Ik werk als groepsleidster in de kinderopvang en de grote regelmaat waarmee kinderen bloeden is te onveilig om een kindje met aids te plaatsen vindt ik. Laatst nog een kind een hele zware bloedneus, en de andere kinderen zaten ook onder want ze waren aan het stoeien. ik werk dan op een naschoolse opvang dus wat oudere kinderen van 4-13 jaar maar evengoed zou ik mijn eigen kinderen er vanaf halen. Klinkt misschien kort door de bocht, maar bij kinderen weet je het nooit,. zou ik bijvoorbeeld een collega hebben met aids zou ik daar minder problemen mee hebben, ik bedoel aanraken en met elkaar praten is niet besmettelijk, kinderen zijn gewoon onberekenbaar.
Ik zou eerst info in winnen. Dan weet ik waar ik over praat. Aan de hand van die info zou ik wel iets/of niets doen.
ik heb gekozen voor mijn eigen kind er af te halen, jammer voor al die mensen die zeggen, er kan niets gebeuren, en het is zo zielig voor dat kind, jammer dan maar de veiligheid van mijn kind gaat boven alles.
Wat erg dat mensen eigenlijk zo weinig weten van HIV en aids! Als een kind met HIv besmet is en het bloed, dan zou haar bloed IN het toevallige open wondje van een ander kind moeten komen! Dus het bloed moet met lekaar vermengen en IN het lichaam van het gezonde kind komen, zoals bloedtransfusie e.d. Zonder transfusie lijkt het mi héél moeilijk om 2 kinderen tegelijk te laten bloeden en dan ook nog het bloed van het hiv kindje IN het open wondje van een ander gezond kindje krijgen! Dus ik zou NIKS doen, of misschien wel voorlichting gaan geven op deze creche, als mn kin daar op zou zitten. En idd, als zij straks naar school gaat, wat dan? Je kind van school halen? Iedereen heeft recht op zijn mening, hoor! Maar iemand schreef over bloedneuzen.. nou, als ik het weer ga uitleggen val ik in herhaling, maar jullie snappen het nu wel.. Kinderen krijgen het dus meestal ook alleen maar door hun moeder. En als moeder tijdens zwangerschap bep. medicijnen krijgt heeft ze zelf een heel grote kans dat het babytje géén HIV krijgt! Ik hoop dat jullie je mening bijstellen, nu jullie weten dat het niet zomaar van bloed op bloed over gebracht word.. dus als beide bloed.. oh daar ga ik weer.. sorry maar wil zo graag dat jullie het begrijpen! Wat sneu voor dit kindje zeg! En als hier al zoveel onwetend heid is.... Wordt tijd voor meer informatie.. Ik ken iemand met HIV en zij heeft een gezond dochtertje gekregen! Lin
Heel goed gezegd! @Linneke: sorry, maar ik moest ook wel even lachen om je berichtje. Máár het is wel heel erg waar wat je zegt en ik geloof ook wel dat je duidelijk bent.
Dit klopt echt niet. Ik ben even gaan neuzen en heb dit van de Red Ribbonsite gehaald (je weet wel...van dat rode lintje): Hoe kun je besmet worden met HIV? Een HIV-besmetting kan je op vier manieren oplopen: via bloed-bloed contact Wanneer je eigen bloed in contact komt met bloed dat HIV besmet is, loop je het risico ook besmet te raken. Dit kan gebeuren bij een ongeluk of bloedtransfusie. in Nederland wordt al het donorbloed goed gecontroleerd. Echt...hoe erg ik het ook voor dat kindje vind..en dat meen ik oprecht....ik stel mijn mening niet bij.
Ik schreef ook NIET ZOMAAR, dus het kan wel van bloed op bloed, maar dat is heel moeilijk. Bijv. bij een ongeluk, als iemand heel veel bloed verliest en dan moet die ander het toevallig al in een open wondje krijgen.. Maar je bent gelukkig vrij om je eigen mening te hebben, hoor! Maar vind het zo sneu voor dat kindje. Kan me niet voorstellen hoe dat kindje het over zou moeten brengen.. Dan zou er al iets heel erg met veel bloed moeten gebeuren, maard at houden die leidsters dan wel extra goed in de gaten! Anyway ik zou mn kids er gewoon mee om laten gaan. Dus als jij zo'n kindje in de buurt had liet je je kind er ook niet mee spelen? Wel heftig he? Ik snap heel goed dat je geen risico wilt.. maar t zal je eigen kind maar zijn.. pff moeilijk hoor! LIn
Ja, ik vind het ook een hele goede poll dit en zoals ik al eerder aangaf...je kan het van zoveel verschillende kanten bekijken en voor iedere kant is wat te zeggen...dus kies ik voor mijn eigen kant. Maar wel met tegenstrijdige gevoelens, dat wel...
Iedereen heeft het erover "wat als er een kind" zou zijn op de creche/school maar wat is het als het je eigen kind is en niemand wil spelen met jouw kind en dat terwijl jij weet dat het risico minimaal is
Mijn eerste reaktie toen ik de vraag las was: mijn kind eraf halen. Stom eigenlijk.. want dat is en reaktie vanuit angst. Ik weet dat het niet zo 1-2-3 over te dragen is.. Heb er zelf mijn scriptie overgedaan.. ik zou dus na reeel na te hebben gedacht toch meer info inwinnen en dan een keuze maken.