrustig van binnen en ging bij het geringste snauwen. Had dan een pestdag zonder aanleiding. Na een tijdje zag ik duidelijk het patroon , iedere keer als ik dacht: wat heb ik toch vandaag!? Dan was het rond dag 23 in de cyclus . Gevoel bleef dan nog in mindere mate en kwamen andere pms kwaaltjes bij (zoals opgeblazen buik, misselijkheid, vermoeidheid, hoofdpijn, gevoelige borsten) tot de menstruatie doorbrak. En dan was ik weer een ander mens ... Ik heb 2 jaar lang teunisbloemolie geslikt (tijdens BV). Efamol pmp hebt ik ook gebruikt, deed best goed werk, maar ik vond het erg duur, dus daarom de teunisbloemolie van etos gebruikt. Voelde daar wel beter bij. Na het stoppen met BV verbeterde het nog iets meer. Na een tijdje heb ik om andere redenen mijn mirena laten verwijderen en toen werd het nog veel beter. Ben toen gestopt met teunisbloemolie. Ik heb nu nog steeds wel pms en ook wel eens zulke pestdagen (altijd rond dag 22-25 van cyclus), maar het allemaal zo heftig niet meer en ook niet zo veel dagen. Ik heb zelf het gevoel dat door zwangerschappen en BV alles uit evenwicht was (hormonaal) en dat dit door het gebruik van teunisbloemolie en ontzwangeren uiteindelijk weer beter in balans gekomen is. Mijn cyclus is nu ook iets korter en regelmatiger dan in de periode dat ik zwanger werd van 3e. Alsof ik een chronisch tekort had van iets (door zwangerschappen/BV periodes/ miskraam) dat de teunisbloemolie weer bijgevuld heeft?
Ik herken het wel hoor. Ik lag helemaal in de kreukels na de bevalling. Heeft een jaar geduurd voor ik mij weer mezelf voelde en daarna nog anderhalf jaar voordat ik een beetje pijnvrij was. Over Efamol is de volgende info beschikbaar. Er is ook een speciale moeder en kind variant. Wijze van gebruik van Efamol PMP 1x daags 2 capsules tijdens een maaltijd met wat water innemen en doorslikken. U kunt op iedere dag van de maand starten en het middel gedurende de gehele maand innemen. De aangegeven dosering niet overschrijden. Een voedingssupplement kan niet gebruikt worden als vervanging van een gevarieerde voeding. Gebruik tijdens zwangerschap en borstvoeding Efamol PMP kan overeenkomstig de aanggeven dosering (1x daags 2 capsules) worden gebruikt. Speciaal voor deze periode is er ook Efamol Moeder & Baby. Efamol Moeder & Baby ondersteunt de gezondheid van de moeder en helpt haar om, in aanvulling op de voeding, een goede hoeveelheid juiste vetzuren binnen te krijgen voor zichzelf en de baby vóór, tijdens en na de zwangerschap. Maar mijn advies is toch echt, geef jezelf een beetje de tijd. Mensen willen zo snel tegenwoordig. Laat je lijf wennen aan het feit dat je niet meer zwanger bent. Maar je kunt altijd even bij ha langs, desnoods voor een luisterend oor.
Gefeliciteerd met je kindje! Hoewel ze een functie hebben vind ik hormonen rotdingen. Mijn jongste wordt alweer bíjna 5. Sinds haar geboorte heb ik rond mn eisprong last van hoofdpijn. Een paar dagen voor mn menstruatie wordt ik labiel en moe. Ik voel me dan down, jank om alles en zie alles zwart. Na 2 dagen menstruatie voel ik me weer mezelf. Het heeft best lang geduurd voor ik dit herkende bij mijzelf. Nu ik het weet kan ik al mn labiele emoties gelukkig beter relativeren maar het blijft rot.
Dank jullie wel Ja, moet het ook gewoon de tijd geven, hoe lastig soms dat ook is. En ja, eigenlijk wil ik alles veel te snel...terwijl ik ook wel weet dat dat ook niet goed is. Het is momenteel een proces van tijd en acceptatie!!..ik baal alleen zo van mezelf dat ik er niet van kan genieten...ze zijn zo kort zo klein.... En inderdaad, ik ben blij dat die hormonen zijn werk allemaal doen, er zijn genoeg vrouwen waarbij het anders is. Maar toch blijf ik ze soms zo lastig vinden...
Ik herken mezelf compleet in jouw verhaal!! Ik heb na de geboorte van mijn zoon precies dit gehad en verwacht een 2e zoon. Ik ben er dan ook nu al erg mee bezig hoe dit straks zal gaan. Je kunt je gewoon niet echt goed voorbereiden op de hormonen helaas.. Heb je mindfulness al geprobeerd? Slik je verschillende vitamine B? Het hielp mij al erg om het te accepteren zoals het is. Negatieve gedachten voorbij laten gaan als een wolk..(soort visualiseren) maar niet vechten ertegen.. dan komt het zo hard terug. Klinkt zweverig ik weet het.. Als je het fijn vindt om te kletsen mag je me p'ben! Heel veel succes!!