Hoi, Eva gaat nu 1,5 dag naar het kdv (maandagmiddag en vrijdag), de bedoeling is 2 dagen uiteindelijk (ook de maandagochtend als er plek is). Ik zou graag de maandag niet meer willen werken, maar dan zou Eva alleen de vrijdag naar het kdv gaan. Ze zeggen dat kindjes dan telkens weer moeten wennen en dat je ze beter 2 dagen naar het kdv kan laten gaan. Maar ik wil zo graag maar 2 dagen werken, liefst helemaal niet, maar eerst maar eens zo proberen. Ik vind het voor Eva goed om haar het kdv te gaan en ze vindt het erg leuk, en de papa-dag (woensdag) vind ik ook wel erg leuk voor Eva en mijn vriend. Wie heeft er een kindje dat maar 1 dag per week naar het kdv gaat en hoe gaat dat? groetjes, Snoopy
Mijn dochter gaat sinds ze 10 maanden oud is 1 dag naar het kdv. Voor haar was het wel wennen omdat ze ook al wat ouders was. Maar inmiddels gaat het wel goed. Ze gaat nu 4 maanden er naartoe en het gaat stukken beter. Ze was wel altijd verdrietig als ik wegging maar na een paar tellen was ze weer lekker aan het spelen. Ze doet er natuurlijk langer over dan een kindje die vaker gaat. Maar het scheelt dat jouw dochter al naar het kdv gaat.
Mijn dochter ging van 7 maanden tot 3 weken geleden ook 1 dag in de week, was totaal geen probleem. Nu gaat ze 2 dagen, omdat ik een andere baan heb.
Fijn om te lezen dat het dus geen probleem hoeft te zijn! Nu even bedenken wat ik wil en wat er mogelijk is...
Over het algemeen zullen ze ws wel langer moeten wennen als ze maar 1 dag gaan. Aangezien jouw dochter er al naartoe gaat lijkt me het wennen geen probleem. Kyllian gaat ook 1 dag in de week naar het kdv (andere dagen gaat hij naar de oma's). Hij zit er vanaf dat hij 15 maanden was en het heeft ff tijd gekost om te wennen. Nu gaat het echter heel goed. Hij vindt het niet leuk als mamna of papa weer weg gaat, maar na 10 sec is hij het vergeten en speelt hij daar heerlijk. Moeite bij afscheid kunnen ze ook hebben als ze er dagelijk naartoe gaan....
Anne gaat ook maar 1 dag naar het KDV. Het gaat goed alleen het weg brengen gaat ze huilen als ik weg ga ( maar dat doen veel kindjes ook die meer dan 2 dagen naar het KDV gaan) Het ligt er ook aan welke leister er is die ochtend.
hier ook maar 1 dag in de week en dat gaat ook super. natuurlijk huilt hij weleens als ik hem wegbreng maar dat doen de andere kindjes ook en dat kan ook een fase zijn. maar verder gaat het hier prima. joyce
Tessa gaat ook 1 dag in de week. De dinsdag. Ze heeft het prima naar haar zin en heb niet het idee dat ze elke keer weer moet wennen of zo. Maar ik ben wel benieuwd hoe het zal gaan als ze wat groter is.
Nou, dat klinkt in ieder geval positief allemaal! Eva huilt ook soms als ik haar wegbreng, als ze doorheeft dat ik wegga, trekt ze dan een pruillip en gaat heel zielig huilen. Ligt een beetje aan haar bui, vandaag was ze erg moe en ik verwachtte dat ze ging huilen, maar ze zwaaide me nog net niet uit .
Je vertelt dat ze nu 1,5 dag gaat, dus eigenlijk is ze dat gewend. Dan denk ik niet dat ze nu moeten wennen aan een half dagje minder. Het verhaal zou anders zijn als ze al een jaar is en dat je haar dan voor het eerst 1 dag per week zou brengen naar het kdv. Dan is het vaak wel moeilijker wennen voor zo'n kleintje. Ik spreek uit ervaring, werk zelf op een kinderdagverblijf Ik zou me er niet teveel zorgen om maken.
Jarissa gaat inmiddels 2 middagen. Dat gaat erg goed. Toen ze voor het eerst ging (met ong. 4 maanden) ging ze 4 halve dagen. Hierdoor kon ze heel goed wennen. Inmiddels is mn vriend parttime gaan werken en gaat ze nog maar 2 middagen. Geen enkel probleem.
Ymke gaat 1 dag tot haar eerste jaar. Gaat helemaal prima hoor. Ymke is heel sociaal, totaal niet eenkennig (nog niet?) en hoeft helemaal niet te wennen. Ze kijkt eens even wat rond en gaat dan lekker spelen. Ik doe juist bewust die ene dag, want ik vind meer dagen niet nodig. KDV heeft in mijn ogen zeker meerwaarde vanaf een jaar en dan zal ze ook 2 dagen gaan. Nu gaat ze 1 dag zodat het niet een heel grote overgang zal zijn.
Hier ook 'maar' 1 dag. Gaat prima! Ze heeft daar groot lol maar is wel altijd kapot als ze thuiskomt.. Maar dat zou ze ook zijn als ze 2 dagen zou gaan. Vind het daarom juist wel fijn dat ze maar 1 dag gaat..
Mijn tweeling van 11 maanden gaat sinds afgelopen vrijdag ook alleen de vrijdag. Pas in november is er plek voor een tweede dag. Weet je wat het is, mensen zeggen vaak iets om hun eigen keuzes te verantwoorden. De meeste mensen laten hun kinderen twee of meer dagen naar het kdv gaan. Als ze dan horen dat jij ervoor kiest om het bij één dag te laten, hebben ze het gevoel dat zij iets 'verkeerd' doen. Dus gaan ze jouw keuze als 'verkeerd' bestempelen om zichzelf weer beter te voelen. Zo zie ik het in elk geval
Jason gaat elke maandag middag naar het KVD. Hij doet het vanaf het begin echt super goed daar. De leidsters vragen ook steeds of hij niet een hele dag mag komen. Jason vind het ook nooit zo leuk als hij weer opgehaald word geloof ik. Hij is daar de hele dag aan het spelen met andere kindjes. Je ziet hem echt genieten daar. Ivm een verbouwing gaat hij as maandag een hele dag. Als hij het dan nog zo leuk vind mag hij voortaan een hele dag in de week gaan spelen op het KVD.
mijn dochter gaat ook altijd maar 1 dag, alleen als ze een paar weken niet geweest is moet ze wennen, ze vind het erg leuk daar!
Dominque gaat elke donderdag naar de creche ik heb helemaal niet het idee dat ze moet wennen ook niet na de vakantie. Ze is wel wat eenkennig momenteel maar de leidsters zijn zulke lieve meiden die toveren zo een big smile op haar gezicht. Dus maak je geen zorgen, gewoon proberen wat het beste bevalt en goed naar je kindje kijken, dan kom je een heel eind. Dat van op zijn na zo'n dag op de creche herken ik erg goed, we zijn meestal tegen half zes thuis dan nog even spelen, in bad en naar bed ze slaapt al als ik de slaapzak dicht rits ha ha ha! Henriette
Klinkt echt goed allemaal, geen enkel kindje dat er moeite mee heeft dus! Eva is helemaal niet uitgeput na een kdv dag, is juist super vrolijk en gaat thuis lekker door met druk doen . Ik weet nog niet wat ik wil, het liefst zou ik helemaal stoppen met werken en contract aanpassen kan waarschijnlijk nog niet. Nog even over nadenken dus en eventueel bespreken met mijn baas.