Nav het topic over speelgoed voor onderweg vraag ik me wat jullie ervaringen zijn met een laptop, storio of tablet voor een kind van 4 jaar. De dag na haar 4e verjaardag gaan we op vakantie, en waarschijnlijk vindt onze dochter een tablet/laptop/storio een fantastisch kado. En nog eens heel nuttig gezien het feit dat we naar Italie gaan, is ze wel even mee zoet. Het zou een leuk kado van de opa's en oma's kunnen zijn. Maar... aangezien zij er zeker geen verstand hebben en ik er na even googelen ook niet meteen uit ben wat geschikt is, even jullie mening. Wat hebben jullie gekocht en hoe bevalt het? Onze dochter heeft wel een laptop van nijntje, maar dat wordt nu een beetje te kinderachtig. Bovendien heeft ze veel interesse in letters/ taal.
Ik heb een iPad die mijn zoontje van 4 af en toe gebruikt. Genoeg gratis apps. Spelletjes, kleuren, letters, tellen etc. En voor een paar euro heb je ook completere leerdingen. Hij heeft ook een Cars laptop van vtech (dankjewel oma). Die is wat simpel qua beeld, maar wel leuk voor de leergierigheid. Die is er ook wel in een roze variant..
Isabella doet al veel op onze pc en op school staan ook gewone pc's in de klas. Binnenkort gaan we een netbook van acer voor haar kopen. O.a. voor als we op vakantie gaan. Ze kan daar spellen op spelen, filmpjes op kijken en natuurlijk gewoon typen.
Heb je al gedacht aan een nintendo ds. Mijn zoon vind dat echt heel geweldig (en mijn dochter ook al ). Veel spelletjes (zowel leer als gewone spelletjes en voor alle leeftijden) en makkelijk mee te nemen (auto-oplader). Wij hebben thuis zowel een laptop als een tablet en ik vind ze voor mijn zoon (zeven) nog niet echt geschikt om mee te spelen, ook al zou hij dat best kunnen, heel af en toe mag hij met de tablet (maar hij vind zijn ds leuker). Achter de pc mag hij wel gewoon en daar speelt hij ook regelmatig mee. Een storio heb ik geen ervaring mee, maar wat ik op internet vind is dat het tussen een nijntje laptop en een ds/tablet in zit. Kan misschien wel leuk zijn, maar ik heb geen idee tot welke leeftijd. Voor mijn zoon zou ik het de laatste jaren al niet meer gekocht hebben. Het verschil tussen een nijntje laptop en een echte laptop is natuurlijk wel heel groot. Je zou wel een laptop kunnen geven, maar ik zou zelf wel de controle over de laptop willen houden (hij is van mama/papa, maar je mag er nu wel mee) en het niet aan de kleine zelf geven (dan is het van je kindje en heb je er veel minder over te zeggen).
Storio is ook heel leuk, zeker voor in de auto wel handig, net als een DS. Om nou meteen een Ipad voor je dochter te kopen vind ik ook wel wat ver gaan
Mja ik zou een iPad niet zo snel kopen voor een kleuter. Al vind de mijne het echt geweldig maar zeker in de auto is het niet handig. Buiten dat hij duur is, beschadigt hij relatief snel en tja.. Hij is toch bijna 500. De goedkopere tablets (rond 100) echter werken op een al dan niet verouderde androidversie. Ook niet direct een aanrader! Ik denk dat je beter zelf een goede tablet voor je eigen verjaardag kunt vragen en die af en toe uitlenen. Ook laptops kunnen niet zo goed tegen "van schoot vallen". Het zal vaak goed gaan maar uiteindelijk kan een harde schijf er gewoon niet zo goed tegen. De storio probeer ik echter al 3 weken te bekijken... Hij ziet er in ieder geval leuk uit en is gemaakt op kleutergedrag. Bovendien past hij goed op schoot en is vrij licht omdat hij van plastic is. Maar... Het demo model bij onze Bart Smit doet het dus niet. En ik wil hem toch even met eigen ogen aan zien staan en bekijken voordat ik ga zeggen dat ik het echt goed vind. Wel kun je er allerlei spelletjes los bijkopen à 20 en is de keuze Est aardig. Dus een passend spelletje is ongetwijfeld te vinden maar het is natuurlijk wel minder keuze dan wanneer je een spelletje gaat downloaden voor laptop of tablet. (al moet je wel bedenken.. Je kunt in de auto niet op internet dus online spelletjes vallen al gauw af.)
Mijn dochter heeft de Vtech laptop (de roze) zojuist voor haar 3e verjaardag gekregen, de nijntje laptop was al lang te simpel geworden. Ze is erg bezig met letters en cijfers en de Vtech vind ik daar ideaal voor nu. Hij is goedkoop en meer heeft ze nog niet nodig. De knoppen zijn wat groter, dat vond ik wat minder van de storio met zijn miniknopjes. Een aantal spelletjes zijn echt nog te moeilijk nu, dus ze kan er nog wel 2-3 jaar mee spelen schat ik (maar tegen die tijd zal ze ook wel een uitgebreider ding erbij hebben ). Qua leren is de Vtech prima en goedkoop (25 euro), voor meer opties + vermaak en leuker beeldscherm zou ik gaan voor storio of nintendo. Maar ik denk dat zoiets dan voornamelijk voor spellen gebruikt wordt (?) en ik vind dat nu nog niet nodig. Maar ze is dus 3 jaar.
Kylian heeft een Storio en vind hem geweldig. Je kunt er spelletjes op doen (je krijgt er ook meteen 3 punten bij en daarmee kun je 3 spellen downloaden van hun site), heeft er muziek op staan, foto's die hij dan ook weer kan bewerken. Er zitten boeken op die door het ding voorgelezen wordt, de moeilijke woorden staan in een andere kleur, die kunnen ze aantikken en dan krijgen ze de uitleg van het woord. Je kunt er op tekenen maar ook leren schrijven (ze gebruiken dezelfde schrijfletters als ze op school leren).
@arivenol: mja de storio deed me erg denken aan een hele grote blackberry maar die kleine knopjes.. die worden ook bediend door kleine vingertjes he.. dat lijkt me dus geen enorm probleem. Heb zelf ook weleens naar zo'n vtech laptop zitten kijken maar hier speelt ze meestal op onze ipad of mijn ds. Vrienden van ons hebben een dora-laptop en daar kijkt mijn dochter echter nauwelijks naar.. ondanks dat die wel met cijfer/letter-dingen is. op de ipad meestal enigzins educatief.. op de DS speelt ze altijd iets van Dora eigenlijk.
Ik zou eerder voor een Ds gaan. Ligt makkelijk in de hand en er zijn genoeg spellen. En met een auto oplader is hij nog goed te gebruiken.
@Saskia, ja die kleine vingertjes had ik ook bedacht . Maar het zijn ook kleine lettertjes, dicht op elkaar. En ik vond het zelf voor mijn 3 jarige nog iets duidelijker om dan grotere knoppen te hebben. Dan zijn het nog meer afzonderlijke letters, als je begrijpt wat ik bedoel. Hier was de storio ook kapot in 2 speelgoedwinkels, dus ik kan er niet echt over oordelen. Maar ik kreeg het idee dat het toch meer een spelcompu is, Dora kijken enzo. Was me niet duidelijk of er dan ook standaard leerspelletjes opzitten. Tablet/laptop e.d. vind ik haar echt nog te klein voor. Vind het juist zo handig dat ik lekker daarop kan, als zij tv kijkt oid. Laptops zijn van papa en mama! De Vtech moet ik nog wel mee helpen. Het juiste spel kiezen en even uitleggen wat de bedoeling is. Maar het verbaasd me toch hoe goed en snel ze snapt wat ze moet doen en hoe ze de muis moet bedienen. Ze pakt het niet zo snel zelf, maar als ik het aanbied, vind ze het wel leuk. Ze is er niet uren zoet mee, maar wel prima ding voor leerspelletjes. Voor 3 jaar vind ik dit dus voldoende. Heel goed mogelijk dat ze volgend jaar wel een storio oid erbij krijgt en deze laptop dan niet meer gebruikt. Maar dat kan ook wel voor die prijs.
@arivenol: zo heeft ieder natuurlijk zn redenen en ze mag ook maar heel weinig op de ipad hoor.. het blijft een duur ding en bovendien "grote mensen speelgoed". Ik vind het wel apart dat die storio in veel winkels stuk is.. dat is toch geen beste reclame zou ik zeggen. Zeker gezien de leeftijdsklasse waar het voor gemaakt word verwacht ik enige degelijkheid
Je bent toch niet serieus van plan een laptop of tablet voor je 4 jarige te kopen ? Of bedoel je een speelgoedlaptop? Als ze interesse in letters heeft is een leuk boekje (speel- en leerboek) misschien een veel beter idee. Het vervelende aan de speelgoedlaptops is dat ze de letters verkeerd aanleren. Ze spellen de letters zoals wij volwassenen dat doen AA, BEE, CEE, GEE, EL, PEE, ZET etc, terwijl ze op school leren ah, buh, duh, eh, fuh, puh, zz. Zo kunnen ze uit losse letters makkelijker woorden lezen (puh-oh-tuh = pot ipv PEE-OO-TEE).
Ja, dat was ook een van mijn minnen!! @Tassie, iig op de vtech laptop zeggen ze toch echt ppp-ehhh-nnn...pen. De letters staan ook als kleine letters op de toetsen, in alfabetische volgorde. Dus ik denk dat het best pedagogisch verantwoord is .
Nou op onze roze "mijn eerste laptop" van V-tech is dat (nog) niet zo helaas. Deze is 2 jaar geleden gekocht. Er staan ook kliene letters op de toetsen, maar als je ze aantikt hoor je echt AA-BEE etc.
Dank voor alle reacties! Storio: Ja, op bol.com las ik bij de recensies ook al dat het ding snel stuk gaat, wel een goede klantenservice, dus je krijgt wel weer een nieuwe, maar het lijkt erop dat het niet echt heel degelijk is. Laptop: nee, ik zou zeker geen echte voor haar kopen. Ze is nu al erg gefocust op de onze, filmpjes op youtube enz. Maar dat is wel even genoeg voor nu. Nintendo DS: ik ken dat ding eigenlijk helemaal niet. Heb meer het gevoel dat het voor grote kinderen is, die er vervolgens compleet in op gaan, overal dat ding mee naar toe slepen. Dus dat komt wel over een paar jaar wat mij betreft. Maar goed, ik kan hier een vooroordeel over hebben natuurlijk. Tablet: idd mee eens, zelf een voor mijn verjaardag vragen en dan mag ze er af en toe op spelen. Wat blijft dan over: of idd een iets interessante kinderlaptop, dus die van Vtech bijv. Ga me daar eens verder in verdiepen. Of is er nog iets anders wat op een storio lijkt en iets degelijker is??
Hmm tja.. ik heb fotoos van mijn dochter in nog zo'n 1-delige pyama waarbij ze al dora speelt op de DS maar ze mag van ons er echt zelden op eigenlijk voornamelijk als we op visite gaan met meer oudere kinderen zodat ze niet steeds mn telefoon komt bietsen... of als ik weet dat ze lang moet wachten.. bijv. als ik naar de kapper of het ziekenhuis moet en ze mee moet. dan kan ze er even op spelen. maar goed, wij hebben hem ook absoluut niet voor haar gekocht.. ik heb er zelf jaren op gespeeld omdat ik veel in het ov zat. ik zou hem ook niet zo snel specifiek voor haar kopen... op die manier heeft ze ook haar "eigen" ipod. het is mijn oude exemplaar dat eigenlijk al een behoorlijk tijdje lag te verstoffen in de kast. hij ligt nu op haar kamer met een paar kleine boxjes er aan vast. @laptops: ik hoor allemaal enthousiaste reacties op vtechs laptops... maar mijn dochter kan er de interesse niet zo voor opbrengen. die zit nog liever te spelen met een papieren ipad dan dat ze een werkende kinderlaptop neemt. dus daar kan ik je niet de ultieme tip voor geven
Ds wil prima hoor, de kleinste van ons speelt er soms ook al op (wel onder begeleiding van mama) we hebben een spelletje waarbij ze een hond eten moet geven, aaien, borstelen, wassen, lopen etc. Ze vind het helemaal geweldig Moet eerlijk zeggen dat wij hier nog geen problemen hebben ondervonden met de Storio
ik was laatst in de toys xl met mijn zoontje en zag de storio. superleuk ding! voor een 4 jarige lijkt dat me erg leuk. mijn zoontje vond het ook heel leuk maar is nog iets te moeilijk voor hem hij is pas 2,5. hij heeft een teletubbie laptop maar kent dat ding helemaal uit zn hoofd, bennu dus opzoek naar een iets moeilijkere maar de storio is weer iets te moeilijk voor hem.